Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancs? Szerintetek lehet...

Kullancs? Szerintetek lehet baja a macskámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma este pár órája vettem észre a macskámon, hogy a szeme felett a homloki résznél van valami pici barna szerűség olyan bőrkinövés féleség....én meg nézegettem neki, hogy mi a fene lehet az. De basszus aztán eszembe jutott, hogy talán kullancs lesz, de még soha nem láttam kullancsot és neten megnéztem a képeket és lehet hogy kullancs!

De kap bolhacseppet pedig, ezért nem értem hogy mehetett bele....Holnap orvos 9-re az tuti! De addig is félek, mert mikor nem tudtam mi az nézegettem neki és fogdostam meg ilyenek, szóval olvastam, hogy a kullancsot nem szabad piszkálni,mert valami anyagot enged ki. És félek, hogy mérget vitt a macskámba, mert én megpiszkáltam! Itthon nem merem kiszedni nincs is mivel holnap nyitás előtt jóval ott leszek dokinál, de félek, hogy mit mond....


2015. szept. 11. 22:42
 1/5 anonim válasza:
Nyugodtan kiszedhet akár egy csipesszel a macskára nem hat a kullancs "mérge".
2015. szept. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akár szemöldökcsipesszel is kiszedheted. A feje bele fog szakadni, de nem kell félni, pár nap alatt kidolgozza a bőr. Ha kezelve van bolhacseppel vagy spec. kullancsellenessel, akkor mielőtt megszívná magát, elpusztul. Nem fogja fertőzni a cicát. Nekem volt pár éve cicám, akivel naponta lejártam sétálni a házunk mögötti bokros-fás részre. Szinte nem volt nap, hogy ne találtam volna benne, de mire feljöttünk, már elpusztultak. soha nem volt gond.
2015. szept. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A macskák és a kutyák is teljesen immunisak a kullancsokkal szemben, semmi baja nem lesz tőle, nyugodtan kiszedheted kézzel vagy csipesszel, nem kell állatorvoshoz szaladni vele. Erősen kell kifelé húzni, mert jó erősen belekapaszkodik. Ha nem tudod kiszedni, várj pár napot, magától kiesik, miután megszívta magát. A kullancsot, ha még él semmisítsd meg, mondjuk húzd le a wc-n.
2015. szept. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Hát tegnap megpróbáltam kiszedni egy csipesszel, de nem tudtam....

Viszont elvittem dokihoz még is csak, ki is szedte egyből én meg csak néztem. Amúgy is mentem volna mostanában hozzájuk cseppért. De nem kért érte semmit, a megszokott csepp helyett viszont adott most másmilyen csepegtetőt, ami mindent kiírt és erősebb hatású is. Már megnyugodtam, hogy nem lesz baja, ők is mondták. A másiknak is vettem egyet, este őt is átnéztem de nem volt benne :)

2015. szept. 12. 10:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, ne félj. Macskáknál szinte semmi esély arra, hogy baja lesz a kullancstól, a legrosszabb, ha elkaparja a sebet és elfertőzi, de még ez se gyakori.

A cseppekkel az a baj, hogy bolha ellen ugyan több hétig védenek, kullancsra jóval rövidebb a hatóidő. A nyakörvek ilyen szempontból jobbak talán, ha sok a kullancs a környéken, érdemes megfontolni.

Akkor sem kell megijedni, ha a csípés körül kihullik a szőre esetleg. Nem utal semmi gondra, bár elég ijesztően néz ki, az tuti. De eddig ilyet is csak egy cicámnál tapasztaltam, nem jellemző és ha nincs más gyanús tünete, akkor nem kell aggódni tényleg. :)

2015. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!