Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Külföldi tenyészetből való...

Külföldi tenyészetből való vásárlás?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogyan működik, ha külföldi tenyészetből szeretnék cicát vásárolni. Hogy kerül hozzám? Gondolom nekem kell kiutaznom érte, igaz?

2015. aug. 21. 21:08
 1/4 macdln ***** válasza:
Igen, mindig a cicavásárló utazik el a tenyészethez. Fontos, hogy legyen egy közös nyelv, tehát meg kell, hogy értsétek egymást, meg kell ismerkedni a tenyésztővel és persze ő is meg szeretné tudni, hogy kihez, milyen emberhez kerül a cicája, de ez Mo-n is így működik, egyébként mindenhol. Szerintem a legtöbb ember nem is venne úgy törzskönyves cicát, hogy nem látta a cica szüleit és, hogy hol született a kiscica, hol élt eddig...stb. ezért kell neked menni érte.
2015. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van bármi különbség, amiben más így venni egy cicát, mintha itthon venném?

Az útlevélen kívül.

2015. aug. 21. 21:48
 3/4 macdln ***** válasza:

Tudomásom szerint nincs más különbség az útlevélen kívül. Talán még az, hogy minden tenyésztő maga dönti el, hogy mit foglaljon magába a szerződés. De ez is szintén mindenhol így van, külföldön és itthon is.

Külföldi tenyészetből való cica vásárlásának menete :

1. Utánanézel az általad kiválasztott fajtának és megbízható, ismertebb tenyésztőt keresel.

2. A kiválasztott tenyészet honlapját átböngészed és ha pont vannak kiscicák, akkor ki tudod választani melyiket szeretnéd. Ha nincsenek, meg lehet nézni a tervezett almokat.

2. Felveszed vele a kapcsolatot, megbeszéltek, hogy mikor látogathatod meg a tenyészetet.

3. Elutazol, megismerkedtek a tenyésztővel, beszélgettek, tanácsokat ad és persze kedves, segítőkész, ilyen egy jó tenyésztő. Ha van neked tetsző kiscica le is foglalhatod, míg elvihető nem lesz.

4. Mikor már elvihető korban van a tenyésztő felveszi veled a kapcsolatot, ha nem, akkor neked kell. Időpontot egyeztettek.

5. Elutazol a kiscicáért, a tenyésztővel beszélgettek újra egy kicsit, lehet, hogy mesél a cica szokásairól, elmondja, hogy mik a kedvenc kajái és játékai...stb.

Amit kapni fogsz a cicához :

-kezdőcsomag (általában táp, olyan fajta, amilyet a tenyésztőnél is kapott a cica; kedvenc játéka/játékai; de van olyan tenyésztő is, aki fekhelyet, nyakörvet vagy akár egy kis könyvecskét is ad a cicához, amiben benne van minden tudnivaló a fajtáról, betegségekről, etetésről stb.

-szerződés

-egészségügyi garancia

-ivartalanítási kötelezettséged is van, ha nem tenyésztésre vásároltad a cicát, ez is egy szerződésbe van foglalva

-oltási könyv

-útlevél

-chip (nem minden tenyészet chipelteti a cicákat)

-törzskönyv

2015. aug. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vicuska87 ***** válasza:

És nem muszáj neked ki menned! Ha a fotók alapján videók alapján neked kielégítő, akkor simán elhozzák neked...

Nekem is elhozták, én kifizettem az üzemanyagot..

2015. aug. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!