Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után, mintha...

Ivartalanítás után, mintha semmi nem történt volna, normális?

Figyelt kérdés
Tegnap ivartalanították a 8 hónapos lánycicámat, este hozhattuk haza, akkor kómáska volt, most már viszont dagaszt, dorombol, eszik és (nem túl nagy örömömre) ugrál. Normális, hogy ilyen hamar túl van rajta vagy csak vaslady a macskám?

2015. nov. 20. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Örülj neki! (Én örülnék.)
2015. nov. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nagyon jó ha így reagál :) De azért vigyázz vele! Nehogy kiszakadjon a varrás! Hány éves? Mert az öreg macskák nem nagyon bírják, bár az én cicàm aki 1 éves nem viselte túl jól. Ügyelj a kajára, vízre és hogy elvégzi a dolgát! :) szívesen segítek !
2015. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy a cicád olyan mint az ivartalanítás előtt. mert az egyik barátnőm azt hitte hogy a cicája nem fog olyan sokszor elszökni ha ivartalanítják,de most meg olyan a macska mintha belenne nyugtatózva, azóta is csak a házban tudják tartani...
2015. nov. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Örülök hogy segíthettem,Imádom a cicákat nekem 3 cicám van
2015. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

8 hónapos és sikerült lefényképeznem a sebét. Az ápoló nem mondta a tájékoztatás során, hogy vissza kell menni varratszedésre


A kép: [link]


Kérdés.. ha simán nyalogatja, de nem szedi a varratot az jó, vagy a nyalogatást se hagyjam?

2015. nov. 20. 12:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha nem nyalogatná, mert az érdes nyelvétől is felszakadhat. Ne hagyd neki.
2015. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen ez normális, mer már viszonylag modern módon csinálták meg a macskádat és nem hentes módon tízcentis vágáson át. A modern ivartalanítás tényleg ennyi.
2015. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én cicám is rohangált, játszott meg ugrált, amint kijózanodott az altatásból. Aztán pár hét alatt egészen lehiggadt, gondolom kellett annyi idő a hormonoknak. :D

Magasra ugrálni ne nagyon hagyd - de úgyse tudod állandóan felügyelni. Ami tényleg veszélyes mozgás, azt nem fogja csinálni, érzi ő is, ha nem jó, szóval azért ne parázd túl.

Nyalogatni viszont ne hagyd neki, mert kiszedi a varrást, meg elfertőzi a nyálával a sebet és kész a baj.

2015. nov. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár nekem kandúrom van és őt ivartalanították szerdán, de műtét után 3 óra múlva már játszott. Aztán 2 nap múlva lenyugodott. Sokat nyávogott és támadott a műtét előtt, de most...kenyérre lehet kenni. :) Dorombol, bújik, lustálkodik.

Örülj neki, hogy ilyen erős, talpraesett cicád van! :)

2015. nov. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gdkamcsatka válasza:
Teljesen normális reakció. Az én 7 hónaposan ivartalanított cicám is így reagált pedig ismerősöktől hallottam hogy mennyire megviselte az ő kedvenceiket a műtét. Minden macskának más a személyisége. Nekem azt javasolta az orvos hogy nyugodtan hagyjam hogy tisztogassa a sebeit. Persze nem tudhatom milyen varratokat használtak a te cicád műtéténél de nálunk pár óra alatt felszívódott a varrat így nem féltünk hogy kiszedheti. Biztos nagyon erős cica :) és jól bírta a megpróbáltatást
2015. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!