Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicának?

Mi baja lehet a cicának?

Figyelt kérdés

A cicánk nagyon furcsán viselkedik pár napja. Eddig elég sokat evett minden nap, most viszont szinte semmit sem eszik, és le is fogyott 1 kg-ot. A nap nagy részét végig szokta aludni, most viszont csak fekszik, de nem alszik. Játszani sincs kedve, pedig azt is szereti. A nap nagy részét a házban tölti, éjszaka pedig a garázsban alszik, ahol a kazán miatt meleg van.

Nem tudjuk mi lehet a baj, mert eddig nem csinált ilyet soha. Ha valaki tudna segíteni, vagy mondani valami tippet, azt megköszönnénk!



2016. jan. 9. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy tippem van: el kell vinni állatorvoshoz.
2016. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem természetes,nyilvánvalóan el kéne vinned állatdokihoz.
2016. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mint az én macskám. Viszem dokihoz, ez nem is kérdés. De ugyan ez a baja. Most kétszer köhögött, vagy valami hasonszőrűt csinált. Ha valamit mond erre a doki megírom.


Nekem macskás tanácsolta, látatlanban, hogy adjak macskafüvet neki, mert lehet az a baja, megfeküdte a hasát valami, azt heveri ki. Dokiig ártani nem árthat, de nem bízok benne. Bár csak ennyi lenne a baja.

2016. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló: Nagyon megköszönném, ha megírnád, hogy mit mondott a doki!
2016. jan. 9. 15:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne várd meg, mit mondott a másiknak a doki, vidd el nagyon gyorsan a macskád állatorvoshoz! 1kg fogyás macskánál olyan, mint ha te 10kg-ot adnál le pár nap alatt, biztos nem malmoznál otthon, hogy vajon baj lehet-e.
2016. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Beteg, állatorvoshoz kell vinni.
2016. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában így kezdődnek a betegségek... az én cicám 1 hónapja halt meg FIP-ben. Eleinte köhögött- visszanyelt, azt gondoltam megint szőrlabda van a gyomrában, mert régebben volt, de azóta speciális táppal etettem. Enni evett, de napról-napra kevesebbet, csak nézett maga elé szomorúan. 3,5 kg macska pár nap alatt kb 1 kiló lett. Elvittem orvoshoz. Kiderült h folyadék van a mellkasában ezért köhög és nehezebben lélegzik. A hasában is volt kevés. Leszívták neki. Infúziót kapott, teljesen kivolt száradva.De vissza telett folyadékkal. Majdnem megfulladt. Alig vártam h reggel legyen és megszabadítsam a szenvedéstől. Családtag volt, majdnem 14 évig élt velünk. Soha semmi baja nem volt. Sajnos a cicák 80%-a ebben hal meg. Gyógyíthatatlan betegség, védőoltása nincs. Remélem azóta már elvitted szegényt állatorvoshoz...
2016. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ma akartuk elvinni, de úgy néz ki, hogy már jobban van. Evett is, és panaszkodott, hogy elfogyott a kajája. Szóval talán rendben lesz. Mivel gyakran eszik egereket, és madarakat, talán csak elrontotta a hasát valamivel.

2016. jan. 11. 19:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Féreghajtózni szoktátok? A macskákat kéthavonta kell, mert megesznek mindenféle egeret-bogartat.
2016. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!