Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kismacskát szeretnék,...

Egy kismacskát szeretnék, viszont nem lakásba. (Kertes házban élek) hogy fog tudni a kiscica eltájékozódni ha hozzánk kerül? Bövebben lenn.

Figyelt kérdés

Szeretnek egy cicat, de mindenkepp kicsit. Nyilvan nem olyan picit akinek meg az anyukajara lenne szukseg.. Viszont felek attol, hogyha megkapom, es kiengedem, elmegy, es nem talal haza, vagy haza se akar jonni. Bent nem tarthatom, szuleim nem engedik. Viszonylag nagy udvarunk van, viszont nagyon konnyen at tud menni az osszes szomszedhoz. Attol felel hogy megkapom a cicat, megszeretem, es szegeny nem talal haza. Mik a tapasztalaitok? Hogy talal haza egy uj cica? Honnan fogja tudni, hogy ez az uj otthona?


Koszonom:)


2015. nov. 25. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy tudom, pár napig bezárva kell tartani, azután már tudja, hogy ott lakik. Azért majd tavasszal szerezd be a cicust, ne a hideg téllel kelljen kezdenie. Gondolom, valamilyen sufni, kamra van, ahova azért bemehet éjszakára, és ki lehet neki alakítani egy kis kuckót. Legjobb lenne, ha állatmenhelyről hoznál el kiscicát.

2015. nov. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a biciklitárolóba csuktuk be az enyémet (ez nem egy kis luk, nagyobb helyiség), ahol volt neki alom és házikó. Az első egy hétben csak bent volt,ott szeretgettük, hogy hozzánk szokjon. Ezután felügyelet mellett napközben pár alkalommal kinyitottuk a tároló ajtaját, és a cica körbe tudott menni az udvaron. Rendszerint etetés előtt csináltuk ezt, így körülöttünk nyervogott
2015. nov. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Bocsi, telefon.

Nyervogott, hogy éhes, nem szaladt el.pár napra rá már hosszabb időre is kiengedtük, végül az ajtó éjjel nappal nyitva volt. Aztán szépen kikoltozott a házával együtt az udvarra, alom pedig nem kell, mert általában nem itthon végzi a dolgát. :P

Felimeddig orosz kék macskárólvan szó, a neve Kövér. :) Tavasszal lesz 9 éves. A szomszédban mindig is volt kutya, de megtanulta, hogy nem megy át. Sose volt olyan baja, hogy dokihoz vigyük. Van nyakörve csengővel (különben hatosával hordja haza a galambokat).

Szerintem ez a macska agyonbabusgatás kicsit beteges, ami ebben a macskák kategóriában zajlik. A macska ragadozó, nem lakásba való. Kell neki a mozgás az udvaron, nem az idióta pórázon való öt perc sétálgatás a kertben.

Jó döntés, hogy nem szobamacska lesz. Lehet, hogy emiatt le leszek szavazva, de nem érdekel a százalék. :)

2015. nov. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Falun laktam, ott mindig az volt a szokás amikor új macska került a házhoz, hogy bezártuk pár napra, ameddig megszokta a helyét. Utána már nem akart elmenni, vagy ha mégis, akkor hazatalált.

Viszont rengeteg veszély leselkedik a kint tartott macskákra, az enyémek 2-3 évnél tovább nem maradtak nálunk.

(És az sem utolsó szempont, hogy ha valamelyik szomszédnál jobb volt a koszt, akkor átmentek oda, és sokszor vissza sem jöttek.)

2015. nov. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Úgy tűnik, kérdező szamara nem kerdes, hogy hol fogja tartani, úgyhogy e témáról akadjunk le, hogy mik a kinti tartás veszélyei.

A többiek jól írtak: par napig muszáj zárható helyet találni neki.

Én már hatszor költöztem a macskáimmal, és minden helyet gyorsan megszoktak.

2015. nov. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a minimum, hogy ivartalanítjátok és az ajánlott oltásokat beadatjátok neki. Az összes óvintézkedés ellenére a kinti macska fogyóeszköz. Ha van a közeletekben forgalmas autóút, gyilkos kutya, idióta szomszéd, akkor nem is ajánlott.


A magyar törvények értelmében a kiscicákat 8 hetes kor után szabad elválasztani az anyjától és a testvéreitől. Általában érdemes kivárni a 12 hetet: okosabb, ügyesebb, talpraesettebb, de ugyanúgy megszokja az új helyet.


"Hogy talal haza egy uj cica?" Sehogy.


Ha hazaviszitek 1-2 hétre bezárjátok valahová. Az első néhány napban ki se engedjétek, bent foglalkozzatok vele, de nagyon sokat! Utána felügyelettel mehet ki a kertbe. Fincsi jutalomfalatokkal tudjátok tanítani neki a behívást. Aztán folyamatosan, egyre több időt hagyjátok kint lenni.


Bárhonnan is hozzátok a macskát, az első út a dokihoz vezessen: általános eü. ellenőrzés, féreghajtás, oltások megbeszélése.

2015. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös, elnézésedet kérem, hogy meg mertem említeni a kinti veszélyeket.

Azt hiszem fontos, hogy a kérdező tisztában legyen a téma ezen részével is, mert ha úgy dönt, hogy esetleg nem tudná feldolgozni a macskája elvesztését, még meggondolhatja magát.

2015. nov. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszolat.


A kinti veszelyekkel tisztaba vagyok, volt mar cicam, egyik sem volt szoba cica. Viszont imadom a cicakat, es nagyon szeretnek. Ha a szuleim csak igy engedik, akkor muszaj valami megoldast talalni ra, es azert irtam, hogy ajanljatok.

Igen en is igy gondoltam hogy az elso hetbe ki se engedni, akkor elkezdi erezni hogy hozzank tartozik: itt eszik, itt alszik, itt szeretgetik.

Ejszakara fedett kinti helyseget tudok neki biztositani, akarcsak regen a kinn tartott cicamnak, be is vallt akkor is. Csak az nyilvan mas volt, mert hozzank szulettek a kiscicak es mire elertek a 8 hetes kort, tudatosult bennuk hogy ez az otthonuk.


Koszonom a segitseget.

2015. nov. 26. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!