Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy fognád be az elvadult...

Hogy fognád be az elvadult macskád? Állatorvoshoz kellene vinni sürgősen.

Figyelt kérdés
Van egy nyolc éves kandúrunk.Hónapok óta nem láttam már azt hitem hogy vissza sem jön.Tegnap hazajött,de teljesen elvadult és a bal szeme hiányzik.Hogyan fogjam be ha még étellel sem jön közel? Nem tudom mi történt vele de totál vad cica lett belőle.Amúgy falusi paraszt cica.Állatorvoshoz kellene vinni de így nehéz.Az orvost fel hívtam azt mondta hogy csak akkor jön ki ha már megfogtuk.Ö nem tud segíteni.

2016. febr. 1. 08:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%
Aki a macskával így elbánt, annak tényleges életfogytig tartó szabadságvesztés járna, a társadalomtól örökre elzárni mert veszélyes. De minimum azt tenni vele amit ő tett a macskával. Hogy születhetnek ilyen selejt emberek azt nem tudom.
2016. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 San Bernardo ***** válasza:

Fentivel egyetértek.. de jelenleg még a szigorítás után is csak pár év börtön jár, de ahhoz fel kell jelenteni az illetőt.

...Egyébként a macskabefogásra van egy egyszerű trükk.

Minden macska valamiért szeret dobozokba bebújni. (Tapasztalható). Egyszerűen lehet csinálni olyan dobozt, papírdoboz is jó, aminek az egyik oldala felülről van rögzítve, így lengőajtó lesz, és kívülről alul egy magasított támasz védi. Beteszed a kedvenc kajáját (és vizet, a macskák gyakran isznak mert nem tudják szívni a vizet csak lefetyelni), a macsek bemegy a dobozba mikor senkit nem lát a környéken, de kijönni nem tud. Víz feltétlen legyen bent, és lukak hogy levegőt kapjon.

...Nálam működött.

2016. febr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 aperitif ***** válasza:
Istenem! Hogy tudnak az emberek ennyire gonoszak lenni?
2016. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hogy dö gölne meg az a f szo pó g ci aki ezt tette!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fuu de mérges lettem!!!!!!! Remélem ugyan ezt a sorsot kapja nem is értem hogy tudja valaki bántani az állatokat annak biztos nem volt gyerekszobája de még normális anyja meg apja se vagy csak fejre ejtették kiskorában hogy ilyen eltorzult személyiséggel rendelkezik!
2016. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Az orvos szépen helyre hozta a cicát már itthon van velünk bár kicsit fura a járása.Anyu szerint nem lát rendesen de folyamatosan dorombol.Nagyon fél még.levágta az orvos a szőrét a hasán a nyakán,és az arca egyik felén.szépen kitisztította a sebeit és a szemét,úgy látom rendbe fog jönni. eszik iszik rendesen.Kaptunk ajándékba egy cica hordózót hogy könnyeben tudjuk szállítani, a nyakát körbe összekellet ölteni és majd ki kel szedetnünk az öltéseket.Anyu letette a konyhasarokba és a cica magától bemegy piheni.Örülök hogy sikerült időben orvoshoz vinnünk és rendes volt az állatorvos is.Mikor anyut megkérdeztem hogy menyibe került a cica annyit mondót hogy nem akart az orvos meggazdagodni,s így kitudta fizetni amit kért.De nem árulta el hogy menyi volt.
2016. febr. 3. 17:00
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha esetleg olyan kialakítású a lakás, és a berendezése, hogy nem nagy fáradság valahol fentebb kialakítani neki egy helyet, az is sokat segítene a gyógyulásában (a lelki sérüléseiben) ha felfelé tudna mászni.


Egy földszinten "lakó" macskának nem tud helyrebillenni az önbizalma, rengeteget számít, ha egy a többi élőlénytől (emberektől, többi állattól) fentebbi perspektívából tudja szemlélni az eseményeket.


Elég csak pár segédeszköz, néhány lépcsőszerű polc, stb, hogy pl fel tudjon menni mondjuk egy szekrény tetejére.

Ha ott kialakítasz neki egy kényelmes fekhelyet, ahol időzhet, kiszakadva a földszinten való nyüzsgésből, az sokat számít az önbizalma, és az emberekbe vetett bizalma szempontjából.


Ha vinni kell a dokihoz, és be kell tenni a boxba, a leghatékonyabb egyértelműen az lenne, ha rá tudnád venni, pl kajával, bármivel, hogy magától menjen be.


Ha ez nem megy, akkor te is beteheted, de lassan, lépésekre bontva, az "engedélyével",

Szavakkal ugyan nem tudja elmondani, hogy beleegyezik, de jelzéseket adhat.


Ha pl be akarod tenni, és más irányba néz, fordítsd úgy a testét, hogy befelé nézzen, hiszen oda kell hogy menjen.

Ha ellenáll, állj meg, várd meg, míg megnyugszik, és ha lenyugodott, megbékélt a helyzettel, akkor folytasd a berakást.

Ha menekülő, vagy izgatott volt, mikor beraktad, újra kiveheted, és gyakorolhatsz vele.

Ez is egy kommunikáció, amivel elmondod neki, hogy látod a bizonytalanságát, bizalmatlanságát, de semmi rossz nem történik vele, ha bemegy a boxba.

2016. febr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Útólsónak nagyon szépen köszönöm a segítséged!Nem tudtam hogy felfele szeretnek bujkálni. Egyelőre a bokszot érezheti a legbiztonságossabnak, mert szinte mindig benne van.Anyu azt mondta hogy míg a varratot nem szedik ki addig ne bolygassam.Kimondott szekrény tetőnk nincs olyan, ami jó lenne mert szinte polcos a lakás. a pakolós szekrények meg túl alacsonyak van egy komód szerűségünk ami kb 120cm magas az is ló lenne neki?
2016. febr. 4. 16:29
 18/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönök mindent sokat segítettetek!!
2016. febr. 4. 16:31
 19/20 anonim válasza:
Hogy van azóta a cica?
2016. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Szia!Mára már felengedett a cicus,gyorsan felejt.Viszont nem bírja a bezártságot.Anyu elkezdte kiengedni.Egy egy órára elmegy sétálni aztán jön is vissza. Ha nem vagyunk itthon akkor nincs kiengedve féltjük.De nyervog az ajtóban amíg ki nincs engedve ö ezt szokta meg.Próbáltam bútorra helyet csinálni neki de nem használja,inkább a fotelt szereti.A lényeg hogy szépem gyógyul, a varratokat már kiszedték neki.A szőrének még ki kell nőnie.A szeme helye gyönyörűen elkezdet össze húzódni.
2016. febr. 19. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!