Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti egyetértenétek azzal, ha a...

Ti egyetértenétek azzal, ha a macskákat is kötelező lenne chippeltetni?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom,ha a kutyáknál ez kötelező,akkor a macskák miért lennének kivételek?!Nagyon sok a gazdátlan kóbormacska,a felesleges szaporulatról már nem is beszélve.Sőt olyan gazda is van,aki vagy lusta,esetleg sajnálja rá a pénzt,hogy ivartalanítsa.Ehhelyett megvárja míg lekölykezik,aztán meg szépen az újszülött kölyköket a földhöz csapja,vagy elviszi a falu végére,és mivel úgyse lássa senki,sorsára hagyja,vagy elkaparja a szerencsétlent.Kandúr esetében meg az van,hogy renszeresen elszökik otthonról,mert elérte az ivarérettséget,és tüzelő nőstényeket keres.A csavargásának előbb,vagy utóbb egy kocsi gázolása vet véget az életének.Erről azonban nem a macska tehet,hanem a FELELŐTLEN GAZDÁJA!Sajnos nem egyszer volt alkalmam ilyet látni,még a kutyák esetében is!Némely emberke még mindíg nem érti meg,hogy ivartalanítás nélkül nem lehet megállítani a felesleges szaporulatot.De inkább a legegyszerűbb megoldást választják,amit előbb említettem.Ha a macskák is biztosítva lennének a chippel,akkor nyomon lehetne követni,ha például elkóborolna,hogy ki a tulajdonosa.Elviszi e rendszeresen orvoshoz féregteleníteni,ha beteg,ha nagyon vakaróddzik,stb,stb.Az egész rendszeren változtatni kellene,mert vannak,akik még mindíg nem értik:A HÁZIKEDVENC ÉLŐ,ÉRZŐ ÁLLAT.TÖRŐDÉST SZERETETET IGÉNYEL,NEM JÁTÉKSZER!Nem tudom, a chip mennyire teremtene rendet a macskáknál,de jobb mint a semmi.

2016. jan. 9. 16:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%

Én teljes szívemből egyetértenék, mi is rakattunk chipet a cicánkba.

Nem hinném, hogy ettől drasztikusan visszaesne a macskák száma. Ha valamennyire visszaesne, az pedig nem lenne baj, mert sokkal több kóbor cica van, mint ahány felelős gazdi. És ideje lenne, hogy az emberek felfogják, hogy a macskatartás nem csak abból áll, hogy maradékot dobok neki, ha beteg lesz, akkor vagy meggyógyul magától vagy elpusztul, ha kiscicái lesznek, akkor meg majd elásom vagy elvitetem a kukással őket... Oltás, ivartalanítás, féreghajtás!

2016. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
10 -es válaszol4Továbbra sem érted mire akarok ezzel célozni!Rengeteg a trehány,felelőtlen ember,aki leírhatatlan módon tartja kedvenc állatait.Például biztosan hallottál rólla,hogy 2016.01.01 óta tilos láncra verni a kutyákat.Nagyon helyes!Mert szerintem is állatkínzás.Ennek ellenére,sokan leszarják a rendeletet,az hiszik semmi nem fog történni.Én a gazdája tulajdonosát évekre lánhoz kötném,aztán majd megtudná milyen érzés láncra verve élni.Más egyebet az előbbi kommentjeimben leírtam.Ha nem értesz meg,nagyon sajnálom!Újra csak azt mondom,hogy nagyon meg kéne szigorítani a házi kedvencek tartási feltételét!
2016. jan. 11. 17:30
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem lenne semmi baj az ellenőrzéssel,DE!!!Ne már a bigott magánállatvédők tegyék akik nézetei sokszor nevetségesek..
2016. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Márpedig ha megszületik egy törvény, azt valakinek be is kell tartatni. Valakit fel kell ruházni az ellenőrzés jogkörével! Nyilván nem szabad bárkinek ellenőrzési jogokat adni, aki állatvédőnek mondja magát. De vannak olyan állami szervek, mint a NÉBIH Állatvédelmi Osztály, az Országos Állatvédelmi és Állatjóléti Tanács, és ott van a Magyar Állatorvosi Kamara is! Sajnos nem jut oda (sem) annyi pénz, amennyi kellene, és nincs elég emberük. Úgy gondolom, alapvetően jó úton van az állatvédelem ügye, de még rengeteg a tennivaló. Mindenekelőtt az emberek gondolkodását kellene teljesen megváltoztatni az állattartást illetően.

Azt valóban nem lehet megtenni egy demokratikus országban, hogy kellő megalapozottság nélkül besétálunk valakinek az otthonába. De! Ha lenne chip, a kóborló macskákat lehetne ellenőrizni, és ha nincs oltva, már lehetne is büntetni a gazdit! Vagy ha valaki bejelentést tesz, hogy állatkínzásra gyanakszik a környezetében, az is ok az ügy kivizsgálására...

2016. jan. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az én kandúrom ivartalanítva van és mivel 2 nőstény macskám van,őket is nemző képtelenné tetettem(nem azért hogy ne legyen a 2 macskámnak kölyke,az egyik az anyukája!)

Alig tudtuk már elajándékozni a kis macskákat

Így,végül ezt a megoldást láttam a legjobbnak

Sajnos 1 hónapja a kandúrt az udvarba találtam meg holtan :"(

Úgy gondoljuk talán elütötte egy autó,és agyrázkódást kaphatott :/

2016. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A kérdező régi a dátum szerint, de! most 2024 van. Szlovákiában már évek óta kötelező a macskát chipeltetni. Részleteket bem tudok. Mult héten Horvátországban életbe lépett a törvény, chippeltetés, és ellenőrzik a felelős állattartást is. 1-5 évig terjedő büntetéssel együtt.
ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!