Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férgesek a kiscicák is?

Férgesek a kiscicák is?

Figyelt kérdés
5 hete szült az anya cicám 3 kiscicát. Nagy a valószínűsége annak hogy a picik is férgesek? Most vettem csak észre hogy a nagy macska féreg mert sok gilisztát hányt ki... Nagy lehet a baj? A Válaszokat előre is köszönöm!

2015. aug. 18. 09:39
 1/10 A kérdező kommentje:
nagy macska férges*
2015. aug. 18. 09:48
 2/10 anonim ***** válasza:
Elég nagy a baj, és igen, biztos, hogy férgesek. És könnyen lehet, hogy már te is az vagy. Megelőzhetted volna, ha az anyacicát is rendszeresen féregteleníted, meg a kicsik is megkapják az első adagot 3 hetes korukban, ahogy kell. Pótold mielőbb és kérd ki az állatorvos tanácsát, mert ilyenkor már 3 egymás utáni nap szokták adni és két hét után ismételni, de a kicsiknél ez nem biztos, hogy megfelelő lenne.
2015. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel igen. Az elég súlyos, ha már kihányja a férgeket...sürgősen féregtelenítés!! Egyébként is háromhavonta kellene.
2015. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én cicám is szült már! És a két kiscicát akit szült azokat féregteleníteni kellet! Vagyis minden kiscicát féregteleníteni kell! Vigyáz mert ha féregteleníted te is elkaphatod! Én el is kaptam! Vagyis vidd el őket orvoshoz!!! Remélem segítettem ez ügyben!!! :)
2015. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

100%, hogy férgesek, igen.

Sürgősen adj féreghajtót a nagynak és a kicsiknek is. A kicsiknek még pasztát, a nagynak tablettát.

3 havonta kell féregteleníteni, és akkor nem fajul idáig a helyzet.

2015. aug. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a nagy volt féregtelenítve csak nem 3 havonta.. de innentől jobban fogok rá figyelni. Nagyon köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 18. 10:34
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
Állatkínzó.
2015. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mért lennék állatkínzó? Azért mert előfordult hogy férges lett a cicám? Attól még nem hiszem hogy az vagyok. Szerintem ez az oldal arra van ha valami kérdés adódik akkor kikérd más véleményét és nem sértegetni a másikat.
2015. aug. 18. 11:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban kicsit erős az "állatkínzó", de mire annyira férgessé válik a macska, hogy már kihányja, nagy a baj. A bélférgek mérget termelnek, nézz utána, milyen betegséget, idegi problémát okoznak. Az újszülött cicákat pedig azért kell féregteleníteni, mert a féregpeték évekig is beágyazódva lappangnak a nőstény testében, ami a tejjel kikerül a kicsikhez.

[link]

2015. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez nagyon átlátszó.

Hiába pontozzátok le az állatkínzós hőbörgőt, attól még sajnos igaza van.


Adott egy emberke, aki nem ivartalanítja a macskáját, és nem is kezeli hónapok óta férgesség ellen - mivel ilyen akkor fordul elő! -és arra sem veszi a fáradtságot, hogy beszerezzen féregtelenítőt az "alapmacskája" számára, még akkor sem, amikor már ilyen súlyos a baj! És akkor nála van még három ártatlan kismacska, akiknek ködös sorsa lesz, mert aki féregtelenítőt nem képes venni, az valószínűleg a több dolgot is így kezeli majd. Szenvednek nála az állatok nem?

2015. aug. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!