Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem tanítják az iskolákb...

Miért nem tanítják az iskolákban, hogy a kutyák, macskák és más háziállatok életveszélyes kórokozók köztes gazdái lehetnek?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan internetes klipet, újságcikket, tévé- és mozifilmet hoznak forgalomba, amelyeken kutyák, macskák és más háziállatok lakásban való tartását úgy népszerűsítik, hogy azok a gazdájuk arcát, kezét stb. nyalogatják. Arról pedig mélyen hallgatnak, hogy alig van olyan háziállat, amely ne lenne valamilyen - kizárólag az emberre - életveszélyes vírus és más kórokozó köztes gazdája. Régen már az általános iskola alsó tagozatában tanították ezt a gyermekeknek. Manapság viszont mivel az egészségügyi iparágak a szó szoros értelmében a legjövedelmezőbb üzletágakká váltak, senki sem törődik az ilyesmivel. Sőt, az állatvédők még különböző bemutatók tartásával is népszerűsítik az ember és az állat közvetlen érintkezését. Lehet, hogy talán még ők sem tudják, hogy a biológiában és kórtanban mi az a fogalom, hogy köztes gazda?

2015. okt. 31. 11:44
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együtt érző szavakat. Ugyanakkor a kommentelők egy része még mindig nem érti a kérdésem lényegét. Ami az engem megharapó kutya gazdáját illeti, azt természetesen bepereltem, mert póráz nélkül hagyta futkározni a súlyosan fertőző kutyáját a társasházunk udvarán. Több mint öt évi pereskedés után őt 50, azaz ötvenezer forint pénzbírságra ítélték a póráz hiánya miatt. Mivel azonban azt állította, hogy én szándékosan ingereltem a kutyáját, s nekem nem volt tanúm az ellenkezőjének a bizonyítására, ezért még a perköltséget is nekem kellett fizetni. Ennyit a kutyákról. Ami a macskákat illeti, azokkal tele vannak a 10 emeletes panelházunk pincéi és több társtulajdonos lakása is. A macskákat éjszakánként a lépcsőházak pincéiből és a lakásokból is kiengedik a lépcsőházakban való futkározásra. Azok pedig össze piszkítják a lépcsőházakat és nyávogásaikkal zavarják a lakókat. Én pedig több más társtulajdonossal együtt hiába tettem már többször panaszt mind a ház közös képviselőjénél, mind pedig az illetékes kerületi hatóságoknál. A válasz minden esetben csak annyi volt, hogy semmilyen törvény nem tiltja az említett háziállatoknak a társasházakban való tartását, ha egyébként a gazdáik adóznak utánuk. Nos, ennyit arról, hogy van-e és ha igen, akkor mennyi felelőssége az államnak az ilyen ügyekben. Tudom, én csak egy panelproli vagyok. De vajon tudja-e a közvélemény hogy évente ezrével halnak meg emberek olyan betegségekben, amelyek kórokozónak a köztes gazdái a szóban forgó állatok? Mindezért azt javaslom, hogy mielőtt kioktató hangnemben bárki gúnyolódik rajtam és a kérdésemen, előbb nézzen utána a humán egészségügy helyzetének és a köztes gazdák által okozott elhalálozások számának.
2015. nov. 1. 17:08
 22/30 anonim ***** válasza:

A pincében lévő, gazdátlan macskákat egy állatvédő szervezettel el lehetne szállíttatni. Előtte lehetne egy helyi "gazdi kereső" akciót tartani - közintézmény udvarán túlszaporodott macskaállománnyal lényegében ezt csinálták (mi is fogadtunk be onnan egy cicust).

A lakásában mindenki szabadon tarthat kutyát / macskát (amennyit a helyi szabályozás megenged), és ez szerintem rendjén is van, de nem hiszem, hogy a lépcsőházi piszkítás ellen a közös képviselet nem tud fellépni. Legfeljebb nem akar, mert kényelmetlen. (A lépcsőház nincs még bekamerázva?) A kutyapiszkot is fel kell szedni a tulajnak, ugyanaz a kategória. Sőt! A lépcsőházban le sem bomlik, nem úgy, mint a parkban.

Szerintem te is többre mennél a tiltakozásoddal, ha kevésbé lennének elvakultak a megnyilvánulásaid, és finomabban, megfontoltabban fogalmaznál.

2015. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
46%

Tehat, addig ingereltel egy panelkutyat, amig az megharapott, majd 5 ev utan is csak a poraz hianyat tudtak felroni..


De a kerdesre egyszeru a valasz: azert nem oktatjak, mert a valos veszely nem olyan nagy, mint amit te kepzelsz.


Masreszrol, nem tudom, milyen erkolcsi jogalapot adsz magadnak, hogy megvadold az egessegugyet, hogy csak a penzert csinaljak amit... Elegge furcsa ezt egy olyan embertol olvasni, aki siman csalashoz folyamodik, hogy a sajat erveit erositse.

Azt tanacsolom, nezed meg magad egy szakemberrel, mert egy komoly fel nem dolgozott trauma dolgozik benned.

2015. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 homo ludensz ***** válasza:

Az még nem árt tudnotok kiegészítésül hogy annak ellenére hogy az én jobb kezemet a saját kutyánk a gyűrűsujjamnál szinte átharapta és 3x műtötték a balesetiben de mindig is volt kutyánk és lesz is. Beszorult az első lába a léckerítésbe és mikor segíteni próbáltam neki fájdalmában belemart a kézfejembe.

Közvetlen barátkozó ember vagyok de mégis azt mondom az állatokban kevesebbet csalódtam pedig a kenyerem javát már megettem. Sajnálom hogy te kérdező belerokkantál,talán nem úgy kezeltek ahogyan az elvárható lett volna.

2015. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Nagyon sajnállak (valóban). Nagy gáz, hogy az ember egy állatharapást szenved el. Ha ennek maradandó következményei vannak, akkor még inkább.


Ezért kéne tanítani (A te konkrét történetedet nem ismerem, nem arról mondhatok véleményt) az állatokkal való kommunikációt. Minden egészséges kutya jelzi, ha támadni fog. Ha ezt az ember észreveszi és kitéréssel reagál, a támadások nagyon nagy része elkerülhető.


A felmérések szerint amit írtál az igaz, azonban nagy mintákon végzett vizsgálat szerint a kutya és macskatartók sokkal ritkábban látogatják az orvost, mint aki nem él kutyával (vagy macskával) annak ellenére, hogy az állattartás nyilvánvaló kockázatokkal jár.


Sokkal többen nyomorodnak meg, halnak meg autóbalesetben, motorbalesetben, mégsem követelik ezek betiltását...


A te problémádra a megoldás, ha a kutyatartásra betartható törvények vonatkoznának, de azokat nagyon szigorúan be is tartatnák. (most a törvények nem betarthatóak, és csak pénzbehajtás jelleggel ellenőrzik).

2015. nov. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Jó kis házat fogtál ki. Ahol macsek van nálunk, nem szokták éjszakára kiengedni sétafikálni őket. A kutyáknak a házirend előírja, hogy csak pórázon vezethetők a lépcsőházban. Általában be is tartja mindenki. A liftünkről sem mondaná meg senki, hogy éppen egy kutyával együtt használták-e.

A fertőzésről annyit...aki szoros kapcsolatban él a házi állatával, az általában féreghajtatja is az ajánlott módon.

Azt az ezres halálozási számot le tudnád írni, mégis, milyen vírus, állati kórokozók okozták? Gondolom, igazán bőven van róla adatod.

2015. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Szerintem tiltsák be az embereket.

Büdösek, hangosak, s rengeteg kórokozót hordoznak.


Te figyelj, a cicám szokott velem aludni. Tiszta fertő...



Mellesleg, érdekelne, hogy élték túl a falusi parasztok, hogy rengeteg állat mellett nőttek fel...


Pedig nem volt nagy higiénia, nagymamáméknál pottyantós, udvari vécé, s fürdőszoba is csak később lett, lavórban mosakodtak.


Pedig volt tyúk, kacsa, disznó, tehén, cicák.


Ja, aki mondta, hogy a cica komoly sebet tud ejteni: békén kell hagyni...azért elég ritkán támadják meg az embert a macskák...

2015. nov. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 homo ludensz ***** válasza:

Például a ló talán tisztább mint sok utcán caplató embertársunk. Igazából a buszon,villamoson ha melléd kerül kaphatsz tőle bolhát míg a lovat messzire elkerülik e kis élősködők.

A kutyusok simogatása meg kimondottan gyógyító hatással bír ezt meg tudományosan igazolták.

Egy narkós beállva meg minden figyelmeztetés nélkül megharap(hat).

2015. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
A cica dorombolása is jó hatással van az emberre. Ez is tudományos tény.s bármilyen állat simogatása is, nyugtat, csökkenti a stresszt.
2015. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

12-es hozzászólás:

A kérdező kommentje: szerintem igaza van a kérdezőnek


:) :) :)

2015. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!