Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Félek az ivartalanítás miatt?

Félek az ivartalanítás miatt?

Figyelt kérdés

Ivartalanítottuk majd egy éve szuka kutyánkat és az éjszaka hát rettegéssel telt amig teljesen fel nem épült (hisz nyilt hasi mütét volt) illetve 2 hétig állando felügyelet alatt volt a kutyusom.

nagyon félek hogy a 8 honapos lány cicával is ez lesz hogy rettegni kell nehogy baja legyen , nehogy kiszedje a varratait stb stb. nyugtassatatok meg minden oké lesz.Mindenképp ivartalanitatni akarom.


2016. jan. 25. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, a kutyával minden rendben volt a műtét után, csak aggódtál miatta, ami természetes. Valószínűleg a cicánál se lesz semmi gond, ezek rutinműtétek, nem kell ennyire félni tőle.
2016. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem már több nőstényem volt ivartalanítva, lehet, szerencsém volt, de egyik sem tépkedte a varratot. Arra kell főleg vigyázni, hogy ne nyalogassa a sebet, mert a néphittel ellentétben nem tesz jót neki. Nekem elmagyarázta a doki, hogy a nyálától falósejtek keletkeznek a sebben és attól csúnyán beduzzad, ami miatt nehezebb kiszedni a varratot. (ő egyébként olyan ügyesen varr, hogy egy mozdulattal kijön a "cérna", szinte nem is marad heg utána)
2016. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jol van kutyánál minden okés volt de féltettemmosta cicánál ugy szintén (ha kandur lenne nem gond his nyisz nyasz fél perc éskész dehát ez kipakolos nyilt hasi mütétét több a kockázat ezért féltem
2016. jan. 25. 13:15
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
Én is félnék... senki se örül, ha kigolyózzák, vagy ilyesmi...
2016. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó orvossal nem lesz gond. Én is voltam ilyen helyzetben, tudom mit érzel.
2016. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
Én is féltem, nem is vittem sokáig, de bevallom rosszul tettem, mert sokszor szült. Mondjuk mindig találtunk gazdit a kicsiknek, meg párat mi is megtartottunk, aztán rászántam magam, mert neki sem jó és nekem se ez a "macskaözön". 1 napig volt kicsit fura, másnap már ugrált össze-vissza. Szóval biztos nem volt neki kellemes, de nagyon gyorsan összekapta magát.
2016. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy aggódsz, de ha jó orvoshoz viszed, akkor a legnagyobb valószínűség szerint rendben lesz minden. Mi két nőstényt ivartalaníttatunk, semmi gond nem volt. De a gazdinak az a "dolga", hogy aggódjon:)
2016. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem, de az ő érdekében döntöttem így. 1 napig volt ugye kába az altatótól, ameddig ki nem ment a hatása melegen tartottuk takaróval. Aztán mikor magához tért szédült, úgyhogy kitámogattam az alomig, ott pisilt, utána visszafektettem pihenni. Később vittem inni, hogy ne kelljen felkelnie. Másnap már jól volt. A seb le volt tapasztva, piszkálgatta, kívülről nyalogatta a tapaszt, de rászóltunk. Pár nap elteltével kezdte letépegetni a tapaszt. Aztán le is szedte kb. 1 hétre rá. Talán egyszer megtépte kicsit a varratot, de nem lett belőle baj. Azóta is jól van.
2016. jan. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Két lány cicám van. Mindkettőt egy éves koruk előtt ivartalanítottuk. Nem volt gond összességében egyiknél sem. Kücsit étvágytalanabbak voltak, amit másnap pótoltak. :) Természetesen fáj nekik ezért nehezen találnak helyet. A kisebbik allergiás volt a belső, felszívódó varratra (pedig valami hiper szuper drága, ami elvileg nem válthatna ki érzékenységet, de hát ez van)ezért gennyesedett, de a doki kipucolta és minden oké lett. Szeretik a pocak simit és vakargatást is. :)
2016. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!