Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskával élni? A...

Milyen macskával élni? A macskák az otthonaitokban nem vernek le tárgyakat az asztalokról, nem okoznak egyéb károkat vagy igen?

Figyelt kérdés
2015. szept. 26. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:

gyűjti a zoknikat a sarokban. éjszaka néha talál valami kajás zacskót a szekrényen és szépen kihúzza a szőnyeg közepére, kiszorva a morzsákat. csak úgy szorakozasbol lejatsza a dolgokat az asztalról.

de még kicsi, az idősebb macskaim komolyak

2015. szept. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is kiscicánk van, de még nem csinált kárt. Asztalra nem megy fel, az emberi kaja nem érdekli.

A pénztárcámat rágta szét meg két párnahuzatot karmolt szét, mert utálja a pöttyöket, támad rájuk, a két párna meg pöttyös volt. :D

Én imádok macsekkal élni. Szeretem amikor reggel ébreszt, hogy játékidő van. Szeretek vele játszani. Párom nem macskás, de még ő sem panaszkodott rá.

2015. szept. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:

Vannak bizonyos arany szabályok, amelyeket betartva minimalizálhatóak akellmetlenségek...

PL.: kaja állandóan elpakolva, növények törékenydolgok 1,8 m magasan a falon.-..stb

2015. szept. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Macskája válogatja. A kölykök még randalírozhatnak, a felnőttekre ez már kevésbé jellemző. Volt olyan cicám, akinek egyetlen rossz szokása volt: tépte a tapétát, de azt alaposan.. A mostani egy tündér, abszolút alkalmazkodó, nem ver le semmit, nyugodt és okos.
2015. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Volt gyerek koromba sok cicánk, kinti-benti cicák voltak, sose tettek kárt semmibe, asztalra nem mentek. A kandúrom volt bosszú álló, miután anyu elvitte ivartalanítani minden éjjel az ágya alá kakilt pedig az elött teljes mértékben szobatiszta volt. A többi cicával sose volt ilyen probléma sem.


Most 2 cicám van egy idősebb 7 éves és egy sacc 7-8 hetes kölyök (talált). A nagy abszolút higgadt, a legfinomabb, legillatosabb kaját is kinthagyhatjuk az asztalon akkor se megy fel érte, tudja hogy a szobákba nem mehet így nem megy még ha hívjuk se. Ilyen beállítottságú, sose kellett nevelnem 2 év körüli kóborként fogadtuk be.


A kicsi bajosabb. Nagy kárt ő sem tesz, legfeljebb bennem. Igaz mindent el kell tőle pakolni. Cipő és táska nem lehet elő mert szedné szét, pedig elmagyaráztam neki hogy ha magunknak kell mindenből újat venni akkor nem lesz pénzem neki cica bútorra. :D

De a legbosszantóbb szokása az az hogy az udvarról minden botot, csirketollat és egyéb szemetet behord, meg krumplit akár a földre is pucolhatnék mert ahogy esik a kukába krumpli héj ő azt kiszedi. :) De még kicsi majd leszokik róla.

2015. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Az én macskám 9 éves, de csinál olyanokat, mint a kis macskák. Felmegy a szekrényre és lelöki a kisebb tárgyakat a mancsával a földre. Majd leugrik és elkezd játszani a lelökött tárgyakkal. Ezen kívül "mindenütt ott van", néha majdnem felbukunk benne. És még amit nagyon szeret, hogy követ minket a fürdőszobába, majd ott leül és nézi, hogy mit csinálunk. Ha nem engedjük be, akkor keservesen nyávog az ajtó előtt. Kajánkat sosem ette meg. A macskáknak van egy különös logikájuk, természetük és eléggé szeleburdi népség. De nem lehet rájuk haragudni, macskákkal élni jó:)
2015. szept. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Nekem feljárkáltak az asztalra,lopkodni ételt.( nem birtam leszoktatni őket erről) Besz.rtak ( pedig volt alom)behozták a döglött,madarat,patkányt a konyhába..( jó volt látni szegény madarakat) :( ( ja és a madarak tiszta kukacosok voltak..állandóan mosni kellet,a szönyeget ,mert be is pisiltek.( alom volt)ha kiraktam őket szét kaparták az ablakot,mert ők beakartak jönni.Nem egy szoba növényt szét szedtek( kiboritották,kikaparták)a macska szőr alig jönn ki a szönyegből...nálunk nagyon sok anyagi kárt okoztak már! A falon is,padlón.ajtókon,ablakon. Nekem nagyon rossz már..
2015. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7es,hogy neveled? Nálunk is trimbol az egyik kandúrom, de igyekszem rendre szoktatni:)
2015. szept. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, mindkétszer én vertem le egy-egy cserép virágot, amikor le akartam zavarni róla a cicámat, aki épp ragcsalta a növényt. :D
2015. szept. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!