Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hozzá fog szokni idővel a...

Hozzá fog szokni idővel a cicám, hogy egyedül maradt?

Figyelt kérdés
Sajnos tegnap ellopták az egyik kiscicámat. A tesója azóta állandóan nyávog, keresi, zavartnak tűnik. Nem tudom hogy tudnám megnyugtatni :( 20 hetesek, 4 hetes koruk óta velem vannak. Attól tartok, hogy a kiscicám belepusztul a tesó hiányába.Egyelőre nem merek új kiscicát hozni,mert attól tartok, hogy nem fogadná el a nagyobb. Hozzá fog szokni idővel, hogy egyedül van? Mennyi idő múlva hozzak új cicust?
2015. okt. 30. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Nem fog belepusztulni és meg fogja szokni. A macskákat nem szükséges párban tartani, mert egyedül is remekül elvannak.

Kisebb korban jobban összeszoktathatók, mint idősebb korban.

Ha hím macskád van, akkor semmiképp ne hozz mellé másik hímet, mert abból csak bunyó lesz, ha nem ivartalaníttatod.

Kint tartod? Egyébként is célszerű ivartalanítani, mert a nőstény meg évente 2-szer ellik. Illetve a kandúr macskák meg csúnyán össze tudnak verekedni, komoly sérüléseket okozva egymásnak a nagy udvarlás közepette.


Az én cicám kb. 8-10 hetesen jelent meg a teraszunkon a tesójával. Kettőt semmiképp nem akartunk megtartani, így a tesót elajándékoztuk, Őt meg megtartottuk. Nem igazán hiányzott neki a tesó, inkább a mi társaságunkat kereste. Most meg már az összes macskát elüldözi, aki a területére jön. Már 2 éves és ivartalanított kandúr.

2015. okt. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem meg addig hozz masikat, amig ilyen kicsi, mert bar a macskak egeszen tarsas lenyek, ha egyedul nevelik oket, elegge maguknakvalova tudnak valni - szoval, minnel kesobb hozol masikat, egyre tobb az eselye, hogy nem baratkoznka ossze.

De a kolyok gyorsan megbekelnek egymassal - felnottek nehezebben.

2015. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!