Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol találhatok örökbe fogadhat...

Hol találhatok örökbe fogadható kiscicát?

Figyelt kérdés

Menhelyre nem szeretnék menni, mert ott kb. úgy viselkednek velem, mintha még ők tennének szívességet nekem.

Aztán felszámolnak mindenféle költséget, és a végén ott egy 15-20 ezer forintos számla. (anno, pár évvel ezelőtt a mostani kutyusommal jártam így, tehát nem kitaláció)


Néztem hirdetéseket, de ott eléggé keverten vannak.

Van aki sok 10 ezret elkér egy nem tervezett házi cicáért, van aki több évest akar elajándékozni (nem értem, hogy miért, én sosem adnám oda senkinek azt a cicát, aki már évekig velem élt), illetve vannak mindenféle lehetetlen feltételeik.


Csak egy darabot keresek, egy picit, hogy a kutyussal is összeszokjanak (a kutya barátságos a cicákkal, mert volt már macsekunk, csak sajnos egy vesebetegség végzett vele).


Hol találok ilyen oldalt?


Előre is köszönöm a segítségeteket!


2015. szept. 16. 15:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ideiglenes befogadó vagyok egy macskamentő alapítványnál. Ők nem kérnek pénzt, de örömmel elfogadnak 5000 Ft-ot, amennyiből még az ivartalanítás sem jön ki (minden macskát ivartalanítva adnak ki), de ha nincs az örökbefogadónak enni pénze, akkor is odaadják, ez nem lehet akadály.

Az előző macskámat például úgy vitték el, hogy nem beszélték meg előtte az anyagaikat, és azt mondta az alapítványos hölgy, hogy most már ne is hozzam szóba, mert utólag ez neki kínos.

Ők Kispesten vannak, ha érdekel, meg tudom adni a címüket.

2015. szept. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az internet, tele van örökbe fogadható kiscicákkal, sőt még valahol ingyen is kiszállítják. Én beírtam a google-be és kidobott csomót. 1.-ként egy ivartalanított kandúr cicát dobott ki. De ha szerencséd van újságban is találsz, legfeljebb szerencsétlenebb sorsú cicákat.
2015. szept. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
2015. szept. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Kispesten vannak, ha érdekel, meg tudom adni a címüket."


Igen, érdekel.

És tényleg nem akarok garasoskodni, csak sokszor a hozzáállással van a gond.


Volt, hogy vittem valahová egy csomó macska és kutyakaját, (Több 10 kg-os zsákot, és sok-sok konzervet, vitaminokat, stb.) aztán csak a szájukat húzták, pedig itt-ott láttam némi penészes kenyeret.


Félreértés ne essék nem akarok senkit bírálni, biztos van nagyon sok menhely, ahol tényleg mindent megtesznek a kutyákért, cicákért (ahogy azt Németországban és Ausztriában tapasztaltam), de sok helyen csak lehúzás az egész.

2015. szept. 19. 16:48
 15/18 anonim ***** válasza:
Jofogas
2015. szept. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Jófogáson nézd meg, én is oda tettem fel a cicákat amiket találtunk, az utolsó kettőt ma vitték el. De a Cicamentő Angyalok is megosztanak gazdikereső hirdetéseket, és facebookon is vannak mindenféle macskás csoportok, ahol gyönyörű cicák közül válogathatsz, és nem kérnek pénzt értük, örülnek ha jó helyre kerülnek. Én még adtam a cicákkal tápot és vitaminokat is az új gazdiknak ajándékba a cica mellé.
2015. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon rendes tőled. Sok helyen úgy hirdetik, hogy "ingyenes", aztán ilyen-olyan indokkal mégis elkérnek 5-10 ezer forintot, mikor már beleszerettél a kis csöppségbe.
2015. szept. 21. 21:27
 18/18 anonim ***** válasza:

Nekem eszembe se jutott pénzt kérni, pedig költöttünk a cicákra bőven. Csak az volt a lényeg, hogy jó helyre kerüljön mind. Még azt is megmondtam az összes gazdinak, hogy ha bármi miatt úgy gondolja hogy mégsem kell neki a cica, akkor hívjon fel, visszafogadom, csak nehogy utcára vagy nem megfelelő helyre kerüljön bármelyik. És ezen kívül még úgy hirdettem őket, hogy 100 km-en belül házhoz is viszem kocsival a cicákat. Természetesen ingyen.

Szerintem ha kicsit jobban körbenézel, találni fogsz te is olyat aki nem kér pénzt.

2015. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!