Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözés cicával, szerintetek...

Költözés cicával, szerintetek érdemes vinni?

Figyelt kérdés
A szüleimnél lakunk kertes házban, a cica a közelben született, itt élt egész életében. Most 3 éves, de sajnos úgy tűnik, a párommal elköltözünk külföldre, 350 km-re innen. Próbálunk kertes, földszinti lakást találni, de nem tudom, így is érdemes-e vinni a cicát. A szüleimnek itthagyhatnánk őt, de nem foglalkoznának vele annyit, mint mi, ők nem játszanak vele, nem féregtelenítik, nem viszik orvoshoz, ha beteg...stb., csak ételt adnának neki kb. Most még van a szobánkban egy cicaágy is neki, amiben télen sokat van, de ha elmegyünk, az sem lesz többé. Mikor elmentünk nyáron nyaralni, azt is állítólag rosszul viselte (nem jöhetett be a szobába, nem foglalkozott vele senki), de szerintem ha pl kocsiban kell szállítani vagy idegen helyre kerülne, még rosszabb lenne. Félek, hogy megszökik vagy belebetegszik a költözésbe, hogy belepusztul a depresszióba. Itt ittvan neki a kutya, a szomszéd cicái, ott semmije nem lenne, csak mi. De ott rendesen gondoskodnánk róla. Szerintetek melyiket kellene választani? Vigyük vagy ne vigyük?
2015. szept. 22. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelmű: vigyétek. Kezdetben az új helyen többet szeretgetitek maximum, hogy könnyebben vegye a változást.
2015. szept. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ne,csak ha már egy ideje ott éltek esetleg akkor.

Minek lenne veletek,ha dolgoztok és egész nap a lakásban lenne bezárva? Ráadásul az elején lesz annyi bajotok,hogy nem kell még egy.

2015. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze, csak 1-2 hónap után vinnénk ki, nem azonnal. Még amúgy is el kell intézni a papírjait...
2015. szept. 22. 16:27
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ott mit fogtok csinálni? Mert azért elvinni,hogy élete hátralévő részét egy idegen lakásban bezárva töltse egyedül,napi 10-12 órában...én nem vinném.
2015. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan vinném. Akinek macskája van, aki befogad egy macskát, szereti, barátságot köt vele, annak egy életre ő lesz a gazdája és annak a macskának ő lesz a mindene. Ez nem vicc, meg nem ömlengés, ha egy macskát magára hagynak, belebetegszik, gyakran elmegy és inkább elpusztul.

Nekünk egy cicánk van a párommal, eddig mindenhova jött velünk a világban. A nyaralásokra megoldottuk szülőknél az elhelyezését, de az sosem volt több egy hétnél és mindig olyan örömmel fogadott minket, hogy majdnem belepusztult a nagy szeretgetésbe. Külföldre is jött velünk, ez nem is volt kérdés, majd vissza Magyarországra is.


Aki meg nem vinné magával és mégis van macskája, szerintem gondolkozzon el, hogy végtére is minek fogadott be egy macskát, ha simán magára hagyná.

2015. szept. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem akarom magára hagyni, még a másfél hetes nyaralás alatt is sírtam, úgy hiányzott, de ha neki így jobb lenne, itthon hagynám. Nem tudom, de valószínűleg magunkkal visszük.

Hogy mit fogunk ott csinálni? Párom 8-4-ig irodában lesz, én még nem találtam munkát, de próbálok én is hétköznap dolgozni, valószínűleg viszont csak részmunkaidőben. Eleinte sokat kell majd hazajárnunk a cuccainkért, addig lehet el sem visszük a cicát. Mondjuk az is kérdéses, hogy sokat utazunk a párommal, ha elutazunk pl 1 hétre, mi lesz majd vele a lakásban... :(

2015. szept. 22. 19:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakból egyértelmű, hogy sz_r lenne a cicának ha nem vinnétek, ez meg amiket felsoroltál kifogás kifogás hátán már ne is haragudj, akkor forduljon fel ha beteg mert a szüleid majd nem viszik orvoshoz?
2015. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan vinném. Eddig akárhányszor költöztem, sosem volt kérdés, hogy a cicám is jön velem. Ő az én felelősségem, nem másé. Én akartam macskát, tehát az én kötelességem gondját viselni élete végéig - és nem csak addig, ameddig nekem úgy kényelmes. Ha költözni kell, hát költözzünk - de együtt! Akár macerás, akár nem. Szerintem előbb hagynám otthon a fél karomat a családnak, mint a macskámat.


Mellesleg, a cica ragyogóan jól alkalmazkodik az új körülményekhez, mi összesen 3 költözésen vagyunk túl, és a macsek nagyjából fél nap alatt megszokta, hogy mostantól itt lakunk és nem ott. Amíg mi itt vagyunk vele, enni kap és szeretgetve van, addig neki bárhol megfelel, ahol mi vagyunk. :)

2015. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érdemes-e vinni, azt nem tudom, de hogy otthon hagyni nem érdemes (főleg nem ilyen körülmények között), az biztos!

Szerintem a cicának is jobb, ha olyan helyen lehet, ahol figyelnek rá és gondoskodnak róla. Én azt mondom, vigyétek magatokkal.

2015. szept. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy kérdésem van. Ha most gyereked lenne és nem macskád mi lenne?
2015. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!