Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak a macskámnak enni,...

Mit adjak a macskámnak enni, ha csak azt a nyamvadt felixet hajlandó megenni? Tenyésztők kérek egy kis segítséget.

Figyelt kérdés
Már próbáltam főtt csirkemellet, tonhalat, szardíniát, főtt tojást..és belenyal kettőt és otthagyja. Csak ezt a vackot hajlandó megenni. Persze száraztápot is kap, de azt meg én nem tartom jónak, kicsit utána olvastam, és van benne minden a szrtól a repülőig, konkrétan vágóhídi melléktermékek( pata, köröm, bőr, toll,bél, gyomor, halpikkely,ín,ízesítő, szinezék, tartósítószer, stb. csupa finomság. Szóval valami hagyományos megoldás érdekelne, szívem szerint hússal etetném, de tojik rá.

2016. jan. 4. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Nyers húst próbáltad? Az ényémnek nyers marhahús volt a kedvence. Mondjuk drága is.
2016. jan. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Pár napig semmit ne adj neki enni, utána a küszöböt is el fogja fogadni.
2016. jan. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt nem mertem, mert ott az Aujeszky kór, ha véletlen érintkezik sertéshússal a csirke, hmm bár én még nem hallottam egy fertőzésről sem...
2016. jan. 4. 16:55
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Mi lenne, ha nem szar minőségű száraztápot próbálnál? Van bőven választék jóból is.


Sajnos a macskák köcsögök, ha valamilyen eledelhez hozzászoktak, nagyon nehéz át/rászoktatni őket valami másra. Viszont mivel te nem szárazról nedvesre vagy fordítva szeretnél áttérni, még a legjobb helyzetben vagy, legalábbis nem olyan reménytelen a dolog. Próbáld ki, hogy sok félixbe egészen pici húst teszel, nem is észrevehető mennyiséget. Ha már nem válogatja ki, hanem elfogy az elrejtett hús is, lassan növelheted az arányát.


De azt se felejtsd el, hogy csak hússal etetve gyönyörű hiánybetegségeket lehet kreálni, kell mellé csont, belsőség is megfelelő arányban, főtt hús esetén taurin pótlás. Tonhal, szardínia csak ritkán, nasinak.

2016. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Kettes, macskát nem éheztetünk, általában nem szeretnénk májlipidózissal állatorvoshoz rohangálni, ráadásul többnyire nem is hatásos.
2016. jan. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es minőséginek mondott táppal etetek royal száraz a félix a nedves.. és a keverést is próbáltam...hmm tegnap turmixoltam főtt csmellet tettem bele egy kikloffolt csnyakat csontostul és kevertem bele a félix nedvesből egy kicsit, hogy érezze a szagát... pontosan kettőt nyalt bele ott hagytam 2 órát előtte...semmi a kutya ette meg, nem vártam meg míg összeszárad.
2016. jan. 4. 17:13
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy írtam, fordítva indíts, sok félix, icipici hús.

A Royalnál van bőven jobb táp pl Happy Cat is jobb sztem, Leonardo, Granatapet, Acana/Orijen. De annyira a RC sem gáz szerintem, rossz összetételű házikosztnál jobb. (Ezzel nem lebeszélni akarlak az ilyen etetésről, csak tény, hogy arra sokkal jobban oda kell figyelni.)

2016. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
A Félix macskakajában nemcsak repülő, hanem még hadihajó is van..... Vegyél jó minőségű száraztápot (magas hústartalommal) és azt add neki.
2016. jan. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vicuska87 ***** válasza:
46%
Acana, orijen, purizon száraztáp oszt csókolom... Ha nem eszi a konzervet akkor nem eszi....
2016. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok segítséget, ma próbáltam új tápot és bevált( Optimanova) egyszerűen felszívta pikk-pakk eltűnt a tányérjából :D van új nedves is arról majd nyilatkozom azt még nem próbáltuk.
2016. jan. 5. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!