Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik macskatápokban (száraz...

Melyik macskatápokban (száraz tápra gondolok! ) van 50% felett a hústartalom?

Figyelt kérdés

Konkrét márkanevet kérek szépen, ha tudtok, mert szeretnék vásárlás előtt minél jobban szétnézni, illetve tapasztalatokat olvasni az adott tápról.

Köszönöm szépen :)



2015. aug. 29. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Premier.
2015. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utána néztem, ha a Fressnapf féle Premiere high 5 macskatáp, amire gondoltál, abban csak 32% állati fehérje van, úgyhogy az nem felel meg a keresésemnek. Azért köszönöm a segítő szándékot, várok mástól is márkaneveket. :)
2015. aug. 30. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért a hús- és az állati fehérjetartalom nem azonos! A hústartalma 45% (azóta én is megnéztem a dobozt), szóval tényleg kevesebb valamivel az általad keresettnél. (Ha meg az állati fehérjetartalomra gondoltál, akkor persze sokkal elmarad tőle.)
2015. aug. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt találtam a Fressnapf honlapján:

Összetevők: gabona (14% rizs), hús és állati eredetű melléktermékek (14% szárnyas) 39%, olajok és zsírok 8%, növényi eredetű melléktermékek 7,5%, hal és hal eredetű melléktermékek 1%, élesztő 0,5%, tojás és tojásszármazékok 0,3%, ásványi anyagok 0,3%.

Beltartalmi értékek: nyersfehérje 32%, nyers olajok és zsírok 15,5%, nyersrost 3,5%, nyershamu 7,5%.


Ez alapján 39% a hústartalom (az is csak melléktermék, ami nem hangzik túl biztatónak), úgyhogy én se pontosan idéztem, mert a 32% nyersfehérje maradt meg, de a 39 se sokkal több.


De azért szeretnék több fajtát is megnézni, illetve várnék további véleményeket, hátha találok jobbat. :)

2015. aug. 31. 16:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, a dobozon nem ez a szöveg szerepel... 45% húst ír (25% szárított baromfi, 14% friss baromfi, 4% szárított pulyka - nem tudom, hol "veszett el az a 2%), és nem úgy tünteti fel, mint "állati eredetű mellékterméket". 35% fehérjét ír.


Nem azért néztem utána, hogy "szőrözzek" azon a pár százalékon, csak furcsa, hogy ezek szerint más van a dobozon és más a honlapon (vagy ne azonos fajtát néztünk)

Persze értem, hogy te magasabb hústartalmút kerestél, de anno én is nagyon sokat keresgéltem, és ennél "jobbat" nem találtam - legalábbis akkor. Bár nálunk nem is annyira lényeges, mert szárazat csak egészen keveset adunk, mert mi nem szívesen adunk nekik, mert alig isznak, csak sajnos nagyon szeretik, így szórunk egy keveset a kaja tetejére.

2015. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Igaz, ezek szerint más van a honlapon, mint a dobozon, ez furcsa. De nagyon köszönöm, hogy utána néztél :)

Találtam közben egy elég ígéretes tápot, kipróbáljuk milyen. Az én cicáim sokat isznak és szeretik a száraztápot, azért keresek nekik minél jobbat.

2015. szept. 1. 15:52
 7/8 macdln ***** válasza:

Applaws.

[link]

2015. szept. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, köszönöm szépen, időközben megtaláltam már én is ezt a tápot, és meg is rendeltem, kicsit olcsóbban is találtam, mint az általad linkelt oldalon. :)
2015. szept. 13. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!