Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, ha a macskám...

Mit lehet tenni, ha a macskám hajnali 4-kor nyávog az ételért?

Figyelt kérdés
Ivartalanított, 9 hónapos cica, jól van tartva, mindig rendesen eszik, de nagyon agresszíven kéri reggel a kajáját, a párom 5-kor kel és akkor szokott adni neki reggelit, de van olyan, amikor a macska már hajnali fél négy-négy körül kiabál a kajájáért. Miért lehet ez? Lehet valamit tenni? A szomszédok nem hiszem, hogy nagyon örülhetnek a kora reggeli áriának..
2015. nov. 24. 07:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is csinálta ezt régen. Lehet, hogy nem túl következetes megoldás, de én ilyenkor gyorsan adtam neki enni, és visszafeküdtem aludni. Utána csend volt legalább, mindenki boldog.
2015. nov. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Benti vagy kinti cica?


Amennyiben benti akkor miért nem raksz ki egy kicsit több tápot a tálkájába éjszakára (lefekvés előtt)? Lehet azt is felfalná, de később lenne éhes. Kihúzná addig amíg párod 5-kor felébred.


Kinti esetén nincs ötletem sajnos.

2015. nov. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is azt csinálom, amit az első: gyorsan rakok ki neki konzervet és visszaalszom. ( a száraz állandóan kinn van, de a húst akarja)Egyébként nem hallják a szomszédok, én már rákérdeztem :)
2015. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Platypus ***** válasza:
0%
Ne legyen állandóan előtte a kaja. Adj neki egyszer valami normális reggeli időpontban, és egyszer lefekvés előtt. Így nem lesz hajnalra nagyon éhes, és ha megszokja, hogy nem sokkal később úgyis kap, akkor nem hajnalban fogja rendezni a ribilliót.
2015. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha felkelsz, akkor megszokja, hogy adsz neki. Anyáméknál volt ilyen, egy idig nyavajgott a macska hajnalonként, de aztán rájött, hogy úgy is mindegy.


Nálunk meg úgy van, hogy a férjem hajnalban kel, így minden hétköznap reggel négykor ő ad nekik, meg ha itthon van és nem megy dolgozni, akkor is korán kel (8 körül), meg fel kel arra, ha a macskák piszkálják, így tőle mindig kunyerálnak (de akkor is bírják úgy fél nyolcig a szokásos négy órási reggeli nélkül).


Ha én egyedül vagyok itthon én aztán nem adok nekik enni hajnalban és ha keltegetnek is csak akkor kelek fel, ha akarok. Így aztán a hajnali négyes reggeli nélkül is kicsit duzzogva, de kivárják, hogy felkeljek, még akkor is, ha délig alszok, holott, ha a férjem itthon lenne, akkor tuti már nyaggatnák. De tudják, hogy nálam nincs értelme követelőzni, mert leszarom, ha álmos vagyok. Ilyenkor már mondjuk türelmetlenek és szorosan mellém fekszenek az ágyban és hangosan dorombolnak, de hát istenem, ez inkább aranyos, mint bosszantó. (A férjemnek tapogatják az arcát, nyalogatják a fejét meg ilyenek...) Nyávogás nincs, mert olyankor mindig rájuk kiabáltam, meg néha hozzájuk vágtam egy párnát.


Egyébként este mikor kapja meg az utolsó adagot? Nálunk sokszor 10-11 vagy akár éjfél mire vége a napnak, és közvetlenül akkor szoktak kapni, mikor lefekszünk, így nyilván az is segít, amíg mi alszunk. Esetleg meg lehet próbálni jó minőségű lightos tápra átszokatni (pl. hill's, royal, happy cat) mert ezeknek magas a rosttartalma és jobban eltelítik, tovább el van egy-egy adaggal.

2015. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4-es ez egy macska, nem egy kutya. Lehet, hogy van aki azt javasolja, hogy jó neki 2x enni egy nap, de valójában a macskák olyan ragadozók, amik kicsi egerekből és madarakból táplálkoznának normális esetben. Nem két nagy vadból, hanem sokszor ilyen kicsikből. Erre vannak kitalálva, így kell őket etetni is, inkább többször kisebb adagokat.
2015. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:
0%
Hatos, pont mivel egy macska nem kutya, ha két időpontra elosztva adod neki az aznapra előírt mennyiséget, akkor nem fogja azonnal felzabálni, hanem beosztja magának. Kivéve, ha ízfokozóval telenyomott whiskas kategóriás vackot kap, mert akkor valóban benyomja egyszerre. Az én macskáim is napi 2x kapnak, mégis legfeljebb egy-két óra hosszáig üres a tányérjuk.
2015. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Aha, biztos azért van annyi kövér macska, mert "beosztja magának". Én erre nem vennék mérget. Főleg mondjuk több macskánál, egyik beosztja, másik meg felzabálja mindenkiét. Évtizedek óta vannak macskáink, rájöttünk már, hogy milyen etetés működik jól mindig mindegyiknél függetlenül attól, hogy melyiknek milyen szokásai vannak és sose kaptak ízfokozós whiskas szintű kaját, ahogy te hívod, úgyhogy benézted.
2015. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:
Hát, az én macskáim inkább soványak, és az a kihívás, hogy megegyék az előírt napi adagot. Úgy vettem észre, hogy a prémium tápokat az egy szem royal canin kivételével nem igazán szeretik a macskák. Ha lerakom eléjük a kaját, néznek rám csalódott szemekkel, hogy ezt most komolyan gondoltam? Esznek 3 falatot, aztán otthagyják. Szépen lassan nyammogják csak el, és van, hogy marad is belőle. És más prémiummal próbálkozó macskás ismerőseim is ugyanerre panaszkodnak. Az acana a díjnyertes, nálunk inkább éhségsztrájkot tartottak, minthogy megegyék.
2015. nov. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Benti cica, nincs előtte egész nap száraztáp, ki van számolva, hogy egy nap mennyit ehet, azt reggel és este megkapja. Este 9-fél 10 körül szokott kapni, hétköznap reggel 5 körül, hétvégén 7-8 körül :D
2015. nov. 26. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!