Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad-e udvari macskát...

Szabad-e udvari macskát ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Elmúltak már egy évesek de verekednek mindig már egymással is . Szerintetek érdemes ivartalanítani őket? Miben lesz jobb? Nem fognak gyengébbnek tűnni más cicák szemében? Mennyire fog a személyiségük változni?

2015. dec. 23. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell ivartalaníani hogy ne gyártsanak évente 20 kismacskát akik senkinek nem kellenek és nyomorúltúl elpusztulnak.
2015. dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak szabad, hanem ajánlatos ! Nyugodtabbak lesznek. Nem hajtja őket a párzási hajlam. Nem lesz verekedés .A játékosságuk megmarad.
2015. dec. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Persze ez alap :)

Második: köszönöm hasznos válasz :)

2015. dec. 23. 10:34
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém másfél éves volt mikor egyszer sebekkel jött haza, utána bújkált alig mert előjönni. Azonnal elvittem dokihoz, ivartalanította, azóta semmi gond nincs. A másik cicánknál már nem várom meg ezt fél évesen viszem dokihoz :)
2015. dec. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak hogy szabad, hanem kell is!

Nem fognak verekedni, kevésbé fognak elcsavarogni, nyugodtabbak lesznek. A személyiségük nem változik meg, maximum pozitív irányba (kedvesebbek, kezesebbek lesznek).

Mindenképpen ajánlom!

2015. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Amiatt ne aggódj, hogy gyengébbnek tűnnek más macskák szemében. Az ivaros kandúrok számára nem jelentenek majd konkurenciát, így nem is támadják meg őket.

A személyiségük semmiben sem fog változni. Viszont nem kapja el őket a szerelmi láz, amikor se látnak, se hallanak, hanem rohannak autók alá, más kandúrok karmai közé, stb. Hosszabb, nyugodtabb, boldogabb életük lesz. Egy dologra kell vigyázni: a nyugisabb élethez nem kell annyi kalória. Gyártanak ivartalanított cicusoknak való tápot, amiből sokat ehetnek, de mégsem híznak el.

2015. dec. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Egyik ismerősömmel beszéltem azt mondta nem szabad egy éves kor elött ivartalanítani mert nem nő nagyra vékony marad a cica bármennyit eszik mert az ő cicájával is úgy járt túl korán ivartalanították.

2015. dec. 24. 23:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Neki valószínűleg amúgy is olyan alkatú lett volna a cicája.

Sok ivartalanított cicát ismerek, nekem is van, és nem befolyásolta a méretét a műtét. Az enyém 7 hónapos lett ivartalanítva, az első tüzelés után. (nem szándékosan vártuk meg a tüzelést).

Ivarérés körül, vagy kicsivel előtte ajánlatos. 1 évesen már bőven lehet.

2015. dec. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért is fontos, mert így tényleg kevesebb az esélye, hogy bunyóba keverednének. Édesanyám sajnos nem ivartalanította a kandúrját, macska aids-es lett, nézz utána. Utána egy vagyonba került az orvosi költség, ezt nem lehet gyógyítani, csak egy bizonyos szintet lehet fent tartani. Én ivartalanítottam a macskámat.
2015. dec. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha bármennyit eszik és vékony marad, akkor vagy valami szeméttel eteti, aminek nincs tápértéke vagy nem féregteleníti a macskát, esetleg más baja van szegénynek. Inkább az elhízás fenyegeti az ivartalan cicákat.

Csak előnye van, ezeket már leírták előttem. Kandúroknál egyes nézetek szerint érdemes 7-8 hónapos korukig várni, mert addigra már megfelelő mértékben kifejlődnek az ivarszervei, a túl korai ivartalanítás okozhat későbbi problémákat, de sokáig sem szabad várni. Nőstényeket is az ivarérés körül érdemes vinni, bár kijárós cicáknál nem feltétlen jó ötlet megvárni és kockáztatni. Bár mivel már elmúltak egy évesek, akármilyen nézet szerint elég idősek. :)

2015. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!