Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon macskafajta?...

Maine Coon macskafajta? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ki az akinek van ilyen macskája? Milyen egy ilyen hatalmas macskával együtt élni?:)) és esetleg tudja vki hogy van-e eladó?(lehetőleg minél olcsóbban szóval nem egy 80 000 Ft értékű példányra vadászok:) )

2016. febr. 8. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ennél olcsóbban nem fogják a tenyésztők adni, max szaporítók, de annak nem lesz meg a megfelelő szűrése, ellenőrzések...
2016. febr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:/// mondjuk erre számítottam de gondoltam hátha..
2016. febr. 8. 20:59
 3/8 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Vigyázz kérdező! A maine gyönyörű nagy példány, és ez sok öröklött betegséget HCM, PKD, PRA, SMA amelyen mind halálos kimenetelűek, a cicára veszélyt jelentenek.


Ezek miatt a szűrések tesztek miatt is érdemes tenyésztől venni ahol 80.000 ft alaphangon, de inkább 120.000 ft körül mozog mostanában. Olyan tenyésztőtől aki igazolni tudja azt hogy a szülők egyik betegséget sem örökítik...

Ha minél olcsóbb cicát akarsz akkor vegyél magadhoz egy házimacskát...

2016. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben, én inkább spórolnék egy kis pénzt, és csak utána vennék cicát... Tényleg sokan azt hiszik, hogy ez sok pénz, de egyáltalán nem, ahogy Vicuska írta, rengeteg tesznek meg kell felelnie a szülőknek, hogy ne egy beteg állatot vegyél...mondjuk szaporítótól. És akkor a további költségekről nem is beszéltünk, alom, minőségi kaja, vitamin, játék, macskabútor, állatorvos, szóval minden hónapban lesz kiadásod bőven, ha netán 30-40 ezerért veszel egy beteg cicát, akkor az állatorvoshoz viheted a megspórolt pénzed, és lehet a cicát is eltemetheted idő előtt. Ha az ára nem fér bele, akkor miből fizetsz egy orvost, ha baj van? Elmondom egyszer jött ki az orvos a cicámhoz 20.000.- és még nem is volt nagy baja...csak hát hétvégén lett rosszul, és egy felelős gazdi, akkor hívja az orvost, amikor baj van, nem akkor ha kitudja fizetni...Annyit tehetsz, hogy örökbefogadsz esetleg, ha meg venni akarsz mindenképp előtte legyen meg a megfelelő anyagi háttered..
2016. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már világos:)) Tudom hogy gyönyörű macska, és megéri az árát. Nem gondoltam hogy ennyi betegség fenyegeti őt.:/ De még egyszer köszi az értelmes válaszokat:)
2016. febr. 9. 16:45
 6/8 Maxitabi ***** válasza:
100%

Szia! nekem van egy "díszpédány" exkandúr... 6 éve volt 85 ezer tenyésztőtől, törzskönyvvel.. stb. Most 120 és még több - nem tenyésztésre szánt, ivartalanítási kötelezettséggel.

Azt is vedd figyelembe, hogy mivel nagy termetű: többet eszik, nagyobb alomtálca, nagyobb hordozóbox, nagyobb macskabútor-kaparófa, nagyobb hám (ha kertbe kimegyünk,ráadom,hogy lássák,van gazdája), nagyobb kefe stb kell neki... vagyis a felszerelések is drágábbak, mint normál méretnél.Hát még az állatorvosi költségek...

Amúgy nagyon emberközpontú-jól szocializáltan kaptam- mint egy kutya. Ha rájön az ötperc, kő kövön nem marad-futkos, játszik, óriásit tud ugrani a termete ellenére.

2016. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

hát ebből tényleg spórolás lesz..:)

2016. febr. 10. 16:17
 8/8 Géb 1 ***** válasza:
72%
Nekünk van egy maine coon cicánk és csodálatos állat. Tényleg a macskák királya. Mi egy szaporítótól vettük de akkor még nem tudtuk hogy ez mivel jár. Ha ilyen cicát akarsz, akkor mindenképpen spórold össze a rávalót és kizárólag elismert tenyésztőtől vegyél. Hidd el az a 100 000 ft jószerével csak a bekerülés költsége. A cicád akkor lesz egészséges ha döntően természetes étellel eteted (főtt hús, sült hal, zöldség és gyümölcskörettel) valamint minőségi táppal, konzervvel (Wildernes, Moments) Készülj fel hogy mindenből a legnagyobbat kell venned (kaparófa, WC, ágy, bútor) de megéri mert imádni fogod a cicát. Rendszeres orvosi ellátást igényel az oltási könyv szerint. Egyébként a tenyésztő bemutatja neked az elvégzett teszteket a cicáival kapcsolatosan és akkor nem kell tartanod attól hogy idő előtt meghal a cica. Ha nem mutatja be a tenyésztő ezeket a teszt eredményeket akkor nincs neki ilyen és ne vegyél tőle cicát, keress másik tenyésztőt.
2016. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!