Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 4 hónapos roti kiskutyám...

Van 1 4 hónapos roti kiskutyám, nagyon okos pár nap alatt megtanult szóra leülni. Sajnos a munkám nem engedi meg h kutyasuliba járjunk, Hogyan tanítsam h jó házőrző legyen? Nem kell harapdálni az idegeneket, elég ha megugatja őket.

Figyelt kérdés
hogy taníthatom meg, vagy ez jön majd magától?
2011. febr. 12. 20:29
 1/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Elvileg ez az ösztönében van, nem kell neki tanítani. Főleg ne kezdd el őt 'vadítani', mert azzal csak árthatsz, semmit nem használsz. Egyébként a legtöbb kutyaiskolában háznál képzés is van, kicsit drágább ugyan, mint a rendes iskolánál képzés, de megéri, hogyha nem tudsz eljárni a kutyáddal. Magasabb engedelmességi szint/tudás mellett elkezdhetitek az örző-védő tanfolyamokat, képzést is, és akkor garantáltan jó házőrződ lesz :))
2011. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Jön az elhiheted :) Nekem Roti keverékem van.A leg rettegettebb kutyó az utcában. SZépen apránként tanítgatod.Jó lesz az.Nem kell a suli. :)
2011. febr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezekben a kutyákban alapból nagy a területvédő ösztön. Semmiképpen se tanítsd otthon ÖV-re mert el is vadulhat. Plusz egy ilyen kutya 60 kg nyomással képes harapni. A kutyák között a legerősebb harapása a rotinak van. Az alapokat tanítsd meg neki. Ül, fekszik, marad, állj, szabadon követés, és ami véleményem szerint a legfontosabb egy örző-védőnél az élelem megtagadása. Hiába van kiképezve a kutyád ha megmérgezik, érted. :)

Vannak oldalak ahol nagyon jól leírják mit hogyan kell csinálni. Azt hiszem az egyik oldalon pont rotival szemléltetik.

Utána pedig amikor már lesz egy kis időd, akkor menjetek el az ÖV képzésre.

2011. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem az Amstaffnak van a legerősebb harapása?Csak kérdem.Én úgy tudom.
2011. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

OFF:kutyák között a legerősebb harapása nem a rotinak hanem a pitbullnak van:)

de mindegy is


Nekem rotijaim voltak mindig is,igaz,hogy a vérükben van a védés,de sajna az irányitani akarás is.A legnagyobb butaság ha nem neveled,igy könnyen agresszivvá válhat.

Ha nincs időd kutyasulira akkor egy jó könyvet ajánlok ahol részletesen le van irva a nevelés,lehet kifejezetten roti nevelésről kapni könyvet.Én abból tanitottam és nagyon bevált.Iszonyatosan hasznos és jó tanácsok vannak benne.

Ne feledd azt sem,hogy határozott és erős gazga kell neki,ebből sosem engedj.

2011. febr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A múltkor volt a Spektrumon egy film a kutyák harapásáról és a roti lett az első. Ott azt mondták, hogy 60 kg nyomást fejt ki amikor rámar a karra. De persze szerintem ezek tréningelt kutyák voltak amiket felmértek.
2011. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, hasznos volna pedig az őrző-védő tanfolyam elvégzése, de enélkül is erősen őrzi a területét.


Nekem is rotim volt, mi se jártunk vele iskolába, mégis minden idegent, vagy gyanús dolgot megugatott.


Ez egy ilyen fajta, alapvetően is jó házőrző.

2011. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!