Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt ma vettem észre a macskámo...

Ezt ma vettem észre a macskámon! Valami bőrbetegség lehet? (Ünnep miatt orvoshoz sem tudom vinni! )

Figyelt kérdés

Nagy szőrű macskáról van szó, és egy helyen találtam nála a szőre alatt és tövében (elnézést, valószínűleg kicsit "undorítóan" fog hangzani, de tényleg ilyen):

a szőre tövében, kb 1 cm-es helyen fehér, olyan mintha mondjuk egy rágó ragadt volna bele a szőr tövébe, csak ez kemény, tehát egy 1 cm nagyságú fehér kemény valami van a szőr tövén, illetve ugyanezen a helyen a bőr mintha kicsit szürkés/zöldes lenne. Levágjam a szőrt erről a helyről a fehér valamivel együtt, hogy addig is tudjon ott szellőzni a bőr? Lekenjem valamivel?

Mi lehet ez, valamiféle bőrbetegség? Eddig nem vette észre magán, nem nyalta, nem próbálta kiszedni.

Természetesen ünnep után azonnal viszem orvoshoz, de addig is meg szeretném tudni, hogy mi ez, nagyon megijedtem!



2016. márc. 14. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom biztosra kep nelkul, de nem egy kullancs?
2016. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos elfelejtettem lefotózni világosban, de holnap megpróbálok képet feltenni!

Egyébként nem kullancs, de tényleg nem tudom jobban körülírni:(

Van egy 0,2 x 0,5 cm téglalap területű szőrrész a testén, aminek a tövében valami fehér van, de nem közvetlen csak a tövében, hanem körülbelül a szőrszálak feléig felfelé is olyan. Gondoltam rá, hogy valami gombás fertőzés, mivel ugye ez körül a bőr is olyan zöldes-szürkés színű, de nem találtam semmi hasonló képet, vagy betegséget, de megőrülök szerdáig, hogy mi lehet ez.

2016. márc. 14. 19:28
 3/7 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy akkor seb volt rajta (mivel hosszu szoru, nem tunt fel) es az varasodott? Es ahogy a szor nott, megemelte az egeszet?
2016. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva fogalmam sincs annak hogyan "kéne" kinéznie, próbáltam képet keresni erről is, de semmi értelmes.

Ez olyan fél centit megy felfelé, mintha odarakódott volna a szőrök aljára egy foltban.

Próbáltam vízzel kiszedni, de nem mertem erősen, nehogy esetleg valami gombás fertőzés legyen, és olyan eldugott helyen is van, hogy nem marad nekem órákig nyugton, hogy én azt próbáljam levakarni róla..

2016. márc. 14. 21:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor ha jól értelmezem, ez a dolog a szőrén van, és nem közvetlenül a bőrén? Nem lehet, hogy valami szennyeződés tapadt a szőrébe, esetleg valóban egy kiköpött rágóba hempergett bele?
2016. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Képet töltesz fel?

Egyébként én is a seb utáni varra gondoltam.

2016. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez a valami a szőrén van, viszont itt a bőre pedig nem a normális színű, hanem olyan zöldes-szürkés.

Most megpróbálom lefotózni, aztán felölteni ide, ha nem sikerül, akkor privátban tudom megmutatni!

2016. márc. 15. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!