Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SEGÍTSETEK! A hörimnek ma...

AnonymusAnonymus kérdése:

SEGÍTSETEK! A hörimnek ma reggel csipás volt az egyik szeme, és sztem huzatot kapott tegnap este, mert be van dugulva/folyik az orra (folyton azt piszkálja a mancsaival)! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Vagy 40 oldalt megnéztem ezzel kapcsolatban, de "itthoni gyógymódot" nem írtak sehol... Állatorvossal pedig sz@rul állok, mert akikhez jártunk, azokban nem bízom (tengerimalacomat nem tudták megmenteni, hörimet 1x leejtették 5-10cm magasból)!!! Ajánljatok 1et!!!
2010. júl. 26. 12:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és pls GYORSAN!!! :'((( Kész ideg vagyok!!! >.<
2010. júl. 26. 12:36
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Budapest környékén laksz? Én tudok egy nagyon jó állatorvost. Kistarcsai. Ő mentette meg a kutyám életét, amikor egyik télen nagyon megfázott.


Cím:

2143 Kistarcsa, Malom u. 2.


Telefon:

06 - 28 / 506 - 265


Fax:

06 - 26 / 506 - 266


[link]


Sok szerencsét! És remélem hamar meggyógyul a hörid!

2010. júl. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!! :'S
2010. júl. 26. 12:45
 4/11 anonim ***** válasza:
remélem, gyógyul s hörimöri
2010. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy nem válaszoltam eddig, hát javulgat, de a bal szeme sajnos még mindig csipás, és emiatt nem tudja kinyitni... :'((( Erre van valami tippetek??? (Mármint a csipa kiszedésére) Nem akarom én feszegetni, mert félek, hogy fájna neki, de őt már idegesíti, mert kapargatja néha a lábéval. :((
2010. júl. 27. 21:00
 6/11 anonim ***** válasza:
kis zsepivel töröld le, nem fáj az neki, de csak óvatosan, ha gondolod nagyon nagyon pici vizet rakj a zsepire, 2 cseppet maximum
2010. júl. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam ilyen kéztörlővel (nem az illatos vizessel), de mindig elhúzta a fejét! Erőltetni (mint már mondtam) nem akarom... A szemét ma már kinyitotta, hogy holnap is ezt fogja-e tenni, az kérdőjeles... :((
2010. júl. 30. 20:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Vidd minél előbb orvoshoz.

Ha budapesti vagy tudok rágcsálókhoz értő orvosokat ajánlani:

www.grafdoktor.hu

www.allatpatika.hu

vagy az állatorvosi egyetem egzotikus rendelésére is viheted, de itt csak hétköznap van rendelés 13-17:30-ig [link]

2010. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, tényleg!! És bocsi, hogy csak most írok, de pont a névnapomon (vasárnap) szegénykém meghalt!

:'(((

Legalábbis reggel úgy vettem őt elő, hogy már nem élt... x'(((((

Valaki esetleg tudna ajánlani egy hosszabb ideig élő állatkát 4 emeletes panelba? Amivel lehet játszani, ki lehet szedni, simogatni, stb. Tengerimalacunk is van, csak ő idén járja a 4. évét, és nem tudom, szerintem elég kockázatos lenne betenni hozzá egy kicsit...

2010. aug. 3. 16:29
 10/11 anonim válasza:

Ha esetleg valaki ide tévedne és hasonló problémája lenne kisállatának, akkor annak azt tudom mondani, amit a mi dokink mondott/tett:

betadine-os oldattal (vízzel elkeverve) áttörölgetni addig, míg kicsit ki nem nyílik a szeme. Az én hörcsögömnek is anno nagyon begyulladt a szeme, ki sem tudta nyitni. A doki addig törölgette, míg ki nem nyitotta, meg nekem is itthon kellett törölgetni és utána meggyógyult :) De természetesen a megfázás is volt kezelve gyógyszerrel. Önmagában a betadine-ozás érhet valamit a szemének, de ha meg van fázva, folyamatosan gyullad...

2016. szept. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!