Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fülatka kezelése?

Fülatka kezelése?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy kis kóbor cicát max 5 hónapos kandúr. Féregtelenítőt már kapott. Viszont észrevettem, hogy kaparja és rázza a fülét közben pedig nyávog. Belenéztem a fülébe és majdnem hanyatt vágódtam. Szinte az egész belseje fekete, mintha darált mákot öntöttek volna bele. Hétfőn egyből viszem orvoshoz, mire számíthatok? Drága lesz a tisztítása?

2016. márc. 12. 18:44
 1/3 anonim válasza:
Nem kell nagy összegre gondolnod szerencsére. Ugyanígy jártam én is a cicámmal, amikor hozzám került. Kitisztították és kapott egy fülcseppet is, szerencsére helyre is jött szépen a kis füle. Bár 5 éve esett meg velünk ez az eset, de akkor a VIII. kerületben lévő állatorvosunk összesen 2500 ft-ot kért el, szerintem most sem lehet sokkal több. A kérdés, hogy külön vizsgálati díjat felszámolnak-e, de a költségekre rákérdezhetsz, minden lépésnél, nem nézik általában rossz szemmel, ha tudni szeretnéd, mi mennyi. Remélem gyorsan rendbe jön a cica.
2016. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyanígy jártam egy befogadott cicával a nyáron. Ez fülatka, azaz fülrühesség, ami egy csúnya élősködő és nagyon viszket tőle a fül.A fülatka tápláléka a fülzsír. Szépen kitisztítottam a cicus fülét, csak úgy potyogott ki belőle a fekete trutyi. Az állatorvostól vettem egy Otymectin nevű átlátszó gélt, ami kifejezetten erre a célra van. Egy borsónyit kell nyomni belőle a fülbe, van hosszá ilyen applikátor is. Nyilván nem szabad mélyre dugni és óvatosan kell, nehogy felsértsd, de azért fontos, hogy mélyre jusson. Ezt után egy, illetve két hét múlva is meg kell ismételni. Gyönyörűen rendbe jött és még maradt is belőle. A kezelés után azt fogod észre venni, hogy rengeteg fekete mákszerű piszok fog jönni a fülből, ami ugyebár kifolyik. Ezt szépen fültisztító pálcikával töröld le. Minden kezelés előtt alaposan szedd le a már kifolyt piszkot. Előfordul majd, hogy mosakodásnál ledörzsöli, ha kifolyik valamennyi gél a fülből. Tapasztalatom szerint nem lesz tőle semmi baja, ha esetleg a szájába kerül, bár azért figyelj erre. Főleg, hogy a szembe ne kerüljön, amikor mosdásnál dörzsöli a pofiját. Én 1800 Ft-ért vettem, és saját magam csináltam mindent. Szerintem ehhez állatorvos sem kell. Csak akkor, ha a viszketés miatt csúnya véres-sebes a füle és annak belseje. Mellékelek egy linket:

[link]


Ez az a szer. Fontos az is, hogy lehet, hogy egy hét után még nem látsz javulást, ezért végig kell csinálni a három hetet. Egyébként ez áll a betegtájékoztatóban is.

2016. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2. vagyok, mármint úgy értettem, hogy maradt is még a gélből. Nem a fülatkából:)
2016. márc. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!