Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A te macskád hogy viselte az...

A te macskád hogy viselte az ivartalanítást?

Figyelt kérdés

2015. szept. 15. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lánymacskám van. Igazából teljesen oké volt, az altatásból kicsit későn ébredt fel, amiért eléggé izgultam. Ébredése utáni éjszaka sokat dülöngélt még, de másnapra már teljesen jó volt, evett, ivott, pisilt. A gallért nem tűrte a fején, így a sebét figyelni kellett, hogy ne piszkálja, de szerencsére nem nagyon volt ebből sem gond.
2015. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kislány és kinti cica. Szintén az altatás volt húzós, addig teljes felügyelet kellett, éjjelre már aránylag magához tért (délelőtt műtötték). Visszazártam a dobozba, reggelre teljesen jól volt. Utána 1-2 napig még óvatoskodott, onnantól viszont semmi gondja nem volt. Nem kellett gallér és kötés se, nem piszkálta a varratot. Élvezte a szobafogságot, utána meg annak örült, hogy megint kint lehet. :D

De szokatlanul bújós volt és sok törődést igényelt az első néhány napban.

2015. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
100%
A kandúrom jobban viselte, mint bármilyen más látogatást az állatorvosnál. Egy sima oltás miatt képes három napig játszani a sértődöttet. A műtét után viszont olyan kába volt, hogy teljesen elfelejtette, hogy beletuszkoltam a szállítóba, ami az ő szempontjából a legszörnyűbb gaztett. Mire elmúlt a kábasága, teljesen normálisan viselkedett. A seb minden extra nélkül gyógyult, semmit se kellett csinálnunk vele.
2015. szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Melyik hogy. A legviccesebb az volt, amelyik felébredt az altatásból, megállapította, hogy ő még nincs jól, összegömbölyödve aludt még pár órát, aztán felkelt és sorbaállt, hogy enne. Volt olyan is, amelyik nyugtalankodott és vele kellett lennem, mert különben dülöngélve mászkált volna össze-vissza, leginkább utánam.
2015. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korában ivartalanítottam Bicskén 7ezer forintért.

Odavittük a cicát, a műtét alatt sétálgattunk a környéken, aztán mire visszamentünk érte, már kész is volt.

Aztán kocsival hazavittük. Otthon bebugyoláltam egy cicaplédbe és a karomban tartva kiültem vele a napra. Olyan hideg volt szegény. Felváltva melegítettük a párommal, aztán este ébredt fel. Akkor nagyon szédelgett, próbált felállni, de nem tudott egyenesen járni. Mivel nem tudtam meggyőzni arról, hogy feküdjön vissza, eltámogattam az alomig, ott pisilt egyet. Aztán visszavittem lefeküdni. Sokat pihent, este kis pohárból itattuk. Másnap már jól volt. A tapaszt tépkedte egy darabig, utána meg a varratot is piszkálta de végül is nem tett kárt benne szerencsére.

1-3 nap odafigyelést követelt, de teljesen jól viselte.

2015. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Az én kandúr cicám nagyon jól. Egy kicsit bódult volt és szeretett volna kimenni az erkélyre is. A műtét után nagy odafigyelést igényel, legalábbis az ivartalanítás napján. Az enyém többször is próbált szökni az erkélyre. Ahol megműtötték, azt mondta az orvos, nagyon kell rá figyelni. Másnap már ugyan olyan volt mint régen.
2015. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!