Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen egy macskával élni?...

Milyen egy macskával élni? Enyhítheti a hiányát egy kutyának? Fiú vagy lány macska barátságosabb?

Figyelt kérdés

Meghalt a kutyusunk kb. másfél hónapja, és sajnos jövőhéttől olyan helyen fogunk lakni egy évig, ahol nem tartható kutyus.

a Kutyák a szerelmeim, mániám, szóval amint letelik az az egy év, újra lesz.

Addig meg arra gondoltam, lenne egy cicám. Persze nem csak egy évig, örökre a család része maradna, de cica meg lehet, és akkor már vele várnánk majd a kutyus érkezését.

Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen lesz addig a cicával?

Tud ragaszkodó is lenni?

Mert mindig is a kutya fog az első helyen állni, ebben biztos vagyok, de képes leszek megszeretni a cicát is?

Úgy értem, félek, hogy barátságtalan lesz és távolságtartó.

Néztem fajtákat amúgy, ragdollt tervezek, mert arról az a hír járja, hogy imádja ha dédelgetik, barátságos és ragaszkodó.

A kopasz macskáról is ilyesmit olvastam.

Utolsó: Fiú vagy lány macska barátságosabb?


20L


2015. dec. 13. 11:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A lány macskák barátságosabbak,de mindenképpen ivartalanítani kell majd.

Minden macska egy külön egyéniség,amíg kölyök addig sok gond van velük,de megéri a fáradalmakat.Viszont nagyon gyorsan felnő,egy féléves macska kandúrban 3,5-4 kg!

Biztos vagyok benne ,hogy megkedveled majd a macskát sok örömet tud szerezni az egész családnak.

2015. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kandúrok barátságosabbak...
2015. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

:)

Én azt olvastam sok helyen, hogy a lány cicák a bújósabbak és a kandúrok a távolságtartóbbak, elevenebbek.

Meg, hogy igen, a kandúrok jóval nagyobbak, talán ezért is szeretnék inkább nőstényt.

Arra mg azt írják, hogy mikor tüzel akkor folyamatosan nyávog és az nagyon rossz, viszont a kandúr pedig nagyon büdös, mármint a vizelete. Ezek ivartalanítás után is megmaradnak?

Mert úgy venném, hogy a tenyésztő már ivartalanítja őket:)

2015. dec. 13. 11:19
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanított macskáknál ezek már nincsenek meg.

Nekem volt fiú és lány macskám is, a fiú volt barátságosabb, de szerintem ez abszolút macskafüggő.

2015. dec. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás után megszűnik a büdi szag.
2015. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen hozzáállással ne legyen macskád! (Nem bántásból mondom, egyszerűen tényszerű közlés ez részemről.)

Inkább addig is, amíg nem lehet újra kutyád, légy önkéntes kutyasétáltató egy menhelyen. Ott sok kutyának szerezhetsz örömet, míg a macskának nem lenne jó dolga nálad - legkésőbb, miután újra lenne kutyád, úgyis csak a "futottak még" kategóriába kerülne szegény, de lehet, hogy előbb is, mert ezzel a hozzáállással nem tudnád önmagáért szeretni.


Amúgy IGEN, egy macska is tud nagyon-nagyon ragaszkodó lenni, és nem kell hozzá speciális fajtának lennie, egy utcai keverék épp úgy tud szeretni, mint egy fajtatiszta jószág.


De egészen más műfaj, mint a kutya, nem "helyettesíti" azt. Nem alkalmazkodik úgy, nem engedelmeskedik úgy, mint a kutya. És a méreteiből adódóan is egészen másképp kell bánni vele - már ha egy nagytestű kutyával hasonlítjuk össze. (Bár rengeteg mindenre tanítható, sokszor nem hajlandó együttműködni, és NEKED kell alkalmazkodni hozzá:)))


EGYÉBKÉNT kutya után LEHET jó megoldás a macska, mi így "macskásodtunk meg". Miután a kutyánkat 14 év után el kellett altatni, nem akartunk rövid időn belül új kutyát a házhoz hozni, de valamit mindenképp szerettünk volna, mert nagyon üres volt a kert, a ház, az életünk állat nélkül, így lett macskánk. DE! én korábban is szerettem volna macskát, csak a kutyánk nem tűrte meg (pedig egészen kicsi korában igyekeztünk összeszoktatni macskával, de nem ment) Szóval mi nem "ha nincs ló, a szamár is jó" alapon választottuk a macskát.


A macska nekünk annyira "bevált", hogy már a 3. és 4. macskánk van, de kutya azóta sem került a házhoz... Nem hisszük, hogy 2 macska mellett egy kutyával is tudnánk elegendő időt tölteni, azt pedig nem akarjuk, hogy rossz gazdik legyünk, pedig egyre jobban érezzük, hogy újra kellene nekünk egy kutya:S De reméljük, a macskáink még sokáig velünk maradnak.

2015. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyedfüggő. Nálunk a kandúr nagyságrendekkel bújósabb, mint a nőstény. Néha az is "kiköveteli a magáét" (nem mintha különben nem lenne simi:)), de sokkal ritkábban.
2015. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
Szerintem ne vegyél csak azért macskát mert azt hiszed pótolja a kutyát.. Olyannak nem való aki nem szereti őket, vagy éppen csak azért vesz mert "muszáj". A macskák tudnak nagyon szeretni de ezt nem mindig mutatják ki ,nem nyegtetheted állandóan úgy mint egy kutyát szóval aki nem szereti a macskákat annak csak azért hogy néha hozzáérjen nem való.. És amúgy a macska alapból olyan mint egy ember szóval nem mind barátságos és nem mind barátságtalan.. Nem lehet előre megmondani hogy a lány vagy a fiú a barátságosabb mert ez hülyeség..
2015. dec. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A cicákat nagyon lehet szeretni nekünk is van egy. De nem minden cica barátságos szerintem sokkal barátságosabbak a falusi keverék cicák és belőlük is vannak szépek. Pár tenyésztett méregdrága cica undok, barátságtalan. Arra viszont számíts hogyha lakáscica, vagyis nem nagyon jár ki utcára ilyesmi akkor képes úgy tekinti hogy a lakás csak az övé és nem biztos hogy tűri majd hogy a kutya ott legyen. De mindez kiküszöbölhető hogyha eleget játszotok vele kiskora óta macskalézerrel, labdával, játék egérrel stb... A mi cicánk kedvenc játékai a kupakok nagyon jól el van vele. Fontos hogy napi legalább egy fél órát játszatok vele de persze minél több annál jobb. Ha semmit vagy csak nagyon keveset játszotok vele magába fordul vagy erőszakos lesz. Nagyon is tud ragaszkodni a miénk nagyon bújós, dorombolós. Szerintem a fiú és a lány cica is ugyanolyan barátságos feltéve ha játszanak vele.
2015. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem csak azért lenne macska, mert nem lehet kutya, meg pótléknak, macskát mindig is akartam a kutyusok mellé, valahogy tetszik az a felállás, hogy kutyus és cica.

Szóval nem lenne a kutya megérkezése után "eldobva"!

Azt hiszem rosszul tettem fel a kérdést, hiszen egy kutya nem helyettesíthető egy macskával. Úgy értettem, hogy ő is tud e társ lenni a mindennapokban.

Így is önkéntes vagyok a REX-nél, de nem tudok belenyugodni, hogy ne legyen se kutya se macska egy évig.

Mivel erősen állatbarát vagyok, ezért ha már többen lennének is mindkettőt szeretném a maga módján ugyanúgy, és mindkettő a szívem csücske lenne!

Az egy más dolog, hogy a kutyákat jobban szeretem, attól még tényleg szeretnék egy cicát, szeretném megadni az esélyt, hogy ő is családtag legyen.

Az biztos, hogy ő is el lenne kényeztetve:)

2015. dec. 13. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!