Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiengednétek őket így a lakásból?

Kiengednétek őket így a lakásból?

Figyelt kérdés

Két cicám van, mindkettő vidékről jött pici korában, így persze, hogy vágyakoznak ki a lakásból.

Egy körfolyosós társasházban élünk. Hacsak nem engedik ki őket a kapun, nem tudnak kimenni az utcára, így néha ki szoktam ereszteni őket levegőzni.

Figyelgetem őket, nem szoktak messzire menni mert félnek a szomszédoktól, általában maradnak az ajtó körül, de úgy látszik, ma kinyílt a csipájuk.

Mindkettő földes mancsokkal jött be.

Ez jelentheti azt, hogy megtalálták odalent a kiskertet, de mivel nem voltak sokáig kint, félek, inkább valamelyik szomszéd cserepesét támadhatták meg.

Már korábban találtam egy muskátliszárat a folyosón, de mivel nem láttam, hogy elmentek volna odáig, nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget.


Már nem tudom, jó ötlet-e őket így kiengedni, még ha nem is félnék a szemközt lakó banyától - utálja az állatokat -, akkor sem hagyhatom, hogy lelegeljék mindenki virágait... Lehet megpróbálok kimenni velük, de hiába szoktak az első szép szóra jönni, valószínűleg ha odakint szólok rájuk, megmakacsolnák magukat.

Esetleg megpróbáljam újra a hámot? Régebben kísérleteztünk vele, de akkor még nagyon féltek, csak leültek az ajtóban, az első zajra menekültek be.


2015. aug. 15. 01:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos, a mi házunkban a körfolyosón az egyik emeleten egy cicának van egy futólánca, ahol elég sokat tud mászkálni, de nem tud elszökni.
2015. aug. 15. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Én is gondolkodtam ilyenen, de nem tartom jó ötletnek. Ha megijednek valamitől, iszkolnak be az ágy alá. Olyan hosszú láncot nem tudnék rájuk adni, hogy ne fojtsák meg magukat ijedtükben, míg oda nem érek.

2015. aug. 15. 03:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmivel sem jobb nekik, mintha kinyitnád nekik az ablakot szúnyoghálóval. Egy körfolyosón nincsenek ingerek, szagok, másik macska nyoma, tehát felesleges ott mászkálniuk. Miután még egy fára sem tudnának elmenekülni (ha megijednének), csak a folyosón kétségbeesetten minden zugba bebújni, veszélyes is. Ne engedd ki őket.
2015. aug. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már hogyne lennének szagok, úgy járnak-kelnek, mint a vadászkopók :) Ezen kívül a folyosó padlóján imádnak hemperegni, én sem engedném ki őket, ha nem lenne nekik odakint izgalmasabb.

Nem zárt folyosó, mindig kilógnak a korlát alatt, nézelődnek, elvannak.

Az ajtót nyilván nyitva hagyom nekik, ha megijednek, hazajönnek. Ezért is figyelek, hogy ne kóricáljanak messzire.

Az ablakokon nicnsen szúnyogháló. Albérlet, az ablakok óriásiak, és úgyis kijáratot bontanának két perc alatt, ilyen kicsire nem adnak.


Köszönöm a válaszokat, a problémát megoldottam. Csak úgy engedem ki őket, ha én is kimegyek, rájuk szólok, ha készülnek elkolbászolni. Szót fogadnak, jól lettek nevelve, ha behívom őket, jönnek. Tudnak ülni, maradni is :D

2015. aug. 16. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!