Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pisigondok tüzeléskor?

Pisigondok tüzeléskor?

Figyelt kérdés

Nőstény macskám a változatosság kedvéért újra tüzel.

Szobacica, a párja ivartalanított, a műtéttől félek, ezért eddig nem csipkedtem magam... de most kezdem unni a dolgot.

Két órán belül indulnom kéne, ő meg össze-vissza hugyozta az egyetlen farmerom, csak imádkozni tudok, hogy kihozza az első mosás és megszáradjon a konvektoron időben...

Ilyet még sosem csinált.

Pont kifogta azt az időszakot, amikor nincsen "felesleges" húszezrem az ivartalanításra, így még legalább két hónapig ki kéne bírnom :(

Tehát a kérdés: miért csinálta ezt? Jelöl? Vagy baleset? Várható még ilyesmi? Hogyan lehet elkerülni?

Előre is köszi!


2016. febr. 16. 10:57
 1/6 Vicuska87 ***** válasza:
100%

A változatosság kedvéért ivartalaníttatni kellene...

Jelöl, várható még ilyesmi, ivartalanítással lehet elkerülni...

Nem kell félni nem nagy valami a műtét, ha nincs pénzed akkor pedig ne tarts állatot...

2016. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazán elmés hozzáállás.

Egy másfél éves macskáról beszélünk, nem 7 évesről.

Kezet fogok azzal, aki egész életében el tudja kerülni, hogy ha pár hónapra is, de megszoruljon anyagilag. Nem volt előrelátható. Ennyi erővel senki ne tartson állatot, ne szüljön, nehogy eljöjjön egy hónap, amikor éppen nincs pénze.


Folyamatosan viszem őket dokihoz, a fiút is én ivartalanítottam, a kis hugyos fehérjeallergiás, a legdrágább tápokat kapja, megyek, visszateszem őket az utcára, mert nincs pénzem.

Csak hogy elborzadhass, kettő is van.

Elképesztő.

2016. febr. 16. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom jobb, ha még ivarérettség előtt ivartalanítjuk a macskát, így nem alakul ki rossz szokás pl. a jelölés. Bár én úgy tudtam, hogy a kandúroknál van csak ilyen, a tied pedig nőstény.


Mielőbb ivartalanítsd szegényt, mert ő is csak szenved, meg neked is megkeseríti az életed így. :(


Esetleg nem tudnál kölcsönkérni valakitől? Nem kerül 20 ezer forintba az ivartalanítás.

Az én nőstény cicámat Bicskén 7ezerért ivartalanították. De amúgy is 10 ezer körül szokott lenni, nem pedig 20. Nem tudom, hol laksz, de nézz körül több orvosnál, szoktak lenni ivartalanítási akciók, amikor olcsóbban csinálják.

2016. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tessék ezt nézd meg:

[link]

2016. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, várható. Elkerülni nem tudod, mert nem lehetsz örökké a sarkában. Jelölésnek szánja. Hiába szobacica, az állatorvosunkkal sokat beszélgettünk erről, ő mondta, hogy hihetetlen "szenzoraik" vannak, több száz méterről megérzik a kandúrt. Ha most műtétre nincs pénzed, kérhetsz injekciót a tüzelés elnyomására, időlegesen segít, kifizethető.
2016. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém ivartalanított mégis jelöl....
2016. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!