Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megy a hasa a kiscicámnak és...

Megy a hasa a kiscicámnak és 2szer hányt mi az oka?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kiscicám ma jelentkezett a probléma 2szer hányt és megy a hasa 😞 sajnos dolgozok de 2nap múlva elviszem állatorvoshoz... Mert ugye csak a szomszéd városban van.A nagymamam vigyáz rá addig...ötletek??mitől lehet?? Nem is eszik szinte semmit sem...

2015. okt. 20. 14:55
1 2
 11/18 macdln ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem írni, hogyha a csirkétől is hasmenése van, akkor már ne adjatok neki semmilyen csirkét tartalmazó ételt (se házi kosztként, se száraz tápot, se nedves eledelt). Az én cicám is pont emiatt kap csak halas és marhás cica eledeleket, meg mellette házi kosztot (persze csirkét nem).
2015. okt. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 macdln ***** válasza:

Újra én vagyok :)

Mióta nálad van a cica, volt már féregtelenítve ?

2015. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Kijött reggel az orvos! Kapott egy szurit....ugye vettem neki féregtelenítő tablettát de hogy beteg nem lehet oda adni neki hát ok..... Kérdeztem azt is hogy belehet e oltani azt mondta túl kicsi még hozzá....... evett ma egy kis főt rizst meg vizet nagyon sokat iszik... most nem rég pedig azt mondta a párom
2015. okt. 21. 13:45
 14/18 A kérdező kommentje:
Kijött reggel az orvos! Kapott egy szurit....ugye vettem neki féregtelenítő tablettát de hogy beteg nem lehet oda adni neki hát ok..... Kérdeztem azt is hogy belehet e oltani azt mondta túl kicsi még hozzá....... evett ma egy kis főt rizst meg vizet nagyon sokat iszik... most nem rég pedig azt mondta a párom hogy egy FÉREG volt mellette Úristen ?!?! ez még is hogy lehet?!?! úgy félek az ilyenektől!! de még a cica hány néha..... átlátszó váladékot és megy a hasa..... tisztán van tartva .. tehát nem is értem hogy lehet benne féreg?!?!? lehet ez volt a gond?!?! a szuri miért nem hatott ?!?! azt mondta a orvos ha nem javul holnap is kijön , meg azt is hogy gyomor rontás ... lehet inkább keresek egy másik állatorvost!::!?!?!?! az emberre veszélyes a féreg?!?!?! nagyon ijesztőnek látom ezt a férges dolgot !!!!! nem is értem hogy kerülhet bele egy ilyen kicsike cicába!!
2015. okt. 21. 13:46
 15/18 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag minden kiscica férges, ezért kell nekik rutinszerűen féreghajtót adni 2 hetes kortól.

Ha ő nem kapott eddig, akkor az is lehet a baj, hogy már erősen fertőzött. Holnap beszéld meg ezt is a dokival!

2015. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Remélem hamar jobban lesz sosem volt még háziállatom hiába 30fele vagyok😞😊
2015. okt. 21. 15:35
 17/18 anonim ***** válasza:

A legtöbb állat már az anyjától megfertőződik ellés közben, ezen semmiféle tisztaság nem segít, csak a tervszerű féregtelenítés. Ne okold magad!

Az állatokban lévő férgek általában emberre nem veszélyesek, kivéve a 4 év alatti gyerekeket. Javasolt a macskával való foglalatosság után az alapos kézmosás, a macska kizárása a konyhából, ételek közeléből, és esetleg nálatok is egy féreghajtás, de ahhoz a háziorvos is kell, mert vényre kaphatók ezek a gyógyszerek.

De most leginkább nyugodj meg, nem lesz semmi bajotok!

2015. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Meg mindig beteg😞 hiaba kapott szurit fott riszt eszik nekha meg szaraz cica kajat keveset es sok vizet de hany es megy a hasa nem tudom lehet megfog halni 😓😢 altalaban regen is csak macskakajay kapott meg langyos tejet..... Munka utan megint elviszem allatorvoshoz de mar belevagyok betegedve 😭
2015. okt. 22. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!