Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem elég az embereknek...

Miért nem elég az embereknek a csirkehús oszt' jónapot? Miért kell rengeteg féle állatot gyilkolni?

Figyelt kérdés

Akkor az ilyen esetek is elkerülhetőek lennének.


[link]


Egyszer ettem kardhalat, de nem annyira nagy szám, nekeem tökéletesen megfelel, hogy csak csirkét egyek, ha húsról van szó. Azt szeretem a legjobban, nem is kell más, pl. miatt abszolút nem kell annyi állatot megölni. A csirke egy alap étel azt kész.


Van ahol meg kutyahúst esznek. Az állatok élete számomra ugyanolyan élet, mint az emberé. Nem tehet róla valaki, hogy malacnak, vagy halnak születik, akinek aztán csak azért meghalnia, de azelőtt is jó szar helyen élnie, mert olyan állatnak született. gondolok itt a tescoban lévő halakra, be vannak zsúfolva egy üvegkalitkába, rengetegen, majd mindig egyet-egyet kivesznek és agyonütik őket, felvágják és eladják a húsukat....


A halat én pl. ki nem állhatom, szálkás is, meg az íze sem jó. Azt csak kóstoltam és ennyi.


Miért nem elég az embereknek a csirke azt kész? Nem kéne legalább annyi rengeteg szerencsétlen állatot megölni, ráadásul durva módszerekkel, kegyetlenül.



2015. jún. 17. 02:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Meg ugye kis ketrecekben a nyulakra, meg minden rossz körülmények között tartott állatra.
2015. jún. 17. 02:38
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő nem érez? Miért kell a kisebb állatot lenézni? Ennyi erővel együnk csak tehenet :D
2015. jún. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem azért, de egy disznóvágásból sokkal többen jól laknak, mint ha egy csirkét vágnánk le. Tessék sertéshúst fogyasztani.
2015. jún. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a csirkehústól csalános leszek.

:I

Viszont, ha meg nem eszem húst, el kezd hullani a hajam és töredezik a körmöm, de lapokban, és idegbeteg leszek...Hidd el, én megpróbáltam, nem divatból. Nem ettem húst, se zselét (ugye csont, erről sok divatos vegetáriánus megfeledkezik, és eszik a cukiban a gyümitortát, vagy a haribot), se semmi olyat, ami állatból származott. Tényleg, krvára utánanéztem mindennek. Valakinek egyszerűen nem bírja a szervezete.

És akkor jön egy ilyen észosztó, mint te, és kinyilatkoztat. Hát akkor bakker légyszi ne használj sampont, kozmetikumokat, ne egyél sütit, ne hordj bőrcipőt.

Félreértés ne essék, én próbálom kereteimhez mérten óvni a környezetet, de az ilyen légből kapott állatvédőktől agyfaszt kapok.

2015. jún. 17. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A csirke az kis ti-rex és nagyon aranyos.


Vegyél a Lidl-ben fagyasztott lazacot, az nem pocsolya ízű, hanem finom. Rá van írva meddig kell sütni. Csak úgy lehet elrontani ha túlsütöd, azért inkább kevesebb ideig süsd, mint túl sokáig. Nyomhatsz rá egy kis citromot is amikor kész.

2015. jún. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A csirke miért kevesebb, mint egy másik állat?


Az oroszlán humánusan vadássza le az antilopot?

Vagy a madarak a rovarokat?


"nekeem tökéletesen megfelel, hogy csak csirkét egyek, ha húsról van szó."


EZ a te privát ügyed.

2015. jún. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Csak úgy gondolom túlságosan durva igényűek az emberek.


Kutyát is fogyasztanak előszeretettel egyes helyeken.


Tudom, hogy furva kérdés, de na...


Amúgy az oroszlánoknak tökmindegy mit esznek, csak egyenek. Nincs az náluk szerintem, hogy ma halat akarok enni, itt fut előttem az antilop, de nekem hal kell.


Az emberek pusztán kedvtelésből esznek mindig mást.

2015. jún. 17. 04:21
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

1./ Azért, mert szeretik;

2./ "...egyet-egyet kivesznek és agyonütik őket...", láttál már videón/TV-n csirkefeldolgozót?

3./ mert a tengerparton élnek, a termőföld kell másra, nem csirketáp termelésre;

4./ mert nem hallgatnák rád, ezzel bizonyítják: gondolkodnak;

5./ mert kinek mi köze ahhoz, hogy kinek mi ízlik!

2015. jún. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%
Az én véleményem az,hogy nem elég kifejezetten csak csirkét enni.Kifejezetten sok érv szól ugyan mellette,pl száraz,szinte zsírmentes hús,egyszerű tartási feltételek,többfunkciósság(gondolok itt a tojásra)viszont ha mindig csirkét enne az ember,megunná.Amellett itt vannak a kulináris ételeink,marha,birkapörkölt,ami csirkéből is megvalósítható ugyan,de nem ugyanaz.Mellesleg tényleg nem kellene ennyi húst ennünk,mivelhogy gumós a zápfogunk,tehát mindenevők lennénk,és zöldségből kellene inkább többet fogyasztani,de hát ahány ember annyi szokás.Másféle állatokból is lehet nagyon jóízű ételeket készíteni,és nem mindenhol tartják rosszul őket.A teszkós példa tényleg borzasztó,szerintem is állatkínzás,de a hal nem tud kiabálni...és vannak halak,amiknek kifejezetten jóízű húsa van,pl harcsa.Na,ha abból ennél egy jó paprikást,lehet hogy úgy lennél vele mint most a csirkével.
2015. jún. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Őrület, hogy ez még senkinek nem jutott eszébe!! Te egy zseni vagy, bazzeg!


Amúgy okádnivaló, ahogy mint minden szentnek, neked is magad felé hajlik a kezed. Nem azt mondod, vegák legyünk, hanem hogy csak egyfajta állatot együnk. Tehát húsevő vagy, tehát te is eszel döglött állatot.


Aha.


Nem mintha a habzó szájú vegákat nézném valamibe, de te egy díszpéldány vagy. Felszólalsz az öldöklés ellen húsevőként.


Szerintem inkább pihenj.

Azért nem eszik mindenki csirkét, mert ahogy ebben a fórumban egy maréknyi kommentelő sem ért egyet mindenben, úgy 7milliárd ember sem fog egyetérteni egyfajta húsban.

Aki a tenger mellett lakik, annak pl a hal a fő eledele, az eszkimóknak a fóka (ők hol tartanak majd csirkét?) És szerinted ha holnap bevetetik egységes törvénybe (már ez is egy vicc), hogy mától mindent tilos leölni, akkor tényleg nem ölnek le többet semmit?


Butaság. És akkor nagyon finom szót írtam rá.

2015. jún. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!