Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes 10 kg-s tápot venni...

Érdemes 10 kg-s tápot venni "egyke" macskának?

Figyelt kérdés
Nyilván, olcsóbb a nagy kiszerelés, de most találtam egy jó akciót is és érdekelne, hogy szerintetek érdemes-e ekkora kiszerelést venni egy macskának. Nem fog-e megpuhulni vagy megromlani (a szav.ideje hosszú), ha sokáig áll a zsákban?
2015. nov. 23. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Hat... szerintem nem. Egy macskanak legalabb egy evig eleg annyi tap.

Mondjuk, ha legmentesen zarhato doboz/vodorbe ontod, akkor ha a szavatossagi idon belul vagy, oke. De a megbontott zsak mar nem legmentes, szaraz, szoval ugy nem all meg "orokke".

2015. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes.

5-6 hónapnál tovább nem jó ha áll a táp.


Én egy 5 kg-os kistestű kutyának szerettem volna 10 kg-os tápot venni,mert pont olyannal etettem,ismerős kutyájának nem jött be,kb 1,5-2 kg hiányzott belőle. De csak 3kg-ot vettem meg. Sok helyen olvastam,hogy egy idő után bepenészedik meg bármi baja lehet.


Vagy esetleg fogj össze vkivel aki szintén ilyennel etet és úgy még is jobban kijöttök,de nem romlik meg.

2015. nov. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 5 kilósat szoktam venni, de a mellé kap mindig konzervet is, sose volt még semmi baja. Száraz hűvös helyen nem hiszem, hogy meg tud romlani.
2015. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Maxitabi ***** válasza:

Nézd meg/vagy kérdezz rá,meddig van a szavatossága!!!

Kiszámolod, hogy az kb mennyi idő alatt fogyna el,

és már el is tudod dönteni,hogy megveszed-e.

2015. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az állatorvosom nem ajánlotta a nagy kiszerelést, mert ha nem tudod légmentesen visszazárni (márpedig nem tudod), megkezdődik a bomlás, veszít a tápértékéből stb.
2015. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megéri.


Nekem most épp hills van itthon, ilyen műanyag húzózárral lehet visszazárni, és vidáman hirdeti a zsák, hogy egy macskának 175 napig elég. Nyilván nem reklámoznák olyan bodlogan ezt, ha nem ajánlanák addig eltartani. A csomagoláson annyi van, hogy száraz hűvös helyen tárolandó, és minőségét megőrzi a csomagoláson feltüntetett dátumig. Nem is nyitástól számítva. Ennyi. Ez azért nem egy védőgázzal csomagolt valami.


Bent tartom a lakásban, nem öntögetek bele vizet, nem nyúlok bele koszos kézzel, soha semmi baja nincs. Így megengedhetek magunknak nagyon jó minőségű tápokat is, ha 2-4 kilójával venném már más lenne a helyzet.


Megunni meg nem fogja, mivel macska, és nem a gasztronómiai élvezetekért eszik, hanem ösztönből, mert éhes.


Csak ne valami gagyi tápot vegyél 10 kilósat, de vedd meg nyugodtan.


Amúgy melyik állatorvos mit mond, én mikor átmentem az mostanihoz és rajta kersztül vettem az egyszem húgyköves macskámnak a 10 kilós gyógytápot és hüledeztem, hogy mennyivel jobban jön ki, az előző helyen csak 1,5 kilós akartak adni, meg nagy nyögvenyelősen az 5 kilósat, akkor mosolyogva annyit mondott, hogy hát igen, nem mindegy honnan veszi az ember. Ugye hát a nagy zsákon csak egyszer van valamennyi haszon, az árakból ítélve nem is annyi...

2015. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!