Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb.3hónapos cicám tüsszög,...

Kb.3hónapos cicám tüsszög, folyik az orra, csipás a szeme! Kamilla főzettel (rem. Jól fogalmaztam meg ) öblitgetem/törölgetem a szemeit ill. az orrát is és meleg szobában tartom mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Tudtok vmi házi gyógymódot?

2015. dec. 7. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Macskanátha, biztos hidegen volt, majd kinövi.
2015. dec. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz
2015. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A macskanátha nem nátha, hanem vírusos betegség. Ha nem kap gyógyszert, elveszítheti a szemeit vagy el is pusztulhat.

Vidd el orvoshoz, pár száz forintért ad gyógyszert.

2015. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Házit nem, mert ez macskanátha, ami nem olyan, mint nálunk embereknél a nátha, hanem sokkal súlyosabb. A cica meg is vakulhat tőle, és el is pusztulhat, ha nem kezelik.

Vidd el orvoshoz, a doki ad rá megfelelő gyógyszert, szemcseppet és orrcseppet is.

Ha meggyógyult, akkor kezdd el az oltásait beadatni. Macskanátha ellen is van oltás.

2015. dec. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy macskanátha, vidd orvoshoz. Nekem most sorban ez megy át a macskákon, pedig bevannak oltva és bentiek. Fene tudja mi ez, az orvos se tudja pontosan, hogy mi, de kikezelni ki tudja. Mind tüsszögött, folyt az orruk, könnyeztek, lázasok voltak, kedvtelenek stb. Injekciókat kaptak, meg gyógyszert itthonra. Hidd el, minél előbb elviszed, annál jobb, mert ez magától nem múlik el, csak rosszabb lesz, és egyre drágább lesz kikezeltetni.


Amúgy a kamilla tea nem is jó a szemükre semmiképpen sem, sőt! A kamilla szárít, ha mindenképp törölgetni akarod, még a sima forralt és lehűtött víz is jobb annál, vagy a körömvirágszirom tea. De ez max. kiegészítés, ez belső probléma, amit teás törölgetéssel nem lehet meggyógyítani. Gondolj már bele, ha tüsszögsz, taknyos vagy, köhögsz, váladékoznak a szemeid, akkor rajtad sem segít ha kívülről anyád törölget, gyógyszer kell.


Ember gyógyszert meg ne adj neki, mert vagy megölöd vele, vagy egy vagyon lesz a mire helyre hozzák a spórolásod eredményét.

2015. dec. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!