Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudok olyan macskafajtát, ami...

Tudok olyan macskafajtát, ami felnőttként nyugodt és simogatható lesz?

Figyelt kérdés

A válaszokat előre is köszönöm! :)

Csak azért kérdezem, mert előző macskám igen hiperaktív és agresszív volt. Inkább egy "ölbenülős" nyugis cicát szeretnék.



2015. júl. 3. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Rövid szőrű európai kerti macska. Megfelelő szocializációval ölben üllös lesz. A regdoll erre van tenyésztve, de sok pénzért nincs garancia
2015. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy minden ember más, minden macska is más.

Inkább egy nyugodt egyedet keress, mint egy fajtát.

De idővel nyugisabbak lesznek, a kölykök aktívabbak, a felnőttek kevésbé.

2015. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Csak tényleg nem szeretnék még egy olyan macskát, mint az előző. Felnőttként is karmolt, harapott, pedig kicsi korától kezdve nagyon sokat próbáltunk vele foglalkozni.
2015. júl. 3. 18:46
 4/10 A kérdező kommentje:
A ragdoll fajtát már nézegettem, csak nagyon drágák szerintem!
2015. júl. 3. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fajtától függ, a ragdollom ugyan nyugodt, de nem szereti a simogatást egyáltalán. A házimacskáimból 4 szereti nagyon, 1 nem. A perzsám néha szereti, néha nem... szóval a macskák személyiségétől függ ez inkább. Kiscicák sose nyugisak, én azt mondanám fogadj örökbe egy már nagyobbat, amiről tudni hogy nyugis.
2015. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nyugis egy macska, egyáltalán nem biztos, hogy "ölbenülős" is lesz. Nekem volt olyan, aki nyugodt természetű volt, de soha nem ült az ölembe. Mellettem elfeküdt egy darabig, ahogy simogattam, de inkább távolabb szeretett lenni.
2015. júl. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
nekünk brit kék van, azt olvastam róla hogy nagyon bújós :) meg olyan kis husis szőrlabda, egész nap csak gyomroznám. De nem szabad hinni az ilyeneknek.. Igaz, hogy nyugodt és nem aggresszív, de nem bújós. Akármit is mondanak a macskafajtáról, az a lényeg hogy hogyan tartják és hogyan viselkednek vele. Mi vettük a miénket, nem jól volt tartva és egyszerűen nem állja a simogatást.. :( de azért sok szerencsét :)
2015. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
(7-es vagyok) bár z is igaz hogy nem olcsó mulatság egy olyan cica.. ^^"
2015. júl. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 macdln ***** válasza:

Minden cica más és más. De ha feltétlen fajtatisztát szeretnél, akkor ajánlom a maine coont, a ragdollt, meg a norvég erdeit. Nekünk is léesz nemsokára maine coonunk, nagyon várjuk már. Úgy tudom ölben ülős fajták. Jelenleg van egy perzsa cicám. Nagyon édes, egész nap csak az ölemben ülne, egész nap alszik, eszik, dorombol, imádja a simogatást, nagyon bújós cica. Rajta kívül van még két házi cicám, ők is ugyanilyenek.

De én fajtatiszta hosszú szrűek közül tényleg a maine coon meg a perzsát javaslom legjobban. :) gyönyörűek és édesek :)

Rövid szőrűek közül : brit, skót lógófülű, egyiptomi mau, vagy az abesszin cicát javasolom.

De a kedvenc rövid szőrű fajtám a bengáli. Bár nem az ölben ülésről híres, de ebben is, mint minden fajtában, minden egyed más és más. A bengáli visszahozza a játékot, ha eldobod neki. A tévhittel ellentétben (ismerek egy bengáli tenyésztőt) és az ő cicáji közül az összes dorombolós, simogatható cicák és van köztük ölben ülős, alvós típus is.Nagyon drága fajta az összes fajtaiszta cica.

Szerintem az olcsóbb a perzsa, meg a brit rövid szőrű.

40-50 ezernél kezdődnek. Már van ennyiért is törzskönyves, a színektől függ. Brit rövid szőrűnél pl. a márvány mintásak (arany vagy ezüst alapon) : 40-70 e

kék, fekete, vörös, krém, lila, teknőc, füst : 60-80 e

a különlegesebb, egyedi színezetűek többe kerülnek :

lila fehér, kék fehér, tricolour, csoki, csoki fehér stb.:90-100 e

perzsáknak sok változata van. : hagyományos, myomott orrú, csincsilla, egzotikus, himalája. Mindegyik 45-70 e között van.

Maine coon : 80 e- 120 e

Ragdoll is kb. ugyanennyi, de talán egy kicsit olcsóbb.

Norvég erdei : 120 körül, inkább fölötte van.

Egyiptomi mau-t nem tudom.

Abesszin : 100-200-ig terjedően, tenyésztőtől függ.

Bengáli : 100-200-ig, ez is tenyésztőtől függ.

Ebben a fajtában is függ szerintem a színtől az ár. A hóbengálik és a szén színezetűek drágábbak szerintem.

Nézz utána mindegyik fajtának a perzsa és a brit tényleg nem annyira drága. Ha nem muszáj a törzskönyv, akkor a perzsa 20-30 e, a brit meg 30-50 e ft.

De ha túl drágák, akkor fogadj örökbe egy kiscicát.

Szerintem minden cica olyan lesz, ahogy nevelik és amilyen környezetben nevelkedik. Sokat kell róluk gondoskodni, simogatni, játszani és hagyni kell, hogy az ölünkbe üljön/feküdjön és ott pihenjen. Javaslom a benti tartást, mert a mi előző cicánkat, Cirmit 10 hónapos korában ütötték el még áprilisban. Nagyon sajnáltuk, ezért az új kiscicáinkat most bent tartjuk. Nagyon kell rájuk figyelni.

2015. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, bár már nem mostani a kérdésem. Egyiptomi mau keverék cicám lett, és nagyon szeretem. :D
2015. dec. 1. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!