Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az állatorvosról?

Figyelt kérdés

19 éves süket, napi két-háromszori epilepsziás rohamokkal küzdő, rossz mozgás- és koordinációs képességekkel rendelkező, alig evő és az utóbbi pár napban hirtelen nagyon lesoványodott macskát nem hajlandó elaltatni, mert szerinte "egy-két hónapot vagy vmivel többet" még élhet.

Szinte ránk támadt, hogy hogyan képzeljük, hogy altattatnánk. Végül rábeszélt minket a vérvételre (most várjuk az eredményt), és további kezeléseket akar.

Amit rólunk tudni kell: állatbarátok vagyunk, sok állatunk volt már, és még lesz is, jó pár kezelésen vagyunk már túl (német juhász kutyánkat rákos daganattal sok pénzért operáltattuk évekkel ezelőtt, két macskánkkal is végigcsináltunk hosszú, infúziós kezeléseket - az egyiket tök feleslegesen, mert kiderült, hogy épp ebben a kórházban félrediagnosztizálták őt, és sok kezelés után végül altatni kellett - stb.:/), szóval felelősségteljes gazdák vagyunk, ismerjük az állatainkat, és ennél a cicánál érezzük, hogy az a helyes, ha nem gyötörjük. Ez a nő mégis úgy csinált, mintha utolsó szemetek lennénk, borzasztóan megkínozta szegény cicát, mert az egyik karjából nem tudott elég vért venni ((állítólag túl sűrű a vére, ami szerinte kiszáradásra utal, pedig épp, hogy nagyon sokat iszik), ezért meg kellett szúrnia a másikat is stb., és mindezt azért, mert szte egy keveset még élhet.

Szerintetek ez humánus dolog? Mert nekünk nagyon úgy tűnik, hogy csak le akar nyúlni minél több pénzzel, mert sajnos a vége egy ennyi idős állat esetében úgyis ugyanaz lesz - altatás :( -, csak az nem mindegy, hogy erre most kerül-e sor, vagy mondjuk két hónappal később, túl sok felesleges stresszen és kezelésen.



2015. nov. 18. 10:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Menjetek másik orvoshoz.
2015. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Xar alak,keress másikat,őt meg nyomd fel itt: [link]
2015. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem kötelessége egyik állatorvosnak sem az eutanázia. Ezt csak így zárójelben jegyezném meg nektek. Ha ő úgy dönt, hogy ő nem hajtja végre akkor nem. Ez ennyi. Ha mindneképpen az eutanáziában látjátok az egyetlen lehetőséget akkor másik orvost kell keresni. Ezzel az indokkal meg teljesen feleslegesen mentek a kamarához.
2015. nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Utolsó: nem írtam olyat, hogy bárhová is mennénk, csak szimplán mások véleménye érdekelt.

Egyébként persze, nem kötelessége elaltatni, de basszus, nem hároméves, szocializációs problémákkal küzdő állatot vittünk hozzá, hanem egy legyengült, rossz egészségi állapotban lévő tizenkilenc évest. Indokolt esetben sztem épp akkor cselekedne helyesen, ha a személyes buta meggyőződéseit (nem humánus altatni, amíg húzza az állat) félretenné, és az állat érdekeit nézné. Mindenki tudja, hogy ennyire idős, legyengült állatot meggyógyítani nem lehet, max. javítani rajta, de ha MINŐSÉGI életet nem tudunk neki garantálni kezelések árán sem, csak plusz pár hónapot, akkor ő miért csinál úgy, mintha felelőtlenek lennénk, ha az altatás mellett döntünk??


Na mindegy. :(

2015. nov. 18. 11:29
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen mind1, hogy milyen állapotban van egy állat! Szerintem se jó dolog húzni de én ezt egy idős, gyakorlatilag magatehetetlen embernél se tartom elfogadhatónak mégis törvény tiltja és az orvosok minden esetben a gyógyításra teszik fel az életüket! Van olyan állatorvos aki 2-3éves megunt kutyákat is szó nélkül altatja és van olyan is mint a ti orvosotok, hogy próbál hónapokat adni egy beteg macskának. De ettől kétlem hogy megkell e kérdőjelezni a szakmai hozzáértését...
2015. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

Így van nem kötelessége elaltatni, hanem gyógyítani a kötelessége, erre esküdött fel!

Ha nincs pénze az embernek állattartásra, minőségi ételre, nem csontra...amitől jól elzáródik a bele...ha nem adat neki védőoltást, kullancs stb. ellen, nem ápolja a szőrét, nem sétáltatja, csak előveszi, mint egy játékszert, ha lelkiismeret-furdalása van, kiköti, mert házőrző, kenelbe zárja, mert kutya és tönkre teszi a kertet, akkor ne tartson állatot. Az epilepszia pedig na jól kezelhető betegség kutyáknál.

2015. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm, hogy végigolvastad a kérdést, mielőtt válaszoltál... Először is: szerintem sokkal inkább SEGÍTÉSre esküdött fel, ami szükséges esetben az altatást is magában foglalja, ami bizonyos esetekben humánusabb, mint minden áron itt tartani. :( Másodszor: foglalkoztunk vele rendesen az elmúlt 19 évben, és ne tudd meg, az állatainkra eddig mennyit költöttünk. Harmadszor: ő nem kutya, hanem macska. A többi stimmel...
2015. nov. 18. 18:16
 8/18 anonim ***** válasza:

Télleg cica, bocsánat!

Megzavart a német juhász átvezetés, lehet, hogy diszlexiás vagyok...


Csatolok azért egy esküt:

"Én ………………….... esküszöm, hogy állatorvos doktori képesítésemhez mindenkor méltó magatartást tanúsítok. A tanulmányaim során megszerzett tudásomat a betegségek megelőzésére, kezelésére, és a betegeim jóllétének elősegítésére használom. Igyekszem elkerülni, hogy az állatoknak szükségtelenül fájdalmat okozzak, és tudatosan óvom környezetünk sokszínűségét..."

Fogadom, hogy állatorvosi hivatásom gyakorlása közben az állat-egészségügyi, élelmiszer-biztonsági és állatvédelmi törvényeket és rendeleteket betartom. Szakértői véleményeket és bizonyítványokat mindig igaz meggyőződésem és legjobb tudásom szerint, egyéni érdekre való tekintet nélkül adok.

Fogadom, hogy tudásomat, és gyakorlati ismereteimet állandó képzéssel magas szinten tartom és arra törekszem, hogy az állatorvos-tudomány, valamint az Állatorvos-tudományi Kar jó hírnevét öregbítsem, és megbecsülését előmozdítsam. (Isten engem úgy segéljen!)”

2015. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Semmi baj! Köszönöm, hogy ezt bemásoltad. Én azt hiszem, hogy ez a tagmondat: "állatorvos doktori képesítésemhez mindenkor méltó magatartást tanúsítok" sokféleképpen értendő Méltó lehet az állatorvos akkor is a hivatásához, ha beismeri, hogy adott esetben a legnagyobb segítség éppen az, ha hagyja fájdalommentesen elmenni az állatot, és nem kínozza (hiszen kezelésekre hordozni az állatot kínzás, régen tapasztaltuk, milyen az, amikor menekül, amint meglátja a hordozó dobozát) csak azért, mert ő úgy dönt, sok pénzért (!, hiszen valljuk be, a kezelések nem olcsók) pár hónapot még akar adni egy közel húszéves állatnak. Ráadásul anyagias világban élünk, mi hordtuk már heteken át feleslegesen kezelésre egy cicánkat, akit végül el kellett altatni (egy másik orvos mondta, hogy félrekezelték), és ilyen esetben, amikor erőszakosan kezelni akar ennyire idős, gyenge állatot, felmerül a kérdés, hogy az állat hosszútávú érdekeit nézi-e az orvos vagy a saját pénztárcáját akarja tömni. :(
2015. nov. 19. 10:48
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem ebből fog meggazdagodni.. Csak mondom. Lehet egy szimpla altatással nettó nagyobb jövedelemhez jutna mint azzal, hogy időt szán arra, hogy a ti kezeltessétek az állatot. Én üzemeltettem állatorvosi rendelőt (nem nem vagyok állatorvos de még orvos se de volt rá lehetőségem, lényegtelen) nem egy olyan vizsgálat van ami 15-20ezer forint. Ez igy soknak hangzik de ha minden járulékos költséget levon az ember, befizeti az adót akkor vizsgálatonként épp, hogy nem deficites a történet. Anyagiasnak ne gondold az állat orvosokat, vannak köztük azok is, de ők nem így fognak téged "lenyúlni".
2015. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!