Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti egyetértenétek azzal, ha a...

Ti egyetértenétek azzal, ha a macskákat is kötelező lenne chippeltetni?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom,ha a kutyáknál ez kötelező,akkor a macskák miért lennének kivételek?!Nagyon sok a gazdátlan kóbormacska,a felesleges szaporulatról már nem is beszélve.Sőt olyan gazda is van,aki vagy lusta,esetleg sajnálja rá a pénzt,hogy ivartalanítsa.Ehhelyett megvárja míg lekölykezik,aztán meg szépen az újszülött kölyköket a földhöz csapja,vagy elviszi a falu végére,és mivel úgyse lássa senki,sorsára hagyja,vagy elkaparja a szerencsétlent.Kandúr esetében meg az van,hogy renszeresen elszökik otthonról,mert elérte az ivarérettséget,és tüzelő nőstényeket keres.A csavargásának előbb,vagy utóbb egy kocsi gázolása vet véget az életének.Erről azonban nem a macska tehet,hanem a FELELŐTLEN GAZDÁJA!Sajnos nem egyszer volt alkalmam ilyet látni,még a kutyák esetében is!Némely emberke még mindíg nem érti meg,hogy ivartalanítás nélkül nem lehet megállítani a felesleges szaporulatot.De inkább a legegyszerűbb megoldást választják,amit előbb említettem.Ha a macskák is biztosítva lennének a chippel,akkor nyomon lehetne követni,ha például elkóborolna,hogy ki a tulajdonosa.Elviszi e rendszeresen orvoshoz féregteleníteni,ha beteg,ha nagyon vakaróddzik,stb,stb.Az egész rendszeren változtatni kellene,mert vannak,akik még mindíg nem értik:A HÁZIKEDVENC ÉLŐ,ÉRZŐ ÁLLAT.TÖRŐDÉST SZERETETET IGÉNYEL,NEM JÁTÉKSZER!Nem tudom, a chip mennyire teremtene rendet a macskáknál,de jobb mint a semmi.

2016. jan. 9. 16:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem lenne bajom vele, bár én időben ivartalaníttattam a macskáimat. Viszont a kóbor macskákat sokkal nehezebb befogni, mint a kutyákat. Ráadásul ott van amit írtál, hogy rengeteg a felelőtlen gazda, na majd pont ők fogják elvinni orvoshoz chipet ültetni. Meg aztán hogy tartatod be? Bárki mondhatja, hogy nem az ő macskája, csak ott kóvályog a háza körül. Siralmas ami van, de azon a szigor nem fog változtatni.
2016. jan. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

hiába kötelező a kutyáknál, ott sincs mindegyikben chip.

de én is úgy gondolom, hogy jobb lenne ha chip lenne kutyákban-macskákban. de mondjuk kutyáknál egy bilétás nyakörv is jó lenne..de sokaknak eszébe sem jut.

macskáknál inkább nem nyakörveznék, jobban beakad nekik mászás, kúszás közben.

az ivartalanítás más téma.szerintem már lassan mindeni rájött,hogy jobb lenne ha nem fialna évente 2-3x 4-5 kölyköt..vagy kandúroknál nem pisilne össze mindent , nem csavarogna annyit.. szóval tényleg jobb lenne mindenki ivartalanítaná, aki nem akar szaporulatot. de sokan úgy vannak vele, hogy drága meg macerás és nem foglalkoznak vele...

pedig 1x költség.



a féregtelenítés viszont nagyon olcsó , otthon is megcsinálható, mégis sokan tesznek rá.

nincs annyi felelős gazda mint kéne. én az állattartást is engedélyhez és vizsgákhoz kötném, ha már gyerekvállaláshoz nincs ilyen, legalább állatoknál lehetne...

de amúgy a többi házikedvenc esetében is tapasztalok ilyet.. pl tegnap volt egy gyerek aki az aranyhalát 30l akváriumban tartotta . és próbált bemagyarázni, hogy nem is kell neki több hely.. pedig 100-150l-esben kéne tartani legalább... de teknősös témában is gyakran látom, hogy akkora helyen tartják,hogy meg se tud kb fordulni az állat.. szóval sok a felelőtlen állattartó...

érdekes módon külföldön nem nagyon tapasztaltam ilyet(németo.,ausztria). de ott más törvények is vannak pl madaraknak egész röpdényi helyet kell biztosítani..nyulaknak is nagy helyet..stb.. magyarországon meg semmi ilyen

2016. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem tartom jó ötletnek. Ha költséggel és kötelezettségekkel járna a kinti macska tartása, akkor visszaesne a macskák száma, ami a rágcsálók elszaporodásához vezetne. A történelemben volt olyan gyalázatos példa, hogy egyik pápa elrendelte a macskák megkínzását és irtását. Rövidre rá az elszaporodó rágcsálók elterjesztették a pestist. (Tehát van igazság, remélem elkapta a pestist közülük sok olyan is aki macskát kínzott és ölt meg).

A kinti macska egy független szabad állat, annak életmódja így jó ahogy van. Sajnos a chippel ellátott macskát is el fogja ütni az autó ha már öreg és rosszak az érzékszervei. Ráadásul a chipezés egy újabb teher lenne a lakosság számára ahogy az újabbnál újabb adók.

2016. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Tegnap ivartalaníttattam és chipeltettem be a fiatalabb macskámat, így 2 chipes, töketlen macskám van, kizárólag benti tartással.

Mivel mindkettő különleges-az egyik nagyon is- így nekem biztonságérzetet ad. Elszökik, ellopják stb... több az esély, hogy visszakerüljenek hozzám, sőt bizonyítani is könnyű, hogy az enyémek.

2016. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Éppen ezért kellene létrehozni egy szigorú szúrópróbaszerű vizsgálatot!Konkrétan váratlanul jönnének az állatvédők a gazdához.kutyát macskát ellenőrizni.Van e a kutyában chip,oltási könyv,van e ivartalanítva.A macska van e ivartalanítva,beoltva ,van e oltási kiskönyvük.Na ezek hiányába kellene az állatvédőknek egy jópár nullával végződő csekket a felelőtlen ,trehány tulajdonos kezébe adni.Megérdemelné,mindjárt nem volna akkora szája,vagy lecsukni a p...ába!Az embertelen körülmények között tartott állatokat pedig el kell kobozni.

Egy volt kollegám is ilyen gyagya agyú sajnos!A kutyája nincs chippelve,azt mondja,minek!Majd ha a szomszédja elvégezteti az ő kutyáján,akkor ő is megcsináltatja neki.Nem beteg az ilyen?Aztán macskáik is vannak,felelőtlenül szaporítja őket,de még a házba kijárást se biztosít nekik.Macskaajtó helyett inkább hagyja,hogy a macska szétkaparja az ajtót,amire ki,meg beengedi.Kérdeztem is tőlle:Semmi közöm hozzá,de minek nektek kutya-macska?Sajnálod tőllük az állateledelt,maradékkal eteted őket?Ne mondd már,hogy olyan sokba kerül!Azt mondja,jó nekik a maradék is.Akkor én hozzávágtam.Na ne csodálkozz,ha egyszer majd feljelent valaki,és jól megbírágolnak.Na majd akkor húzd a szádat!

Azállatvédőknek pedig határozottabban,erősebben kellene fellépniük!Erről ez a véleményem!

2016. jan. 9. 16:52
 6/16 A kérdező kommentje:

3-AS VÁLASZOLÓ!

Én nem okoskodni akarok,de biztosan tudod,a kórházak udvarán mennyi gazdátlan macska van.Azért járnak oda,mert tudják,hogy az ételmaradékot kidobják,az ott lévő konyhai dolgozók meg úgy gondolják,legalább nem megy kárba az étel.A szerencsétleneknek mindegy már,csak egyenek valamit.Egyszer a Korányi kórházba mentünk a feleségemmel egy télen apósomat meglátogatni.Az egyik épület sarkában vagy 8-12 macska kuporgott,és ahogy minket megláttak,azonnal rohantak felénk valamennyien.Éhesek voltak,szegénykék,de semmi nem volt nálunk.Ha ezt előre tudjuk................?

2016. jan. 9. 17:03
 7/16 anonim ***** válasza:
Minden ciccem chip-pes pedig csak bent vannak,de az ördög nem alszik.
2016. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Amugy, csak engem zavar, hogy itt arrol van szo hogy "allatvedok" buntetesi jogkort kapjanak, mert csak?

Nincs eleg mindenfele jogkorrel feruhazott szervezet, biztos, hogy kell meg egy? Es oket ki szabalyozza?

Egyaltalan, mi ez a gondolat, hogy fogja valaki magat, es szuroprobaszeruen bemenne egy masik ember lakasaba ellenorizgetni? Sodrofaval vagnam pofan, reflexbol, hogy gyanusitgasson mast, hogy nincs ivartalanitva stb a macskam. Csak a miheztartas vegett.

2016. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten az ajtót törik rád,bekopognak,becsengetnek.Ha a törvény előírná,köteles vagy őket beengedni!
2016. jan. 11. 01:00
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha a torveny eloirna... omg, what?


Ertem en, hogy allatvedelem, meg minden, de komolyan arra gondolsz, hogy polgari szemelyeknek jogositvanyt adni arra, hogy bemehessenek csak ugy barkihez?


Tehat, hogy tisztazzuk, a te vilagodban az allatvedo setal, majd gondolja, hogy "nahat, szamoca utca 14, nezzunk mar be, hogy van-e itt allat" Kopp-kopp, jottunk ellenorizni az allatait.

Kicsit sem zavar, hogy jelenleg ezt a rendorok sem tehetik meg? Pedig azoknak komoly iskolat kellett vegezni, stb.

2016. jan. 11. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!