Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska tudja, hogy az...

A macska tudja, hogy az alomtisztítás jó neki?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha látja, hogy takarítom az almot a lapáttal, mindig odajön, végignézi és hangosan dorombol.

2016. jan. 20. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
A macskák elhitetik az emberekkel hogy mi háziállatként tarthatjuk őket. Pedig az igazság az hogy mi vagyunk az ők háziállatkái. Rabszolgák vagyunk. Enni, inni adunk nekik, almot készítünk számukra. Amikor egy macska dorombol az egy kódolt üzenet.. ha megfejted megkapod ezt az egy szót: OBEY (gyengébbek kedvéért: engedelmeskedj). Ezt nem én találtam ki. Ez a valóság. Csak sokan még nem ébredtek fel! viccet félre téve: nem tudom. a mi cicáink is szoktak ok nélkül dorombolni :) imádom a cicákat ^^
2016. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám szól ha ő alomtakarítást akar. Hiába takarítottam ki mondjuk előtte 1 napja, ha olyanja van akkor addig nyávog nekem míg ki nem takarítom, és lelkesen be is segít nekem..

Egyébként abban tényleg van valami, hogy nem a macska él értünk hanem mi élünk a macskáért..:)

Mondjuk engem esténként ha olyanja van, lelkesen tisztítani akar. Ez egy részről nem valami jó, mert nem igazán díjazom ha elkezdi az arcomat nyalogatni, másrészt, ha egy macska elkezdi a gazdit tisztítani akkor ez azt jelenti, hogy feltétel nélkül megbízik benned, és egyenrangúnak tart. Befogadott..:)(annyi kakatakarítás után ez a minimum :))

2016. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A macskak tiszta állatok. Ha túlsok minden van az alomban, érzi a szagát, és zavarja. Ha kitakaritod, örül, hogy tiszta, és nem budos.
2016. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 cicánk van, egy házimacska és egy Maine Coon.

Amikor kitakarítom az almukat, és viszem vissza, mindig körbeszagolgatják, és bemennek a tiszta alomba szétnézni, mintha ellenőriznék, hogy valóban tiszta e. :) Aztán elégedett arccal néznek rám, mintha azt mondanák: Szép munka volt, köszi. :D


A házimacskánk csak addig dorombol amíg kaját nem kap, aztán nem nagyon szereti ha megfogjuk, az ágyon nem marad meg, a kezünkbe sem nagyon, amikor megsimizzük néha élvezi, máskor elfut, olyan kis magának való, de attól még nagyon cuki és imádnivaló. :D


A maine coon pedig más tészta, neki este nyitva kell hagyni a szoba ajtót, mert 10 óra után ő bejön, mert tudja hogy alvás idő van és velünk alszik, vagy a számítógépasztal előtti székben, de mindenképp a szobánkba. Ha csukva van az ajtó addig nyávog amíg be nem engedjük, aztán elhelyezkedik mellettem, van hogy szorosan hozzám bújik és úgy alszik el, van hogy az éjszaka közepén a hátamon dagaszt a kis mancsával ( ami nem is olyan kicsi ha egy maine coonról van szó ) és erre kelek, mert simogatásra vágyik. Szerencsére a körmeit nem használja mikor nyomkodja a hátam, így nincsenek sérüléseim, de nagyon édes, dorombolós és bújós cica. Rá nem lehetne azt mondani, hogy érdekből van és önző, mert egyáltalán nem. :) Mindig keresi az emberek társaságát, ha gépezek akkor az ágy széléről nyávog hogy vegyem az ölembe, elhelyezkedik és nézi a monitoron hogy mozog az egér, és szereti nézni a macskás videókat youtubeon. :D

Valamelyik nap szabályosan TVt nézett, hát meghaltam ott neki. :D

2016. jan. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyém most már kinti-benti cica, de kölyökkorában nem mehetett ki, féltettük. Addig a benti almot használta, és mindig nagyon érdeklődött, ha takarítottam. Jött a nyomomban, nyávogott, izgatottan nézte, koncentrált, füle-bajsza előremeredt. Tisztára úgy nézett ki, mint aki rá akar jönni, hová viszem a kakát. Talán tényleg ez lehetett a nagy érdeklődés oka, mert amióta kijárhat, odakint intézi az ilyesmit, a benti macska-wc okafogyottá vált.

(Arra is nagyon próbál rájönni, hogy a mi wc-nk meg a zuhanyrózsa hogyan működik. XD )

2016. jan. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!