Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltört a macska lába és lehet...

Eltört a macska lába és lehet belső vérzése is van, mit csináljak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Reggelre eltünt a cicám, de megláttuk, h egy jó magas fán van. Tűzoltók nem jöttek ki...

Szoltunk a szomszédnak h hozza a 9m létráját mert az felért volna addig.

Ezalatt egy faszi a szomszéd házból lepiszkálta a macskát (lelökte valamivel) és leesett, eltört a lába és még ki tudja mi :(

Feljelenthetem az illetőt ez esetben vagy nem?

A macskát szépen kézben le lehetett volna hozni a fárol 10 perc elteltével...

Mit csinálnátok ez esetben?



2015. aug. 26. 12:33
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és természetesen bevittük az állatkorházba, be is vették.

80.000 + Ft lesz az ellátás. (pénz annyira nem érdekel)

2015. aug. 26. 12:35
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Elmondanám a szomszédnak, hogy mi történt a macskával, és szépen megkérném, hogy valamennyivel járuljon hozzá a kezeléshez...Mást nem igen tehetsz.Ha egy kis jó érzés van a szomszédodban, akkor segíteni fog...
2015. aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Termeszetesen feljelentheted. Amit csinalt, az konkretan allatkinzas.

En fel is jelentenem.

2015. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Á szerintem együttérzés helye sincs benne, hát szegénykét mikor lesett még csesztette is, hajlígatta az eltört lábát mire visszaértem a telefonálásból a létra miatt. Meg hiába mondtam neki, hogy ne csesztesse még a fán, erre meg azt válaszolta, ha leesik semmi baja nem lesz. Legszivesebben orrba vágnám, de mégis csak öreg...
2015. aug. 26. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
attol, hogy oreg, siman feljelentheted. Csak hogy erezze a tette sulyat.
2015. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kor nem érdem, hanem állapot! Attól, hogy öreg ez még nem menti fel ez alól amit tett! Nektek sem a legyek hordják össze a pénzt, ráadásul te szóltál, ő meg csak azért is... Akkor fizesse ki a hülyeségét! Vidd el neki az állatorvosi számlát, fizesse ki vagy jelentsd fel és követelj kártérítést!

[link]


Jogilag az állatok (a cicád is) "dolognak" minősülnek, tehát ez olyan mintha az autódat vagy a fűnyíródat tette volna tönkre.

2015. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!