Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Silány tápról prémium minőségr...

Silány tápról prémium minőségre váltó gazdik mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenekre hogy megette szívesen a prémium ízfokozó stb nélküli magas hústartalmú tápot?


Nem keveselte az adagot?Mert ugye általában az adagolási útmutató szerint kevesebb az adag egy acanából mint pl whiskasból, ráadásul a prémiumra fokozottan igaz hogy a túl adagolás elhízáshoz vezet.


Szőr változik? Egészségesebb, kevésbé hullik?

Széklet változás?


Szóval tényleg minden tapasztalat érdekel a silányról prémiumra való átállásról.


2014. aug. 20. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem többféle prémium táp nem jött be, csontsoványra fogyott tőle mindegyik. A végtelenségig emelni az adagot meg nem bírta volna a pénzem. Úgyhogy inkább kerestem egy közepeset. Ez bevált. Amúgy azon kívül, hogy kevesebb a székletük, más változást nem látok. Talán a szőrük jobb. Meg biztos egészségesebbek is, de szerencsére előtte sem volt bajuk.

Az, hogy megeszi-e szerintem nevelés kérdése. Az enyémek bármit megzabálnának amit eléjük rakok.

2014. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Whiskas, és az ilyen "minőségi" tápok, kb. annyira minőségüek, hogy az áruk miatt gondoljuk annak. televan ízfokozókkal, semmikép sem tesz jobbat (gondolom cica, ha whiskast emlitetted meg). ha tényleg minőségi tápot akarsz venni, ahogy én is tettem az állat tenyésztő javaslatára, akkor Royal Canin-t veszel. Drágábbnak drágább, de én Friskies-t és Whiskas-t használtam egyszerre, és amikor váltottam egy hónap után, hanem a saját szememmel láttam volna nemhittem volna el. Annyira selymes, gyönyörű szőre lett a cicámnak ( maine coon ) elég volt heti egyszer átkefélnem, elötte napi szinten kellet.A széklet is változott, lehet azért mert tejcit nem kapott már, mert elvileg az se egészséges, mert sok cica laktóz érzékeny! Én kezdetben annyi tápot raktam ki amennyit megevett, és mivel óriási a tápanyag tartalom ezeknél a tápoknál, szép lassan magától evett kevesebbet. Eleinte persze habzsolta, gyönyörű ideális súlya van a cicámnak, reggel este megtöltöm a kis tálját! Remélem tudtam segíteni, bármi kérdésed van még írj nyugodtan :)
2014. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A vizslámnak ilyen ratyi (de tényleg az) Lidl-s 10kg kutyatápot vettem sokáig, két hetente ment tőle a hasa, hámlott is a bőre, és nem igazán volt elég neki a napi 2 etetés belőle.

Viszont átváltottam erre [link]

fele annyit kell belőle adnom neki, szemmel láthatóan (1 hét után) nagyobb lett a kutya (hízott is de az egész megjelenése szebb lett) széklet szilárdabb, kevesebb lett, több tápanyagot tudott hasznosítani, de még a szőre is szebb lett, és a bőre is helyre jött.

Az egyetlen hátrány, hogy amíg a silány 10kg-s volt 1799,- addig az alsó prémium 12,5kg-s kerül 9 ezerbe. (nem is prémium igazából, hanem fél úton van a közép kategória és a prémium között ezért nevezem alsó prémiumnak)

De legalább a Premier táp majdnem két hónapig bírta. És imádja a kutya.

2014. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kiscicát hoztam el. Ahonnan hoztam ott noname macskakonzervet ettek. Nálunk flatazort meg happycatet kap, már jóízűen eszi, majdnem 2szer akkora, mint az ott maradt tesók így kb 2 hónap után, a szőre is sokkal szebb, a pocakja se megy. Aggódtam nagyon, hogy nem akarja majd megenni a száraz tápot, hát nem is akarta. Jól beáztattam, de annyira, hogy szinte teljesen szétázott. Úgy már kellett neki. Érdekes, hogy a kutyatápot mióta összehaverkodott a kutyákkal rendszeresen ellopja, úgy szárazon eszi.

Ha nagyon nem akarja megenni az új tápot a cicád, keverd a régivel, és fokozatosan csökkentsd a régi táp mennyiségét az új tápban. Esetleg egy kis főtt husit tegyél az új táp mellé, vagy öntsd le főtt hús levével. Érdemes 2-3 féle tápot is adni neki felváltva, hogy ne kezdjen el válogatni.

2014. aug. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ami rövid időn belül (néhány hét max.) észrevehető volt, az a szőrzet minőségének javulása, a széklet más állagú és kevesebb lett. Megszűnt a száj büdössége és az addig állandóan jelen lévő fogínygyulladás. A silányban sok az egyszerű szénhidrát, amitől állandóan éhes lesz. A jó minőségűből kevesebb is elég, hogy jól lakjon. Persze hosszútávon mutatkozik meg igazán a különbség az egészségében. A silány tele van növényi fehérjével, nem hiszem, hogy egy macskának arra lenne szüksége. A silány nagy része egyszerű szénhidrát, ami állandó éhséget okoz, mert gyorsan bomlik le, pont ezektől szoktak elhízni és ezért kell több belőlük. Az átszoktatással lehet gond, hiszen a valóban prémium tápokban nics mesterséges színagyag és ízfokozó, így kevésbé tetszik nekik az elején. :)
2014. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Konkrétan whiskasról szeretnék acanára váltani a 6 éves ivartalanított nőstényemnél és a 4 hónapos kandúrkámnál.

Gyerek koromba is voltak macskáink és mindig whiskast kaptak, így most (illetve 4 éve) hogy saját cicám lett sajnos evidens volt hogy whiskast veszek, nem is néztem mi van benne. Szerencsére felnyílt a szemem hogy macskát tartok nem csirkét hogy gabonát egyenek.


A kicsinél annyira nem is tartok az átszokástól talán ő még annyira nem ízfokozó függő a nagynál kicsit jobban. Bár igazán egyikük se válogatós, szóval a nagy kapott már noname szemetet is amikor még magamnak se tellett ép kenyérre se, meg vadászik is. Megeszi a főt rizst, kenyérhéjat, marha húst nyersen szóval mindent.

2014. aug. 21. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!