Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SÜRGŐS! A cicám nem eszik! (?...

Macdln kérdése:

SÜRGŐS! A cicám nem eszik! (? ) NAGYON FONTOS!

Figyelt kérdés

Amit tudni kell a cicusról : hamarosan 5 és fél hónapos (most még) ivaros kandúr. Október 28-án voltunk vele orvosnál. Gyomor és bélgyulladása volt. Kapott két szurit, plusz otthonra két napi gyógyszert. Péntek este megfürdettem (hosszú szőrű, fehér bundájú cica és már eléggé összekoszolta magát, úgyhogy már eljött az ideje egy alapos fürdésnek), megtörölgettem egy törülközővel , aztán betakartam egy puha ruhával. De még mindig remegett, úgyhogy végül rásegítettem hajszárítóval. Miután kész lettünk, leraktam a kedvenc alvóhelyére, mert eléggé álmosnak tűnt, meg amúgy is már este volt. Kb. 10 másodperc után leugrott a fotelről (van saját alvóhelye is, de a fotel a kedvence), lépett kettőt-hármat, leült és elkezdett öklendezni. Nagyon megijedtem ,azt sem tudtam ,hogy mit csináljak... Elég sokat hányt, jobban megnéztem és, mintha "összement" volna. Tudom furán hangzik, de a cica reggel még elég husis volt (tehát normál testalkatú), este meg már, mikor felemeltem éreztem ,hogy jóval könnyebb és szemmel láthatóan is fogyott. Mintha kihányta volna azt, amit felszedett az előző betegsége óta.Ilyen hirtelen mi történhetett ? Van köze a hányásnak ahhoz, hogy fürdés után fázott ? Tudom, hogy fürdetés után rögtön hajszárítózni kellett volna, már megbántam, hogy nem tettem... Egyébként az eset utáni éjjel többször is felkelt inni. Meg kétszer felkelt kakilni is. Sajnos hasmenése volt :( A múltkori betegségénél is hasonló tünetek voltak. Hasmenés, hányás, viszont, akkor meleg is volt a feje, állatorvos megerősítette a gyanúnkat, hogy lázas. Most nem meleg a feje. És tényleg bocsi, hogy ezt is leírom, de nagyon aggódok, előzőleg a hányás fehér és teljesen folyékony volt, most meg sárga és nagyon darabos ! Tényleg bocsi,de úgy érzem ez is fontos :( A múltkori betegségénél evett rendesen ,de most nem hajlandó.

Vagy lehet, hogy fürdetés közben rosszul fogtam meg véletlenül a hasánál és azért öklendezett ? Csak találgatni tudok.....

Nem eszik, csak egy két falatot, abból amit amúgy nagyon szeret (alutálkás), plusz a megszokott száraz tápot sem eszi meg, se a jutifalit. Szóval szárazak közül semmit. Lehet, hogy fogzik ? A fogával van valami vagy az ínyével esetleg ? Tudom, hogy "így láttatlanba" nem nagyon tudtok mit csinálni, de tudnátok ajánlani valamit, hogy mit adjak neki enni ? És vajon milyen betegségnek a tünetei lehetnek ezek ? Nagyon tanácstalan vagyok. :( Próbáljuk ki a "mesterséges etetést" ? A gyógyszert is fecskendővel kapta, könnyen be tudtam neki adni, így ezzel szerintem nem lenne gond. Ismerőseim azt ajánlották, hogy fecskendővel adjak neki laktózmentes tejet. Kisebb korában kapott nálunk többször is, úgyhogy az nem segítene, csak rontana az állapotán... Nemrég olvastam neten, hogy meg lehet próbálni a vízzel higított bébiételt. Erről mi a véleményetek ? Kipróbáljuk ?

Ja még egy dolog, a konzerv szardíniát (persze olaj nélkül) és a főtt csirkemájat, csirkemellet mindig is szerette. Most kaphat egy kicsit valamelyikből ? Valamit muszáj ennie, végső elkeseredésemben arra gondoltam, hogy megpróbálom a sajtot is. Valahol azt olvastam, hogy ritkán kaphat, kipróbáltuk, ízlett neki. Utoljára kb. 1 hónapja kapott. Vagy húsok közül melyiket ? Ilyenkor ezek közül melyik ajánlottabb ? Csirke, pulyka, kacsa, liba, marha, sertés (azért írtam oda a sertést is, mert mi mindent amúgy is főzve adunk nekik) És ezeken belül milyen részeit kaphatja ? És halak közül melyiket ?

Előre is nagyon nagyon nagyon köszönöm a válaszokat és ne haragudjatok, ha valamit rosszul fogalmaztam meg vagy rosszul írtam, nagyon ideges vagyok, aggódok érte :( :(

Ja a félreértések elkerülése végett, nem kérek "Irány az állatorvos!"és hasonló kaliberű válaszokat. 7-kor indulok a suliba, anya meg dolgozni és mivel a mi kis falunkban nincs állatorvos, meg kocsink sincs, egyedül nem tudok elmenni vele. Busszal szoktuk vinni, cicaszállítóban. Hétvégén meg nem is volt állatorvos. Ma pedig csak fél 12-ig van sajnos... Holnap délutánra már foglaltunk időpontot az állatorvosi rendelő honlapján. De addig is hívjuk fel, hátha tud ő is valamit ajánlani, hogy mit adjunk neki enni ? Vagy, hogy miféle betegség lehet ?

Tényleg megköszönném a segítőkész válaszokat.

14/l



2015. nov. 9. 06:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem leírni, hogy a cica egyébként rendesen játszik, alszik ,meg rengeteget iszik. Csak az evés nem megy, meg, mint már említettem fogyott is, elég vékonyka lett 2 nap alatt...
2015. nov. 9. 06:38
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, kimaradt egy fontos részlet :

"...többször is, de mindig hasmenése volt tőle, úgyhogy az nem segítene...."

2015. nov. 9. 06:42
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Orvos!!!
2015. nov. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Végül kikönyörögtem anyától, hogy itthon maradhassak. Nem akartam egyedül hagyni. És milyen jól tettem! 10 perce újból megpróbáltam a tápot és evett belőle. Igaz nem annyit, amit normál esetben szokott enni, de evett kb. 20 szemet. Ezt már jó jelnek veszem. :) Szombaton egész nap csak kb. negyed alutálkás eledelt és 3-4 szem tápot evett. Vasárnap már egyáltalán nem ette meg a tápot, alutálkásba meg csak belekóstolt. Ma pedig szintén belekóstolt az alutálkásba, viszont, mint ahogy az imént írtam már tápot is evett. :) Amúgy nem hiszem, hogy csak "megunta" azokat a kajákat, amiket eddig kapott, ugyanis mindig nagy örömmel, dorombolva eszik mindent, szinte mindenevő.

A kérdés lényege nem az volt, hogy mit csináljunk, vigyük-e orvoshoz vagy nem, hanem, hogy mit adhatunk neki enni és, ogy vajon milyen betegségre utalnak a tünetei. Első válaszoló köszönöm a tanácsot, de ha végigolvastad volna, akkor láttad volna, hogy csak holnap délután tudjuk orvoshoz vinni és már le is foglaltam az időpontot.

Továbbra is várom a hasznos tanácsokat, előre is köszönöm.

2015. nov. 9. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!