Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti cákkal költöztünk...

Ügyet Lenke kérdése:

Kinti-benti cákkal költöztünk panelbe, ötletek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Két és fél éve vannak velünk, eddig albérletben laktunk, ivartalanított, oltott, fiú-lány testvér cicák. Saját lakást vettünk, amikor annyira berendeztük akkor odavittük a cicáinkat is. Dillemmában vagyunk, kisgyerek is van, a cicák meg 4 nap után is nem találják egyáltalán a helyüket, éjjel is sírnak közben, bámulnak ki az ablakon...Nagyon szeretném ha megszoknák, mert nagyon szeretem őket, nem akarok lemondani róluk. Mennyi időbe telhet amíg megszokják, vagy inkább ne kínozzam szegényeket és vigyem vissza a házhoz ahol most anyósomék laknak...? Őket is ismerik, de hozzánk ragaszkodnak nagyon, csak a kizárólagos benti létet nem tudom hogy szokják meg.

2015. aug. 13. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Simán megszokja,nyugi.
2015. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te se 1-2 nap alatt szokod meg az új helyet szerintem. A cica meg még nem is tudott rákészülni és nem is érti, mi van. Adj nekik időt, majd megtalálják a helyüket, de gondolom még ti is rendezkedtek és semmi se állandó, így nekik is nehezebb.

Sokat kell velük foglalkozni, játszani, hogy lefáradjanak és akkor nem lesz gond. Sok türelem kell. És nem árt, ha kerestek nekik egy állandó zugot, ami elég nyugis és nem rendezkedtek körülötte.

2015. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
remélem, hogy megszokják, mert azt szeretném ha velünk maradnának, nagyon szeretem őket, csak arra is gondolok, hogy nem önzés részemről, hogy vittem magammal és ott tartom őket pedig kinti cicék is voltak és hogy nem-e kínzás nekük, hogy mehetnek ki...azt szeretném ami a legjobb nekük, de lemondani sem akarok róluk, nagyon nagyon hiányoznának...az alváshiány, kisbaba és minden egyéb ellenére türelmesek leszünk...játszom velük, ott vannak az ismert dolgaik, a párnájukat sem mostam ki, hogy az illatuk legyen benne, csak kikeféltem, jutalomfalatot kapnak, az ismert bútorok vannak, szőnyeg is...remélem, hogy minden jó lesz...köszi a válaszokat
2015. aug. 13. 12:51
 4/5 A kérdező kommentje:
hogy nem mehetnek ki...bocs a hibákért..
2015. aug. 13. 12:51
 5/5 Kingaaaaaaaaaa válasza:
Arra gondoltál már, hogy vesztek nekik 1-1 pórázt és leviszitek sétálni? Mert ha nagyon vágyik ki a szabadba, akkor(szerintem) nagyon nem jó neki bent, csak szenved! Lehet, hogy egy idő után megszokja de mint ahogy írtad boldogtalan.
2015. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!