Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől bolhás a macskám?...

Mitől bolhás a macskám? Panelházban lakik velünk, nem találkozik más állatokkal

Figyelt kérdés
Fél éves, tehát nem rég mehetett bele. Nem rég voltunk állatorvosnál vele, ivartalanították, de nem hinném, hogy ott kapta el. Testvérem tegnap megsimogatott egy kóbor macskát, dörgölőzött hozzá a macska. Lehet testvérem hozta fel? Csak egy bolhát találtam. Megfürdettem alaposan Baba tusfürdővel, kivételesen a feje is vizes lett. (Szerencsére bírja a vizet, hozzá lett régebben szoktatva) Már nem találtam többet..Ha mégis van, hogy irthatnám ki?

2015. szept. 11. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ti hoztatátok fel, vagy az orvosnál ugrott rá. És a tusfürdő nem irtja ki a bolhákat! Ahol egyet találsz, ott biztosra vehetewk, hogy több is van. A bolhanyakörvek és spot-onok között válogass inkább. De vannak még bolhairtó porok vagy spay is.
2015. szept. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és a környezetéd is kezeld leni neki, főleg ahol alszik, stb.
2015. szept. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerezz be bolhafésűt. Ez egy nagyon sűrűfogú fésű, ki tudod fésülni vele a bolhát, ha van és rögtön össze is tudod nyomni. Főleg a nyaknál és faroktőnél fésüld. Ha esetleg találsz még, Frontline combo spot-ont vegyél, bolhairtásra, mert van távoltartó is.
2015. szept. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha teljesen benti a cica, akkor is kell gondoskodni a megelőzésről. És főleg egészségügyi szempontból is, hiszen a cica bent lakik veletek a házban...Nekünk is van két benti cicánk igaz kertes házban lakunk, így néha de nem minden nap ki szoktak menni kicsit körülnézni. :) Ettől ugyan úgy oltjuk őket, féregtelenítjük és kezeljük cseppel is. Én az állatorvosunknál veszek cseppet, amit ők adhatnak ki vagy receptre állatpatikában. A frontline-t nem ajánlanám, mert egyrészt nagyon büdös és szúrós szagú, mikor régebben azt adtam a macskákra 5 mérte távolságból éreztem...és bánthatja az állat bőrét is, bepirosodhat és viszkethet. Az orvosnál kérhetsz advantage vagy advocate cseppet. A kettő ugyan olyan hatásos és csak természetes anyagot tartalmaz, így nem okoz az állatnak semmilyen kellemetlen tüneteket és nem büdös. Jó illata van :) 2-3 hónaponta adom a cicáimnak. Lehet kérni bolhákra vagy minden élősködő ellen....Én a mindeneset használom, mert az mindent elpusztít pl. lárvákat is sőt még az állat helyén, fekhelyén lévő élősködőket is elpusztítja.

Én csak ajánlani tudom. Amúgy ha jól emlékszem régen vettem már de a frontline eléggé drága 2 db-t 8000-ért vettem anno. Most nem tudom mennyi. Amit én veszek dokinál a kettő 3200 körüli.

2015. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, akartam írni hogy méter nem métre! XD
2015. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Akkor is lehet bolhás a macskád, ha egyáltalán nem érintkezik a külvilággal. A porban megtalálhatóak a bolhalárvák, és ha ezek a macskára kerülnek, ki is kelnek. Nekem már kétszer volt bolhás a macskám, minkétszer az advantix-al tudtam kiirtani belőle, és azokat a helyeit, ahol gyakran tartózkodik, estére befújtam egy Insectide 2000 nevü sprével, és teljesen eltűntek a bolhák.
2015. szept. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Előző vagyok, nem Advantix, Advantage, bocsi! XD
2015. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!