Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetek macska tenyésztő?

Hogyan lehetek macska tenyésztő?

Figyelt kérdés
Előre leszögeezném, hogy nem szaporító szeretnék lenni, hanem tenyésztő. Tudom, hogy nagy indulótőke kell hozzá, de nem egyik napról a másikra akarok belevágni.

2016. febr. 13. 09:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

bemész a navhoz és szívesen segítenek :)

keress rá a FIFE vagy CFA-ra és ott mindent megtalálsz.Fifének van magyar nyelvű oldala Cfanak csak angol.

2016. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Vicuska87 ***** válasza:
13%

Szerintem pont hogy te nem vagy tisztába a dolgokkal amikor azt írod idézem: "Ez mind szép és jó, de a tenyésztők általában ivartalanítási kötelezettséggel adnak el macskát. Ha tenyésztésre szánom, ahhoz kérhetnek valamilyen igazolást. "

A kedvenc állat kedvencnek való kedvenc árban...

A tenyésztőnek tudnia kell róla hogy te az ő tőle megvásárolt állattal tenyészteni szeretnél..

Nem az hogy hopp a hasadra ütsz és most tenyésztek egy fajta standard-ot nem tudó állattal...

2016. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

11esnek köszönöm a választ, végre valaki érti a kérdést.

Vicuska viszont te szerintem nem tudsz magyarul. Megint azon lovagolsz, hogy a kedvencnek szánt macska nem tenyészminőségű. Ezzel isztában vagyok. Azzal is, hog a tenyész macska drágább, de nem erre vagyok kíváncsi, tízedszerre is elmondom.

Tudom hogy a tenyésztőnek tudnia kell, hogy tenyésztésre szánom a cicát, de normális tenyésztő nem ad el bárkinek, mert ezzel a saját jóhírét viszi vásárra. Utoljára elmondom, hogy azt szeretném tudni, hogy milyen iratokra van szükségem ahhoz, hog tenyésztésre alkalmas macskát vegyek, és hogy milyen engedélyekre van szükség a tenyésztéshez. NEM a macska ára érdekel, és nem az egyéb felmrrülő költségek.

De gonolom te ezekről semmit sem tudsz, csak az a tipikus GYIK-es mindenlében kanál okoskodó vagy.

2016. febr. 14. 19:21
 14/18 anonim ***** válasza:
12%
Na az ilyen "tenyésztőktől" mentsen meg a jó Isten! Egyrészt egy ostoba ember lehetsz... ennyi erővel, bepötyögöd a gugliba és 3másodperc alatt kidobja a választ... ha meg tényleg érdekel a fszért nem veszed a fáradságot ahhoz, hogy kilátogass egy kiállításra vagy mondjuk egy tenyésztővel beszélj... egy normális tenyésztő(ami te soha nem leszel) mindent elmond, és ha tényleg tudtad volna, hogy mi a különbség a hobby és a tenyészmacska között, akkor nem írsz ki ilyen kérdést... konkrétan semmit nem tudsz!
2016. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
9%

Nem csak a macskákhoz vagy buta, de úgy alapból az élethez is hulye lehetsz... méghogy kell-e vállalkozás...bakker nem, hogy is kéne...eladsz egy macskát közel fél milláért és nem kell adóznod... pfffuuu bakker és még te osztod az észt...

Nézd okoska ezt te írtad!

"Ez mind szép és jó, de a tenyésztők általában ivartalanítási kötelezettséggel adnak el macskát. Ha tenyésztésre szánom, ahhoz kérhetnek valamilyen igazolást. "

2016. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem, hogy mi azzal a kijelentéssel a probléma, hogy hobbi macskát ivartalanítási kötelezettséggel adank el, tenyészmacskát pedig csak tenyésztőknek. Lehet, hogy nem volt egyértelmű ez a mondatom, de utána írtam, hogy mire gondolok.

Tudod, nem csak egyéni vállalkozó lehet ám az ember, hanem adószámos magánszemély is, ha másodállásban foglalkozik valamivel.

Lehet hogy nem sokat tudok a témáról, pont ezért írtam ki a kérdést. Tudod, ez az olal erről szól. És valóban nem beszéltem még tenyésztővel, mivel még csak tervezgetem a dolgot, de ha úgy döntök hogy belevágok, nyilván fel fogom venni párral a kapcsolatot.

Neked pedig javaslom, hogy csücsülj vissza az iskolapadba, ha ennyire nem megy a szövegértés, illetve az idegbajodon lehet hogy segítene egy magnézium kúra. A Valeriana relax sem vényköteles, bármelyik patikában hozzájuthatsz.

2016. febr. 14. 21:59
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Adózni egy bizonyos összeg fölött kell.Kiadás-bevétel különbözet.Ha jól csinálod akkor kb soha nem fogsz ezután adózni :D És most nem susmákolásra gondolok,inkább arra,hogy ez a hobbi inkább visz mint hoz.
2016. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Ma Magyarországon a tenyésztők nem az üzleti partnert, hanem a konkurenciát látják, tisztelet a kivételnek. Én is szeretnék egy cicafajtát tenyészteni, írtam is egy ebben a fajtában közismert tenyészetnek, de rettenetesen igyekezett lebeszélni a dologról. Akkor ő miért csinálja oly lelkesen? Nem inkább segíteni kéne a leendő partnert? Így majd veszek külföldről. A helyük készül, a házban is, kifutóban is, addig is tanulmányozom a fajtát...Én körültelintő és alapos vagyok, de azzal a hozzáállással, ahogy a magyar tenyésztők viszonyulnak a tenyésztés iránt érdeklődőkhöz, csak a beltenyészetet és a mutyizást segítik elő. Nem a fajta szeretetét, annak tisztaságát megőrizve. Egyszóval a tenyésztők legtöbbje csak üzleti önös érdekeit nézi. Nem a macskákat....
2018. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!