Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tegyem túl magam a...

Hogyan tegyem túl magam a cicám elvesztésén?

Figyelt kérdés
Pár napja meghalt a cicám. Azóta alig eszem, alig alszok és szinte folyamatosan sírok. Bárhová lépek, mindenről eszembe jut, és folyamatosan magamat hibáztatom. Tudom, hogy sok embernek ez furcsa, de én őt szerettem a világon a legjobban. Úgy érzem, hogy elvesztette a létezésem az értelmét. Szörnyen hiányzik!

2016. febr. 15. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Részvétem! De sajnos ez van. Nem te tehetsz róla, fogadd el, nincs más választásod. Tudom , hogy ezt más cicus MÉG egyenlőre nem pótolhatja, de idővel el kell fogadnod, megértem szomrú dolog egy állatunkat elveszteni de túl kell tenned magad rajta! Szorítok.
2016. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom.


Pont ma egy hete, hogy én is elvesztettem a befogadott cicámat. Sajnos, nagyon idős volt már. Muszáj volt elaltatni. Nem volt hosszú ideig velem, de nagyon hozzánőtt a szívemhez. Olykor eszembe jut, főleg, amikor elmegyek a kedvenc fekhelye előtt. De mellette (szerencsére vagy sem) van rengeteg dolgom, munkám, amit nem hanyagolhatok el, nem állhatok meg miatta.


Idővel jobb lesz. Próbáld meg lekötni mással a figyelmed, ne emészd magad, nem a te hibád volt. Nem szabad emiatt elhagynod magad, azzal nem teszel neki jót, csak magadnak rosszat. Találj valami elfoglaltságot, ami kitölti az űrt, és ami mellett nem marad sok időd ezen merengeni.


Megkérdezhetem, hogy mi történt a cicával?

2016. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Anyu nem zárta be az ajtót, amikor elmentünk itthonról, és a kutyái bejöttek és megölték. Folyton csak arra gondolok, hogy az én hibám, mert nem ellenőriztem le a zárat. Csak ennyi kellett volna ahhoz, hogy éljen. Nekem tényleg csak ő volt, nem tudom elképzelni az életemet nélküle.

Ha öreg lett volna, és terméetes halált hal, azzal meg tudnék békélni. De tudom hogy elkerülhető lett volna a tragédia. Szörnyen fáj!

2016. febr. 15. 16:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy menhelyre és fogadj örökbe egy árva kiscicát. Nem azért hogy a régi cica helyébe kerüljön hanem hogy az ő nevében segíts. Vigasztaljatok egymást, de neki nagyobb szüksége van a törődésre, szeretetre.
2016. febr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt fényképek is vannak örökbe fogadható cicákról:

[link]

Lesz még szerető cicád.

2016. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nagyon sajnálom, énis sajnos átmentem ilyenen. Én is aztjavaslom menj be egy menhejre és fogajd örökbe egy kiscicát. Ha sajnos neki mennie kellet adj egy esélyt egy másik kiscicának a boldogsághoz a nevében !!! :) Nem fogja őt pótolni..... hisz egy állatot sem lehet pótolni...
2016. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Részvétem :\. Esetleg ha vennél egy kölyök cicust nem segítene túllépni rajta? :\
2016. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyelőre még nem jutottam el addig, hogy új cicám legyen. Kell még egy kis idő.

Lassan kezd elviselhetőbb lenni. Igazából most az segít, hogy minden nap szánok egy kis időt arra, hogy gyertyát gyújtsak és megemlékezzek róla. Persze sokat sírok még mindig, de kezdek beletörődni a dologba.

2016. febr. 20. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!