Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit macskaeledel még elfogadh...

Brit macskaeledel még elfogadható?

Figyelt kérdés

Korábban kommersz konzervet kaptak, arra már rájöttem hogy nem jó, meg a többi boltban kapható sem, azóta áttértünk az Acana -ra. Nagyobb zsákkal szoktam venni, de azért meg kell mondjam nem olcsó így sem.


Ahhoz képest a Brit még elfogadható?


Vagy milyet ajánlotok ami még árban elérhető? Csak a normálisabb minőségek érdekelnek mint az Orijen pl (csak az is pont az egyik legdrágább).



2015. szept. 22. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Brit nem egy rossz táp, a prémium tápok között és közepesnek mondanám, tehát minden van benne, amire a cicának szüksége van, a hústartalma is teljesen rendben van. Mi anno Acanával kezdtünk, aztán áttértünk Royal Canin maine coon fajtatápra, ez lett a befutó. Gyönyörű bunda, a súly is rendben, gyönyörűek tőle a ciccek. Mondjuk nálunk szempont volt, hogy a macskák mérete miatt a súlyuk legyen elsősorban karban tartva, mivel nem átlag 3-4 kilós cicák, hanem 8-9 kiló körüliek a fajtából adódóan, szóval ebben a tápban az a jó, hogy a napi kiszámolt mennyiség az ő méretükhöz van szabva tökéletesen.

Nálunk az Orijen a cél, de az ára nem a mi pénztárcánkhoz van sajnos szabva.


Ami még remek több ismerős szerint, az a Hills, de az árban nagyon húzós.

2015. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még a Taste of the Wild -et néztem ami nem horror drága, de megfelelőnek tűnik.


Ami nem tetszik, hogy - a gagyikat nem nézve - a normálisabbak közül is csak az acana és az orien hús tartalmát találtam meg pontosan hány százalék.

2015. szept. 23. 12:42
 3/5 Maxitabi ***** válasza:

Nagyon jól látod.. a brit még elfogadható..a brit care egész jó..(hills és rc túlárazottak a közepes beltartalomhoz képest)

A TOTW is a felső kategória,azt próbáld ki nyugodtan!

Jó áron van még a porta 21 feline finest sensible és a finest cats heaven (zooplust nézd, gabonamentest!)

Konzervből meg pl az aldi-s shah is elég jóés olcsó.

Viszont adj néha nyersen csirke/pulyka/marha húst és belsőséget! Az a természetes eledelük, nagyon kevés kell belőle, tisztítja a fogakat (nem a száraz) és rágásra készteti őket!

2015. szept. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Érdemes egyébként váltogatni? Valahol azt olvastam, hogy a macskáknak nem gond, ha mindig egyformát kapnak - ha az az egyforma jó - de gondolom egyik táp sem tökéletes, vagy ez vagy az hiányozhat hosszú távon, lehet 2-3 normális között érdemes váltani mondjuk zsákonként?
2015. szept. 24. 12:26
 5/5 Maxitabi ***** válasza:
Érdemes váltani pár évente,de nam a hiány miatt, hanem mert megunják..inkább a különböző anyagok felhalmozódása miatt. Én pont most vagyok úgy, hogy az mc-m alig nyammog az orijenen (5 éve eszik,nem uazt a fajtáját,de van más is mellé),váltani fogok,de még nem tudom, mire.
2015. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!