Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Súlyos lehet a betegsége a...

Súlyos lehet a betegsége a cicának?

Figyelt kérdés

Mamámnak van egy 6-7 év körüli cicája, mivel ritkán tudom csak meglátogatni így minap vettem észre, hogy a cicának remeg a szája és nagyon folyik a nyála, annyira, hogy mamám zsebkendőt tesz alá, hogy ne kenjen össze mindent.

Azt mondta már vagy egy hónapja ilyen. Állatorvoshoz akartam vinni de annyira vad cica, hogy nem engedi, hogy megfogjam meg is karmolt. Kihívtam az orvost viszont együtt sem jártunk sikerrel még annyira sem tudtuk lefogni, hogy nyugtatót adjon neki. A hordozóba sehogy sem tudtuk berakni, lefogni sem tudom annyira rúg kapál harap, egyedül mamám tudja oda csalogatni magához, viszont azt semmi kép sem szeretném, hogy őt megharapja vagy megkarmolja. Kesztyűben is próbáltam elkapni de annyira vad, hogy cibálja le a kezemről. Tudnátok segíteni, hogyan tudnám becsalogatni a hordozóba?



2015. dec. 30. 00:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
először veszettségre gondoltam, arra illenek a tünetek, de ott pár napos dühöngési idő után elhullik az állat, nem marad meg hetekig. Sajnos vagy erővel, vagy sehogy. Esetleg kajájába valami erős nyugtató?
2015. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi ez egy jó ötlet :) Nem veszettség inkább arra gondolok, hogy vagy a foga fájhat neki vagy valami a szájában.
2015. dec. 30. 01:23
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

Én tudom, mert két macskánkkal is ez megtörtént : Találkozott egy másik őstulok macskával, és istentkáromlóan összebalhéztak, mint a rossz diktátorok - vagy qrván, vagy a telken, vagy csak azért, mert nem tetszett az egyiknek a másik képe.

Agyba-főbe verték egymást, vagy rosszabb esetben az erősebb a gyengébbiket, kiverte az állkapcsát, azt' úgy maradt.


Te ezen nem segíthetsz. Kereste a balhét, hát belenyomorodott. Ilyen lesz most már élete végéig. Talán tanult belőle-talán nem.

2015. dec. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Dokitól kerjetek nyugtatót amit a kajajaba belerakhattok.
2015. dec. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem fog-vagy szájsebészeti dolog lehet.

Valahogy meg kell fogni. Dobj rá egy törölközőt és gyorsan fogd össze, hogy a lábait ne tudja használni. A hordozót nyílással felfelé felállítod (odatámasztod valamihez) és belepottyantod a cicát. Függőlegesen nehezebben tud kibújni. Ha már beleesett, nagyon gyorsan tedd rá a hordozóra a rácsot, mert különben kitámaszt a mancsaival a nyíláson.

2015. dec. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Még folytatom: Az én cicám is a rendelő réme volt, de én otthon legalább bele tudtam trükközni a hordozóba. Az orvosnál viszont minősíthetetlenül viselkedett, így egy speciális szorítóketrecbe rázták bele a hordozóból, azon keresztül be tudták adni neki a nyugtató injekciót. Ha az hatott, akkor már ment a vizsgálat.

De sajnos volt olyan is, hogy ketten fogtuk le, hogy a harmadik le tudja szedni a kötést a lábáról..

2015. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam úgy, hogy felállított hordozóba akartam tenni de annyira tekergeti magát ha lefogom a lábait, hogy félek ha jobban megszorítom neki eltörik. Megpróbálom neki ezt a kajába csempészett nyugtatót hátha beválik :)
2015. dec. 30. 15:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Legyél vele kedves. Ne ugy Menj fele hogy na most megfoglak te büdös dog es kapod az inekciot.
2015. dec. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha leveheto a gordoto teteje pakolj bele játékokat probald ugy rarakni etesd meg ott meg simogadd. Akar a szobsba teljes egeszebe nyitott ajtoval is berakhatod hatha bemegy. Igy rakhatsz be neki kaját is.

Ez egy igen rossz ötlet de lehet hasznal. Kb egy napig ne kapjon kaját ugy hogy legyen éhes aztán oda a hordozoba rakjatok neki is s ha kell a kaja be kell menni.

2015. dec. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyszer sem úgy mentem felé mint egy vadállat, szépen kedvesen hívogattam, ő amúgy is ilyen félénk cica, csak mamámnak enged meg mindent, nekem max a simogatást de ha megpróbálom megemelni akkor már morog :)
2015. dec. 31. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!