Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e az, hogy okos egy...

Lehet-e az, hogy okos egy cica? 8 hónapos

Figyelt kérdés
8 hónapos macskánk nagyon kitanult.Télvíz idején este ott ül a pinceajtóban,nyáron pedig szépen kimegy.Kinyitja a pedálos kukát és ugrál a kilincsre,hogy kinyissa.Ha megnyikordul az ágy,már jön is be a szobámba,hogy beüljön mellém 10 percre ahogy szokott.Ha mérgesen megközelítjük lefekszik,akár a kutya.Nyávog meg egyben mutogatja nekünk ,hogy mit akar.Hogy tanulta meg ezeket egyszerre,ha ennyire fiatal?
2010. ápr. 1. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Ő egy nagyon intelligens és okos macs,ennyi=) Egyébként magától jött rá ezekre,hogy az ajtót kinyitja kilinccsel stb. vagy Ti tanitottátok meg rá?
2010. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
nem nagy szám, ezeket a miénk is csinálja és sztem a többi macska is. mi abban az okosság, hogy télen inkább mivel hideg van nem mászkál, nyáron meg igen? az ágy? tudja h az a hang mivel jár... ennyi. nem kell elájulni
2010. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is csinál ilyeneket... az ajtót egyszer már ki is nyitotta.
2010. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A macskák nagyon okos állatok, csak ezt általában a gazdi ellen fordítják, nem úgy mint a kutyák :)
2010. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém múlt héten tanulta meg kinyitni kilinccsel az ajtót (kb 10 hónapos, nagytermetű).

Kukát remélem nem tanulja meg kinyitni :D


Szerintem ellesi a fortélyokat. Ha valamit csinálok, akkor mereven figyel és kikombinálja ezeket a dolgokat.


Egyébként engem is meglepett az intelligenciájuk (első cicám). Felismeri az autóm hangját, mert ha azzal megyek haza, kiül az ajtóba és nagyon hangosan nyávog míg felérek. Ha biciklivel megyek haza, akkor nem teszi ezt.


Az is nagyon megható, ha hosszabb útra pakolok és indulnék, befekszik a hordozó dobozába hogy vigyem őt is. Pedig ritkán viszem bárhová. Olyan mint a kutya aki hozza a pórázát. Gondolom nem kevés intelligencia kellet ezeknek az állatoknak ahhoz hogy megtalálják boldogulásuk az emberek társaságában.

2010. ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokan mondják, hogy a macskák nem okosak. Pedig, ahogy többen leírtátok, meg én is tapasztalom az enyémnél, rendkívül tanulékony állatok. Az enyém még beszél is hozzá. Benti cica, de kertes házban lakunk és naponta legalább háromszor kiengedem felügyelet mellett. Mikor ki akar menni, nyávog az ajtónál, ha nem veszem észre, akkor odajön és nekem ugrál, húz az ajtó felé. Mikor kimehet végre, burrog, magyaráz. Mikor be akar jönni, odafut hozzám és csak mondja a magáét, pontosan tudom, hogy ez a bemegyünk burrogás. És sok ilyen jele van. Kérdésedre válaszolva: lehet okos a cicád!
2010. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 noci_99 ***** válasza:
A macskák nagyon okos állatok maguktól szobatiszták és ilyesmi ugyhogy ez nem véletlen a macskka nagyon ravasz okos inteligens állat!
2010. ápr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A 2.hozzászólónak küldöm,hogy nem vagyok elájulva tőle!!!Befogadott macsek..de nem az előző gazdái tanították az tuti,mert június végei szerintünk és augusztusba fogadtuk be.Nem tanítjuk,nem nézi árgus szemekkel,hogy mit csinálunk.De azért köszönöm kommenteket!
2010. ápr. 2. 12:25
 9/9 A kérdező kommentje:
Hozzáfűzöm az előbbi kommentemhez,hogy egyáltalán nem fordítja ellenünk,SŐT segíti is azt,hogy megértsük.A fentihez meg elfelejtettem,hogy ha WC-eznie kell bemegy a fürdőszobába és kaparja a WC ajtót.
2010. ápr. 2. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!