Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen erőset tudnak harapni...

Milyen erőset tudnak harapni a házi macskák?

Figyelt kérdés
A kezemet szokta harapdálni(így játszunk), és kíváncsi vagyok, hogy mekkora kárt tudna benne tenni, ha akarna. Pl le tudná harapni egy ujjam? El tudná törni valamelyik csontot a kezemben? Ki tud törni a foga? (3 éves kandúr, egészséges) Még nem folyt vérem, szóval szerintem vissza fogja magát, de néha erősebben ráharap a kelleténél.

2015. dec. 20. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Egy cica így játszik. Persze rá kell szólni ha már fájdalmat okoz, de kárt nem fog benned tenni.
2015. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Nekem egyszer belemélyesztette a fogát a kezemben. :D 2 hét volt :) Egyszer szórakozásból viszont belekapaszkodott a lábamba,és játékból bebolondult. :D Végigkörözte a lábam. Ez nyár közepén volt,a seb begyógyult 2 hónap alatt,a seb alatt maradt elszíneződés viszont így fél év után is megvan,és nem tolong,hogy eltűnjön. :D
2015. dec. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég erőset. Egy még kölyök, de már maradó fogakkal rendelkező félvad cica úgy szétharapta egy ismerősöm ujjízületét, hogy műteni kellett.
2015. dec. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ujjadat (az izuletnel) siman le tudna harapni, a csontot "talan" el tudna repeszteni benne, hust nem tudna kitepni, de atharapni akar a huvelykujj izmat is (nekem volt mar ehez szerencsem, meh).

A foga nem tud kitorni, mert nala is "letilt" az agya, ha magaban tenne kart.

2015. dec. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha belegondolsz, ragadozó, elég könnyedén megöli a prédát is. Ha evett már csontot előtted, láthattad, milyen könnyen elharapja azt is. Az enyém a múltkor egy csirkecombot harapott ketté egy mozdulattal - igaz hőkezelt volt, de akkor is csak lestem. :D

Elég nagyot tudna harapni, komoly kárt is lehet. Az ujjadat valószínűleg le tudná harapni, ha nagyon akarná. A karodat nem, az túl nagy az állkapcsához viszonyítva.

Szerencse, hogy a gazdit csak játékosan harapdálja. :D Ha túl nagyot mar, jelezd neki. A kiscicák is vadulnak egymással, de ha a másik felvinnyog, akkor visszavesz, ugyanígy vannak a gazdival is. :)

2015. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!