Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák farka mennyire tud...

A macskák farka mennyire tud magától gyógyulni?

Figyelt kérdés
Ma észrevettem mikor simogatni akartam a macskámat, hogy a farka vége sérült. Nem is engedte, hogy hozzáérjek. Láttam, mikor le akart ülni vagy feküdni, akkor vagy 1-2 percig helyezgette a farkát, mire gondolom le tudta úgy tenni, hogy ne fájjon annyira. Mikor evett, próbáltam megnézni, de nem engedett túl közel és csak annyit láttam, hogy a végétől kezdve úgy 2-3 centin keresztül véres a szőre -nem kicsit-, meg a bőre fel van szakadva. Próbáltam megnézni, hogy a csontja kint van-e, de annyira nem tudtam megnézni. Kinti macskáim vannak, mikor ideköltöztünk, már itt voltak és nem igazán engedik a "szeretgetést", a simogatást néha eltűrik. Tehát az orvoshoz vitel is eléggé problémás, de azért megoldanám valahogy, a baj csak annyi, hogy hétvégén itt nincs háziorvos, péntekenként is csak délelőtt és ha nagyon komoly lenne a baj, nem tudom, hogy mit tudnék csinálni. Ugyanez a macskám 3 hete úgy jött haza, hogy a fél arca nem volt meg és az egyik szemét nem tudta kinyitni (tüzelt és verekedhetett). Akkor eléggé megijedtem és vettem egy macskahordozót, hátha orvos kell, úgyhogy ezzel a résszel tényleg nem lenne baj, csak hogy lehet annyira komoly, hogy orvos kelljen, és főleg, hogy már hétvégén vagy esetleg meggyógyulhat magától?
2010. márc. 12. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a probléma macskáknál nem olyan ritka.Több ismerősöm macskájával is történt hasonló. Kérd valakinek a segítségét és próbáljátok Betadinnal(jóddal kenegetni), bár gondolom a cica azért magának is tisztogatja a sebet.Ez nagyon fontos, nehogy elfertőződjön..és persze figyelgessed, nem lett -e rondább, ha igen, akkor doki.
2010. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! hát ha a pofikája magától begyógyult, remélhetőleg a farka is be fog. de nem ártana lefertőtleníteni. az pedig 2 emberes dolog.az orvos is azt tenné vele, bekötni nem lehet.

jobbulást a cicudnak.

üdv.

2010. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ha annyira komoly nem fog magától meggyógyulni. Miért nem hívsz orvost hozzá? Szerintem jó ha látja orvos, ha nincs semmi legfeljebb megnyugtat. Az egyik macskámmal én is "így" jártam, neki leszakadt a fél farka. Életben maradt de nem sokára eltűnt. Látta orvos de azzal nem tudott semmit se csinálni.

Amúgy nem lehet, hogy ivartalaníttatni kéne?

2010. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az a baj, hogy -amint már írtam-, kinti macsok. Nem engedik annyira, hogy fogdossák őket. Két évembe telt, mire azt megengedték, hogy megsimogassam őket. De ilyen, hogy lefogni vagy felvenni őket, ki van zárva. A lakásba sem mernek bejönni, ha kijönne az orvos, szimplán kibújnának a kerítés alatt és 2 másodperc alatt a szomszéd utcában lennének. Ivartalanítás dettó. Mivel még suliba járok és apámmal lakom, aki nem mellesleg nincs oda a macskákért, mert bosszantja, hogy nem (csak) az egereket fogják meg, hanem az imádott madarait is -.- szóval ő nem adna rá pénzt. március végén fogok pénzt kapni, abból el tudnám vinni műtétre és gondoltam erre is, mert kikészít, hogy állandóan aggódnom kell érte. Valahogy megpróbálom becsalogatni a hordozójába, de én most a farka miatt aggódom, ez az "aktuális" :(
2010. márc. 12. 14:19
 5/6 A kérdező kommentje:
És igen, a pofija már nagyon nagyon szépen helyrejött, meg se lehetne mondani, hogy 3 hete azt hittem, hogy kikaparták az egyik szemét, mert csukva volt és vérrel borítva. Ahhoz képest a farka "szép", de hát akkor is sérült és véres és nem tudom, hogy mennyire. Ha "csak" a húsa van kint egy kicsit (ez így elég morbid) akkor ANNYIRA nem aggódom, de ha esetleg már a csont is... ezért próbáltam megnézni, de a vértől összetapadt szőrétől semmit nem láttam. Figyelem, hogy mi lesz vele és ha nem látok semmi javulást, vagy ne adj Isten rosszabbodik, első dolgom lesz az orvos, de akkor is, hihetetlenül beparázok minden ilyentől
2010. márc. 12. 14:26
 6/6 anonim ***** válasza:
szia! mi van a cicusoddal ? begyógyult a farkincája?
2010. márc. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!