Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék benti cicát tartani,...

Szeretnék benti cicát tartani, hányszor kell vinni oltásra?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom benti cicának 9 illetve 11 hetesen kell kombinált oltást beadatni, utána évente egyszer kap majd oltást.
2016. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van, a kombi véd a leggyakoribb betegségektől, amiket cipőtalpon is be lehet vinni vagy más módon.
2016. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 genlisea ***** válasza:
Évente kapott a miénk 5000 Ft-os oltást ez tartalmazza a veszettséget is. Sajnos a rettegett kórokozók ellen (Felv, Fip) semmi védelem nincs,ha kölyökkora óta hordozó akkor baj van.
2016. márc. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Ne tartsál benti cicát, ez már állatkínzás! Macska igényli a szabadságot, kertes házba való.
2016. márc. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ez tévhit.
2016. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Ez bizony nem tévhit. A saját macskáim egy nap legalább 10-szer kikéretőznek a szabadba. És amikor a tied kéretőzik ki, akkor mit csinálsz majd? Kiviszed az erkélyre? Vagy kétóránként megsétáltatod a parkban?
2016. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
lövésed sincs ezekről a dolgokról, a 0% mindent elárul. Egy ivartalanított szobamacska (amely ugye nem verekszik, kergeti a nőstényeket) még mindig nem kutya, nincs szüksége területre, meg napi több óra sétára. Főleg hogy a felnőtt macskák a nap kétharmadát alvással töltik.
2016. márc. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen meg azoknak az albérlettulajdonosoknak sincs igazuk, akik nem engedik hogy macskát tartsál a lakásukban (vannak egypáran). Amúgy tényleg nem értek hozzá, csak 20 éve tartok macskákat. 0%-ot meg pont letojom, akik lepontoztak, azok összesen nem tartottak annyi ideig macskákat mint én egyedül.
2016. márc. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hargitai János ***** válasza:

Üdv


Az én macskám idén júliusban lesz 3 éves, ivartalanított kandúr. Kijárós...


Első oltás pont 2 hónapos korában purevax rdpch felv

2 hónap múlva leucofeligen

2 hét múlva rabisin (veszettség ellen)

Másfél hónap múlva ivartalanítás


Ezek után évente egy rabisin és egy leucofeligen pár hónap eltéréssel, meg persze féreghajtó tabletta legalább egyszer évente.

Mindkét oltás 5-7 ezer ft körül mozog / alkalom + a féreghajtó + a kullancs bolha elleni cseppek.


A fenti hozzászólásokat olvasva vagy túl van oltva vagy le vagyunk húzva, de valószínűbb hogy így kell csinálni, mert kisebb sebesüléseken kívül még nem volt beteg.


Terület igény és annak védelmezése korábban nem de lassan 3 évesen már megfigyelhető, csak éppen sokkal kisebb a terület, mint 1 nem ivartalanított kandúrnál. Esetünkben ez nagyjából az udvarra terjed ki.


Sétálni szokott a környéken, van hogy órákra eltűnik. Felmászik a fákra, háztetőkre bemegy idegen udvarokba.. Az egyik helyre pl azon a lyukon megy be ahol az ott lakó vizsla ki szokta dugnia fejét.. A vadászatban elért sikereit nem is taglalom.


Bizonyára van olyan macska ami megszokta hogy kiskora óta bent él és alomba tojik. De én is inkább arra szavaznék hogy a macska boldogabb ha jöhet mehet kedve szerint.

2016. márc. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!