Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3napja a macskám sántítva,...

3napja a macskám sántítva, véres lábbal jött haza, akkor a szőre miatt még nem láttunk mást csak egy vágást. Tegnapra begennyesedett a lába és megduzzadt. Kamilla teázom az elejétől fogva egy nap ahányszor csak tudom, de lenyalja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma anyukám észrevette, hogy az udvaron egy idegen macska kóborol. Arra gyanakszunk, hogy összeverekedhettek mert nem vágás van a cica lábán, hanem egy nagy vágás es azok körül tobb apróbb lyuk, mintha fognyomok lennének. Bekötöttük a lábát Betadine kenőccsel, de lerázta. Azt olvastam, hogy Betadinde oldattal kéne tisztítani a lábát. Hogyan használjam a Betadine oldatot a sebein? Csípni fogja neki? Aki járt már hasonló helyzetben mit használt? Állatorvoshoz anyagi és egyéb okok miatt tudom vinni. Bármilyen tanácst szivesen, nagy hálával fogadnék.

2015. nov. 14. 16:01
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Anyagi és egyéb okok miatt nem*tudom vinni.
2015. nov. 14. 16:02
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha kinti macska ne engedjetek ki. Az állatorvos is mindig azt mondta nekunk. Valahonnan probalhatok szerezni egy gallert es attol nem fogja tudni jol leszedni a kötést. A kamillatea az jo ötlet lehet. Es a betadin az jo ra szerintem. Arra vigyázzatok, hogy ne egye meg ezeket a szereket. Es csípni fogja sok eséllyel. Anyukádat kérd meg hogy segítsen mert nem biztos hogy hagyni fogja. Szepen finoman fogjátok le. A kötés ne legyen tul szoros. Talan egy kisebb babazokni mé a kötésre ra lehetne huzni es meg nehezebb lesz leszedni ha a gallér rajta van. Remelem valami hasznos. Es ha rosszat irtam javítsatok ki.
2015. nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2-es vagyok es azert egy allatorvost se ártana megkérdezni vagy megmutatni neki. Nem biztos hogy magától jol el fog múlni.
2015. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Sajnos várostól nagyon messze lakom,nem tudunk beszerezni gallért. Próbáltuk már 2x bekötni a lábát,nem túl vastagon,hogy ne zavarja.A cica rázta a lábát,vergődött és nyávogott erőteljesen.Azt szeretném kérdezni,hogy hogyan használjam a betadine oldatot? Csepegtessem a sebre vagy a seb köré?
2015. nov. 14. 16:41
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A Betadine-t a sebbe kell beleönteni, hiszen azt kell fertőtleníteni. Ezzel együtt egy antibiotikum-injekció nem ártana a cicának, nehogy elfertőződjön. A miénknek is azt adott a doki, amikor verekedésből mély sebe lett. 2000 Ft-ot fizettem érte, és házhoz jött.
2015. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nekem azt mondták,hogy egy ilyen injekció 9-10 ezer forint.
2015. nov. 14. 17:18
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

A Betadine általában nem csíp. A sebbe kell csepegtetni, de az sem baj, ha a seb környékére is jut belőle.

Egy antibiotikum vagy egy gyulladáscsökkentő injekció szerintem se ártana, biztos ami biztos. Egyáltalán nem kerül ilyen sokba, főleg nem vidéken. ;)

Sok állatorvos házhoz is megy, sőt, a normális dokik abba is bele szoktak egyezni, hogy utólag vagy részletekben rendezzék a kezelés költségeit a nehéz anyagi helyzetben lévő gazdik. De ha kihívni nem is tudjátok, legalább telefonálhatok oda, ennyit szerintem mindenképpen megérne a dolog, és az orvos biztosan sokkal több jó tanáccsal is tudna titeket ellátni.


Ha gallért nem tudtok a cicára tenni, akkor is kössétek be valahogy a sebét, nehogy lenyalogassa a Betadine-t. Ne lazára, mert úgy könnyen lerázza a lábáról! Ne engedjétek ki, maradjon bent a házban, hogy tudjatok rá figyelni, ha esetleg romlana az állapota, na és persze nehogy újra megtámadja a másik macska!

2015. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem azt mondták,hogy egy ilyen injekció 9-10 ezer forint."

Még ha annyi is, inkább végignézed, hogy lerohad a macskád lába? Ha gennyesedik, akkor valószínűleg elfertőződött. Normális seb szépen, gennyezés, duzzadás nélkül gyógyul - épp elégszer lyuggatták már ki az ivartalanított(!) kandúromat. Ha anyagi gondjaid vannak, akkor meg épp nem kéne várni a kezelésével, minél rosszabb állapotban van a macska, annál többe fog kerülni a kezelése. (De nekem is soknak hangzik egy oltásért 9-10ezerFt. Ennyit mi akkor szoktunk fizetni, ha altatásban ki kell tisztítani a sebet.)


Egyébként meg érdemes körbekérdezned az ismerőseidet, hogy ki milyen dokihoz viszi az állatait és mennyiért. Pl. nálunk a jól felszerelt állatklinikán már annak is 2000Ft-os alapdíja van, ha ránéznek a macskára, de lakik a környéken egy fiatal, tehetséges állatorvos, akinek kevésbé jól felszerelt rendelője van, ebből kifolyólag olcsóbban is dolgozik. Oltani, ivartalanítani, sebet kitisztítani viszont ő is tud, ha valami olyan baj van, amit nem tud megfejteni, szemrebbenés nélkül tovább küld máshoz. Hátha a ti környéketeken is lakik valami hasonló.


A Betadine oldaldatot a sebBE kell csöpögtetni, viszont duzzadt, gennyes sebnél szerintem eső után köpönyeg. Inkább megelőzésre való.

2015. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. nov. 14. 19:57
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül el kell vinnin orvoshoz, különösen akkor, ha nincs beoltva veszettség ellen. Az enyém be van, mert itt (= Németország egyik erősen hegyes vidéke, ahol sok a róka) kötelező.


Ha jószágaod van, akkor nincs olyan, hogy nincs rá pénz. ha nincs pénzed, ne tarts állatot. Az állat tartása éppen olyan felelősség, mint egy gyerek gondozása.

2015. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!