Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csomagolt csirkemellet nyersen...

Csomagolt csirkemellet nyersen adhatok a cicámnak? A csirkehús érintkezhet így sertéshússal, ahol csirkét dolgoznak fel ott csak csirke van?

Figyelt kérdés

2016. jan. 7. 18:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Persze, adhatsz! Az én macskám megőrül érte, már akkor érzi a szagát, mikor még elő se vettem a hűtőből... Nagyon apró darabokat vágj neki - és ne túl sokat egyszerre, lehet, hogy nem fog ízleni... de baja nem lesz tőle.
2016. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Imádni fogja, az enyém is mindig kap.
2016. jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
14%
Én nem adnék neki nyersen, nem nagy kunszt megsütni, vagy főzni. Viszont nyersen tele van baktériumokkal, esetleg férgekkel.
2016. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
59%

Persze adhatsz! Az én cicám is majd megőrül, hogy csomagolhasson.

Már akkor érzi, amikor veszem a kabátomat, hogy elmegyek dolgozni, pedig csak havonta kétszer hozok véletlenszerű napokon csomagolt csirkemellet nyersen, mégis tudja!

Sokan nem tudják feldolgozni azt, ahol sok csirke van.

2016. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
66%

A macskának - ellentétben a kutyával - óriási szabadságot kell adnunk, nem tűri a bezártságot, nem kötheted pórázra.

Ha kimegy az utcára nem tilthatod meg neki, hogy ne fogjon egy madarat, vagy ne csodálkozz ha egy mezei egérrel a szájában fog visszatérni. Mit fogsz tenni az egérrel? Megsütöd neki? A macska természetes tápláléka első sorban a rágcsálók, így a patkány és az egér mellett a rovarok, kisebb madarak, stb. Igen, ezek a rágcsálók rengeteg kórokozó hordozói, de ne féltsük a cicánkat, mert ő pontosan tudja, hogy mi ízlik neki és védettebb is a szervezete, mint a mienk. Amitől tarthatsz, az a rosszindulatú szomszédod, aki esetleg meg akarja mérgezni. Tehát az ember a legnagyobb ellensége a kis állatkának. Ha pedig valamitől mégis megbetegedne, hamar felépül magától és ha jó megfigyelő vagy Te is tudni fogod, hogy mikor kell vele orvoshoz szaladni.

2016. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Baromfit ehet nyersen. A nyers sertés- és marhahús jelenthet némi kockázatot.
2016. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt tudom, hogy csirkét, marhát ehet, csak azt nem tudom, hogy a húsüzemben, ahol csirkét dolgoznak fel ott csak csirkét szabad vagy érintkezhet sertéssel?
2016. jan. 7. 19:45
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem érintkezik sertéshússal. Teljesen más ágazat, teljesen más technológia, tehát semmilyen módon nem kerülhet kapcsolatba sertéshússal.
2016. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. jan. 7. 20:01
 10/16 macdln ***** válasza:

Persze, hogy ehet. November óta csak nyers húst + csontos húst+ belsőséget esznek a cicáim, többnyire csirkét és pulykát. Ritkán nyulat, marhát, halat. A macskák és kutyák szervezete, immunrendszere sokkal erősebb az ember immunrendszerénél. A szalmonellát simán leküzdi a szervezetük. Főve "elhal" a hús, elvesznek belőle az értékes tápanyagok, vitaminok. Nyersen minden mehet disznó és a vaddisznó húsán kívül. Szárnyasok (csirke, pulyka, kacsa, liba, fürj...), nyúl, halak, marha, kecske, ló teljesen veszélytelen a macskákra nézve nyersen. A vadhúsok is mehetnek nyersen, mint pl. szarvas, őz... de ezek a húsok gyakran lehetnek férgesek, ezért erősen ajánlott két héten keresztül fagyasztani. A többi hús, amit az imént felsoroltam, akár frissen is mehet. Bacilus meg mindenhol van... Nem amiatt kell hőkezelni a húsokat, hanem a férgek, élősködők miatt. De ez meg csak a szarvasra és hasonló húsokra érvényes. Többször is adtam már fagyasztás nélkül nyersen csirke húst, semmi bajuk nem lett, de persze nem csak a csirkemell teszi ki a "színhús" részt. Az kicsit drága lenne. Színhúsnak felel meg a zúza, szív, comb is. Miden ami izomhús.

Hát én már nem bízok meg a csomagolt, tálcás húsokban, eddig négyszer jártam meg. Kétszer már több hajszál is volt benne, egyszer döglött legyek voltak ilyen csomagolt húsban, egyszer pedig rettentően büdös volt és fehér kis férgek is voltak benne, csak otthon vettem észre. Csirkehúsról van szó. Eddig soha nem találtam semmilyen húsban férgeket, majdnem elhánytam magam. Azóta nem veszek ilyen tálcás, agyonantibiotikumozott stb.stb.-s húst, magunknak sem, a cicáknak sem és a kutyának sem. Találtam azóta két sokkal jobb lelőhelyet is. Az egyik egy baromfi szaküzlet, a másik pedig egy sima hentes, ahol nagyon nagy a választék. Igaz, hogy kicsit drágább, de legalább nincs teli férgekkel, hajszállal és nem büdös. Egy biztos, hogy sokkal megbízhatóbbak az ilyen helyek, mint Spar, Tesco, Auchan, Lidl vagy egy hasonló hely. Nemrég olvastam egy cikket, hogy még 2013-ban több szupermarket, többek között a Tesco és a Lidl is "marhahúspogácsa" -ként árult, lóhúsos sertéshúspogácsát. Bele sem gondolok, hogy mi lett volna, ha sima darált húsként árulják. (Mivel a sertéshúst tilos nyersen adni, az Aujeszky féle vírus miatt) :( Több tenyésztő ismerősöm is van, akik a pici cicákat nyers darált marhával és pulykával etetik a piciket, míg nem tudják elrágni a "darabos", és csontos húsokat. Marha hússal etetni a cicát teljesen veszélytelen. De mindenképp meg kell, hogy legyünk róla győződve, hogy semmilyen módon nem érintkezett sertéssel. Ha valaki férget talál nyers csirkében, azzal nagyon nincs rendben valami... alap esetben csak a vad húsokra szokták mondani, hogy férgesek.

Bocsi, kicsit hosszúra sikeredett :D

De a lényeg, hogy egészen nyugodtan adhatsz a cicádnak nyersen bármilyen húst, a házi és a vaddisznón kívül. És jó tanács : a mindenféle szerrel agyon kezelt, meg csomagolt hús helyett, inkább hentesnél vásárolj. Meg facén vannak nyesedékes csoportok, ahonnan kisebb-nagyobb mennyiségű husikat lehet rendelni, emberi fogyasztásra szántakat is. Csirke, pulyka, kacsa, liba, kecske, szarvas, őz, egész nyúl, egész csincsilla stb. Sok mindent be lehet így szerezni, sokkal olcsóbban, mint boltban vagy hentesnél. Van aki házhoz is szállít, de a legtöbb átvételi pont Pest megyében és Budapesten van.

2016. jan. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!